Siri نمی‎تواند برای ساعت اپل صبر کند

اگر پاسخ‎هایی که دستیار صوتی دستگاه‎های اپل یعنی Siri در رابطه با سوالات مرتبط با ساعت اپل می‎دهد، پاسخ‎هایی باشد که بشود به آن‎ها استناد کرد، باید گفت که مهندسان اپل Siri را نیز جزء موارد آماده سازی خیلی دقیق برای رسیدن ساعت اپل در ماه آوریل، قرار داده‌اند.

Siri-resposes-on-Apple-Watch-iPhone-screenshot-001

اگر شما از این دستیار هوشمند یعنی Siri در رابطه با تاریخ عرضه‌ی ساعت این شرکت یا چیزهای ساده‌ای نظیر اینکه چه کاری دارد انجام می‎دهد بپرسید، یک سری جواب خنده دار و ابزار نظرهای جالب در رابطه با این ساعت مطرح می‎کند.

من خودم چنین چیزی را تست کردم و جواب داد.

من از Siri سوال کردم “چه زمانی ساعت اپل عرضه می‎شود؟” و او جواب داد این دستگاه “دقیقا سر زمان مشخص شده‌اش” (من مطمئن هستم در حرف‌هایش هیچ جناسی به کار برده نشده بود) در روز 24 آوریل این کار صورت می‎گیرد.

او همچنین اضافه کرد که ” اما از تاریخ 10 آوریل، شما یکی از این ساعت‎ها را می‎توانید پیش خرید کنید یا آن را در فروشگاه‎های اپل تست کنید.”

Siri-resposes-on-Apple-Watch-iPhone-screenshot-002

تکرار این سوال جواب‎های یکسان ولی با بیان‎های مختلف به شما می‎دهد. در یکی از این دفعات، Siri به من یادآوری کرد که زمانی که این ساعت را در فروشگاه اپل تست می‎کنم، سلام گفتن یادم نرود!
واقعا اپلیکیشن هوشمندی است!

من زمانی که Siri نتوانست نوع بیان متفاوت سوال “چه زمان ساعت اپل عرضه خواهد شد” را متوجه شود، کمی نا امید شدم. ظاهرا به Siri زمانی که من با کلمات بازی کردم و کلمه “عرضه کردن” را به عنوان یک فعل به جای اسم بکار بردم، فراموشی دست داد چون به من پاسخ های سربسته‌ای داد نظیر “Apple.com باید قادر به جواب این سوال باشد”، “تمام جواب سوالات شما دررابطه با محصولات اپل در وب سایت اپل است” و “اجازه دهید شما را به وب سایت باشکوه اپل هدایت کنم”.

Siri-resposes-on-Apple-Watch-iPhone-screenshot-003

اما اگر شما از Siri سوالات غیرجالبی نظیر “چه کاری داری انجام می‌دهی؟” بپرسید، جوابی شبیه به این دریافت می‎کنید “تازه از IL8 برگشته‌ام. داشتم برای ساعت اپل آلومین-یوم از معدن استخراج می‌کردم”.

آلومین-یوم اینجا اشاره‌ی جالبی به نحوه تلفظ دقیق بریتانیایی مغز متفکر بخش طراحی اپل یعنی جانی آیو (JonyIve) از کلمه آلومینیوم دارد (در انگلیسی بریتانیایی”aluminum” به شکل “almunium” نوشته می‎شود).

تکرار همین سوال پاسخ‎هایی شبیه به این بوجود می‎آورد، نظیر “در حال شمردن دقایق تا زمان عرضه ساعت اپل هستم”، ” من داشتم بر روی ضربات آهسته و لرزش هایم برای ساعت اپل کار می‎کردم”
من عاشق چنین چیزهایی هستم.

نه تنها نحوه پاسخ Siri به شیوه پرسیدن سوالات در رابطه با ساعت اپل خنده دار است بلکه مرتبط بودن آن‎ها نیز جالب است. هرچی نباشد، Siri نقش مهمی در برقراری ارتباط بین دستگاه های اپل و افرادی که این ساعت را بر تن دارند، ایفا می‌کند.

Apple-Watch-Hey-Siri

شما می‌توانید با فشار طولانی مدت تاج دیجیتالی در ساعت یا فقط بالا آوردن مچ و گفتن “هی سیری” از او سوال بپرسید.

اپل چنین نظری دارد که “داشتن Siri در تمام اوقات در کنار شما باعث می‎شود که با آسودگی و سرعت بیشتری به آن دسترسی داشته باشید”.

به عنوان مثال شما می‎توانید از موتور تشخیص صدا به متن این دستیار دیجیتالی برای دیکته کردن پیام‎ها به ساعت خود استفاده کنید، از او بخواهیدکه اپلیکیشن‌ها را اجرا کند، برنامه روز بعد خود را بپرسید، از طریق آیفون خود تماسی برقرار کنید، محل یک مغازه را بپرسید، به صورت دقیقی آدرس یابی کنید و موارد بسیار دیگر.

نظرتان در رابطه با پاسخ‌های Siri در رابطه با ساعت اپل چه چیزی است؟

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا