کمپانی شارپ و آغاز تولید صفحات نمایش AMOLED برای آیفون

شرکت شارپ یکی از تامین‌کنندگان اپل شروع به آماده‌سازی خطوط تولید صفحات نمایش AMOLED، که احتمالا برای آیفون‎های آینده استفاده می‌شوند، کرده است.

به دنبال خرید شرکت شارپ به مبلغ 3.5 میلیارد دلار توسط کمپانی فاکس‎کان و مذاکره‎ی این شرکت با اپل، گفته می‎شود که شارپ شروع به برپایی خطوط تولیدی مخصوص ساخت پنل‎های نمایش AMOLED گوشی‎های هوشمند کرده است از این جهت که به نظر، اپل در حال آماده‌سازی تامین‌کنندگانش به منظور پشتیبانی از تصمیم این شرکت برای مجهزسازی آیفون‎های نسل بعدی با تکنولوژی صفحه‎ی نمایش AMOLED می‎باشد.

Sharp-Kameyama-Plant-image-001

طبق گزارشی که روز 4شنبه توسط DigiTimes، یک نشریه‎ی تجاری تایوانی، منتشر شده است شرکت شارپ قصد برپایی سه خط تولید دارد که بایستی ظرفیت ماهانه‎ی آن‎ها به تعداد 9.85 میلیون پنل نمایش AMOLED با ابعاد 5.5 اینچ باشد.

بخش تحقیقاتی DigitTimes تخمین می‎زند که عرضه‎ی جهانی پنل‎های نمایش AMOLED برای گوشی‎های هوشمند همراه از 3.45 میلیون واحد در سال 2016 به 10.24 میلیون واحد در سال 2020 و بعدا به 13.7 میلیون واحد در سال 2015 افزایش خواهد یافت.
در این گزارش چنین آورده شده است که “شرکت شارپ یک خط تولید صفحات نمایش 4.5G AMOLED و دو خط تولید 6G برپا خواهد کرد که ظرفیت ماهانه‎یشان به ترتیب 13,000، 11,500 و 34,500 زیرلایه‎ی شیشه‎ای خواهد بود، به طوری که ماهانه ظرفیت کل 9.85 میلیون پنل نمایش AMOLED با ابعاد 5.5 اینچ می‎باشد.”

سهم جهانی شارپ از بازار این پنل‎های نمایش انتظار می‎رود در سال 2018 به میزان 1.1 درصد، در سال 2020 به میزان 6.2 درصد، و در سال 2023 و 2025 به ترتیب 10.0 و 13.2 درصد افزایش داشته باشد.

در حال حاضر بزرگترین تامین کننده‎ی صفحات نمایش AMOLED در جهان سامسونگ می‎باشد که تخمین زده می‎شود بیش از 90 درصد سهم بازار را در اختیار دارد. این شرکت مستقر در کره‎ی جنوبی از تکنولوژی صفحات نمایش Super AMOLED خیلی وقت است که در سری گلکسی‌اس گوشی‎های هوشمند همراه خود استفاده می‎کند.

پنل‎های نمایش AMOLED به نسبت صفحات نمایش سنتی LCD دارای فن آوری IPS که در تمامی دستگاه‎های iOS تا به امروز پیدا می‎شوند، در نور خورشید بیشتر خوانا هستند، علاوه بر اینکه رنگ‎ها شفاف و روشن هستند، رنگ‎های مشکی عمق بیشتری دارند و به شکل آشکاری میزان مصرف انرژی کمتر می‎باشد.

ساعت اپل در حال حاضر تنها دستگاهی از اپل است که از پنل‎های نمایش انعطاف پذیر OLED استفاده می‎کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا