Siri و Google Now؛ رقابتی که هیچوقت پایان نمی پذیرد

چند ماهی بیش نیست که ورژن Siri iOS 7  منتشر شده تا پیشرفت های نرم افزاری اش نسبت به نسخه های قبلی را به رخ بکشد و فرصت را در اختیار جنه مانستر، آنالیزورِ پیپر جفری  قرار دخد نا بحث را برایمان موشکافی کند؛
با توجه به آخرین گزارش ها، اولین پیشرفت پایه بین iOS 6 و iOS 7 کارآمد بودن آن در مکان های حساس و شلوغ تر هست که سیری را قادر می سازد تا در محیط های شلوغ تر بهتر (94% در مقایسه با 83%)، فرمان های صوتی را به عمل تبدیل کند. با تست هایی که انجام شده، توانایی سیری برای پاسخ به درخواست ها (فاکتور هایی که به خوبی درک نمی شدند) از 79% به 77% کاهش یافته و این یعنی امکان تحلیل بهتر!

munster_siri_dec13_report
آنطور که مانسترِ اینقدر مطمئن از خودش میگه، یکی از دلایل موفقیت آمیز این پیشرفت ها فاصله گرفتن از سر رقیب های اصلی اش یعنی گوگل جان است. بسیاری از منابع نتایج سیری، الان جای خود را به بینگ، ویکیپدیا و ولفرام آلفا دادند و در حقیقت، اپل به کلی گوگل را صحنه روزگار [محصولاتش!] حذف کرده است!!!
با توجه به چارت پائین، می بینیم که تنها 4% از پاسخ های سیری گرامی از گوگل سرچشمه گرفته که یک رشد قابل توجه 17 درصدی و 27 درصدی را به ترتیب از آگوست و دسامبر پارسال به همراه دارند.

munster_siri_dec13services_small
البته اگر بعضی دوستان ییهو[نه یکهو!] وسطش لایی نکشند (:دی)، این را هم باید گفت این تغییر لزوما به معنای بهتر بودن از سرویس گوگل نیست؛ در حقیقت، آن ها فقط در هم گره خورده اند. اگر چه هر دو سرویس نمره C+ را از مانستر دریافت کردند، اما با پیشرفت های اخیر سیری، رنکینگ این سرویس در رتبه بندی مانستر هم تغییر کرد و یک جورایی می شود اینطور برداشت کرد که عملکرد سیری بیشتر برای کنترل خود سیستم عامل به کار رفته و بیشتر، گوگل ناو در فیلد های مشاوره ای و اطلاعات عمومی بهتر عمل می کند.

MacLife

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا