برنامه سیگنال برای آیفون، تماس رایگان

برنامه سیگنال برای تماس رایگان با آیفون

•    مزایا: رمزگذاری انتها به انتها. نصب و تماس ساده. زمان تأخیر کم. سازگاری با RedPhone برای اندروید.
•    معایب: مشکلات ورود در برخی از دستگاه‎ها در آزمایش‎های ما. برخی مشکلات اتصال. با تماس‎های ناامن ورودی به درستی برخورد نمی‎شود.
•    خلاصه: برنامه سیگنال اجازه می‎دهد تا شما به راحتی مکالمات آزاد و به طور کامل رمزگذاری شده VoIP بر روی آیفون خود داشته باشید، اما برخی از مشکلات طراحی و قابلیت استفاده، مانع درخشش واقعی آن می‎شوند.

اگر فاجعه‎ی جاسوسی داخلی NSA یک چیز را به طور دردناک روشن ساخته باشد، آن است که بسیاری از انتقال‎های شخصی ما به راحتی می‎توانند رهگیری شوند. وارد برنامه سیگنال شوید، که یک برنامه رایگان آیفون برای برقراری تماس‎های آزاد و به طور کامل رمزگذاری شده VoIP با کاربران دیگر برنامه سیگنال در اپل و یا کاربران RedPhone در اندروید است. این برنامه منبع باز از توسعه دهندگان RedPhone، این تصور که امنیت باید محرمانه و دشوار باشد را به چالش می‎کشد، و درحال نزدیک شدن به موفقیت است.

شروع

برنامه سیگنال با استفاده از شماره تلفن شما به صورت خودکار کاربران دیگر برنامه سیگنال که شما می‎توانید با آن‎ها به طور ایمن چت کنید را پیدا می‎کند، بنابراین طبیعتاً شما باید شماره تلفن خود را ثبت کنید. فقط کافیست ارقام شماره‎ی خود را وارد کنید، و سپس کد ثبت نام که از طریق SMS به گوشی شما ارسال شده را اضافه کنید. ثبت شماره تلفن خود برای یک برنامه امنیتی ممکن است غیر معمول به نظر برسد، اما حتی برنامه پیام‎رسان امنیتی Wickr نیز آن را به عنوان یک گزینه دارد. اگرچه توسعه دهندگان برنامه سیگنال گام بزرگی برای رسیدن به این اطمینان که این تبادل از حریم خصوصی شما محافظت می‎کند، برداشته‎اند، اما اذعان کرده‎اند که راه حل کامل هنوز یافت نشده است.

قابل ذکر است، شما در واقع نیاز به یک تلفن با یک برنامه بی سیم برای استفاده از برنامه سیگنال ندارید. من با استفاده از شماره Google Voice، قادر به ثبت نام برای خرید آیفون 5c به قیمت 619.00$ در سایت آمازون با سیم کارت غیر فعال متصل شده به Wi-Fi بودم. این روش کاملاً کار کرد.

برنامه سیگنال

 

علامت دهی امن

برای اینکه رمزگذاری انتها به انتها کار کند، شما و شخصی که با او در تماس هستید باید از برنامه سیگنال یا RedPhone استفاده کنید. برنامه سیگنال پیدا کردن کاربران دیگر را توسط اسکن مخاطبین شما و کاربران دیگر که در حال حاضر شماره تلفن خود را ثبت کرده‎اند، آسان کرده است. متأسفانه، شما ممکن است مجبور به انجام برخی کارها شوید تا دوستان خود را قانع کنید تا ثبت نام کنند. در مورد من، تنها یکی از گوشی‎های خود من که برنامه RedPhone روی آن نصب شده بود در بخش مخاطب‎های برنامه سیگنال ظاهر شد.

برقراری یک تماس در برنامه سیگنال به آسانی برقراری آن با برنامه پیش فرض تلفن در iOS است. در واقع، نه کاملاً. باز هم، شما تنها می توانید با کاربران دیگر برنامه سیگنال تماس بگیرید، و آن‎ها تنها کسانی هستند که در بخش مخاطبین برنامه سیگنال نشان داده می‎شوند. اگر شما شماره کسی را بگیرید که از برنامه سیگنال استفاده نمی‎کند، برنامه ارسال پیام متنی برای تشویق آن‎ها به پیوستن به برنامه سیگنال را پیشنهاد خواهد داد.

شما می توانید مخاطبان مورد علاقه خود را برای دسترسی آسان تعیین کنید و تماس‎های اخیر در پانل ورود به سیستم تماس ظاهر می‎شود. یک جعبه جستجو بالای هر پانل در برنامه ظاهر می‎شود، تا مخاطب‎های شما هرگز دور از دسترس نباشند.

صندوق دریافت پیام‎ها کمی عجیب و غریب است. تماس‎های اخیر در اینجا نیز ظاهر می‎شوند، و شما می‎توانید با حرکت به سمت راست یا چپ تماس را قطع کنید. اگر به سمت راست بروید، یک چک دریافت می‎شود، و اگر به سمت چپ بروید یک سطل زباله نمایان می‎شود. مشکل این جاست که من هیچ ایده‎ای ندارم که چه تفاوتی بین چک و سطل زباله وجود دارد. تا جایی که من می‎دانم هر دو گزینه شماره‎ها را یا بلاک می‎کنند و یا پاک می‎کنند. این فقط آن‎ها را از لیست حذف می‎کند. شما همچنین می‎توانید تماس‎ها را در سیستم تماس به سمت سطل زباله بکشید، که منطقی به نظر می‎‎رسد.

برنامه سیگنال

هنگامی که شما یک تماس را دریافت می‎کنید، برنامه سیگنال یک هشدار می‎دهد و یک زنگ که یادآور سبک‎های قدیمی Spaceteam را پخش می‎کند. در قسمت پاسخ یک صفحه نمایش سفارشی‎سازی تماس ظاهر می‎شود، که همه ویژگی‎های مورد انتظار شما را داراست، مانند منتطر ماندن پشت خط، اسپیکر، و قطع صدا.

برنامه سیگنال همچنین، یک عبارت دو کلمه‎ای تصادفی را برای هر تماس نشان می‎دهد. هر دوی شما و شخص در انتهای دیگر خط عبارت مشابه را مشاهده می‎کنید و می‎توانید هویت یکدیگر را با گفتن آن عبارت تأیید کنید. Cryptocat و برخی از خدمات رمزگذاری شده چت از عبارات مشابه مخفی برای احراز هویت استفاده می‎کنند.

برنامه سیگنال

فرکانس چیست؟

من بخشی از آزمایشم را روی یک آیفون 4s قدیمی با برنامه عملکرد صدا و اطلاعات انجام دادم. بنا به دلایلی، برنامه سیگنال به طور مستمر خود را از تلفن تست جدا می‎کرد، و من مجبور بودم که شماره‎ام را دوباره و دوباره ثبت کنم. این مشکل را در آیفون 5c مشاهده نکردم.

در کنفرانس کلاه سیاه، من با استفاده از RedPhone با یک کاربر برنامه سیگنال با اتصال اینترنت تلفن همراه چندین بار صحبت کردم و شگفت زده شدم چون تقریباً هیچ یک از تأخیر های Google Voice را تجربه نکردم. قبلاً در PCMag، من سعی کردم با زمان بندی ساده‎ی مدت زمان شنیدن صدای خودم در طول تماس درک بهتری از تأخیر داشته باشم. این یک آزمون خام است، اما من یک تأخیر بین 0.8 و 1 ثانیه در حالی که از برنامه سیگنال استفاده می‎کردم، در مقایسه با تأخیر دوم کمتر از 0.56 روی یک اتصال استاندارد صدای تلفن همراه را یافتم. تجربه عملی من دقیقاً با این نتایج مطابقت ندارد، اما به کیفیت شبکه تا حد زیادی مشکوکم.

همچنین متوجه شدم که برنامه سیگنال برخی اوقات در متصل نگه داشتن تماس‎ها مشکل دارد. در آزمایش من، برخی از مکالمات قطع شد، وصل نشد، و یا زمان بسیار زیادی برای اتصال طول کشید. اگر شما تماس استانداردی در حال صحبت کردن از طریق برنامه سیگنال دریافت کنید، می‎توانید به آن تماس با نرم افزار تلفن در iOS دسترسی داشته باشید. اما در آزمایش، زمانی که من به تماس برنامه سیگنال برمی‎گشتم، شریک تماس من و من قادر به شنیدن یکدیگر نبودیم با این وجود برنامه سیگنال ادعا می‎کرد که تماس وصل است.

برنامه سیگنال

ارسال یک سیگنال

واضح است که توسعه دهندگان آن تلاش کردند تا برنامه سیگنال جذاب به نظر برسد همانطور که یک نرم افزار سطح بالای آیفون باید باشد. اما مسائل کوچک مربوط به طراحی، مانند سطل زباله و یا تیک علائم مرموز و گیج کننده است.

و پس از آن مسائل بزرگتر مربوط به زمان تأخیر و قابلیت و اطمینان وجود دارد. از یک طرف، این مشکلات تا حدودی قابل چشم‎پوشی است زیرا من واقعاً از یک برنامه‎ی امنیتی انتظار ندارم که همانند برنامه‎ای که بر روی امنیت متمرکز نشده، روان اجرا شود. اما مانند Wickr، برنامه سیگنال آن انتظار را تحریک می‎کند. از سوی دیگر، توصیه چیزی که من فکر نمی‎کنم که کاملاً 100 درصد از زمان کار کند دشوار است.

برنامه سیگنال یا Signal – Private Messenger باعث شده است که یک مسئله بزرگ ایجاد شود که ارتباطات امن و بی‎زحمت امکان پذیر است و این که امنیت لازم نیست که محرمانه و گیج کننده باشد. اما هنوز کامل ایجاد نشده است. با این حال، من فکر می‎کنم که آن را به خوبی در آینده انجام خواهد داد. در واقع، شنیده‎ام که در حال حاضر یک به روز رسانی در راه است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا