7 شگرد و ترفند جالب سیری در ios 7 که باید بدانید

با رسیدن و قدم فرما شدن iOS 7 سیستم عامل جدید i ها، تنها شیوه نمایش ظاهری آن تغییر نکرد بلکه اجزای زیر ساختی آن شامل سیری هم مورد عنایت قرار گرفتند!
این سیستم عامل هوشمندتر شد و ظرفیت بالایی در بطن کار انجام شد. ما هم باید زبان سیری را یاد بگیریم. آپدیت های جدیدی نیز بر روی سیری انجام شده که در پائین اگر افتخار دهید با ما همراه باشید می خوانیم شان و به شما آموزش میدهیم. چرا کـــــــه نــــــه به قول… =)))

تغییر تنظیمات

اگر چه کنترل سنتر جدید امکان گزینش حالت هواپیما، کنترل بلوتوث و روشنایی صفحه نمایش را آسان کرده اما سیری یک چیزه دیگست :دی!

یک موقع هایی هم می شود هر چه دنبال یک مورد خاص می گردیم پیداش که نمی شود؟! خوب میفرمایید چه کنیم؟

باید گفت از ویژگی های مثبت سیری این است که می توانید این کار را هم به آسانی انجام دهید؛ مثلا اگر می خواهید فونت صفحه را عوض کنید (حتی اگر چنین تنظیمی به سختی یافت شود) به جای گشت و گزار های طولانی تنها کافیست بگوئید: Change Font Size.

اسم های خاصــــــ را به آن بشناسانید

آیا سیری از شنیدن نام های دوستان وهمکاران گیج می شود ؟! بله… دیگر زمان وارد کردن به صورت هجی گذشته آن برای قدیم ها بود… از این پس تنها کافیست نام شخص خاص را تلفظ کنید تا شما را به یک مرحله ساده معارفه ببرد و پس از آن تنها کار شما صدا کردن نام فرد می باشد… والسلام.

سیری

با تویتر بازی کنید

سیری بدوی از یک هماهنگی اولیه با توییتر برخوردار است اما آیا کافی است؟ گوبا کم کم یا گذشت زمان آن نیز به اشتباه خود پی برده و الان همه چیز را به خوبی می داند…
مثلا کافی است عبارت و دستور that’s trending on Twitter یا What’s Mr.Zarif’s Blog Saying را به کار ببرید تا به خوبی بر روی مورد، موردنظر شما متمرکز شود و از آخرین اخبار آگاه شوید.

موتور جستجوی خود را انتخاب کنید

خوب یا بد، فعلا بینگ شده موتور جستجوی پیشفرض سیری -_- همچنین به قدری با قدرت کار می کند که هنگامی که عبارت کوه های اورست را به کار ببرید با هیچ روبرو خواهید شد و مستقیما با کله میروید تو دیوار 😛 … اما تنها راه اینست که بگوئید دنبال آلپ بگرد؛ اگر چه امکان تعیین پیشوند های Search Google/Wikipedia for هم وجود دارد اما در این صورت نتایجی با دقت تر را خواهید داشت. در پایان نیز به جای باز شدن نتایج در صفحه کوچک سیری، نتایج دستورهای خود را در مرورگر سافاری خواهید داشت.

ایمیل هایتان را بخوانید

اگر کمی به گذشته سفر کنیم، یادمان می آید در سیری برای یافتن ایمیل های جدیدمان عبارت Read my new e-mail massages را به کار می بردیم. اما دیگر نیازی نیست، از این پس، تنها با به کار بردن Read my e-mail نام فرستنده، عنوان، تاریخ و زمان ارسال را خواهید شنید.

همچنین امکان طرح پرسش Read my latest e-mail یا Do I have e-mail from Person را نیز دارا هستید. اگر هم می خواهید که کل متن خوانده شود، پیشنمایش روی صفحه [Onscreen preview] را لمس کرده و یا راه آسان ترِ را در پیش گیرید و خدمتشان عارض شوید: Read number X in this list / Read the 3rd one. این یکی از کاربردی ترین های آموزش سیری است.

siri-apple

منوی نویگیشن را خاموش کنید

این که اپل مپس می تواند در اکثر مواقع شما را به جایی که می خواهید بروید راهنمایی کند، امری بدیهی است اما مسلما هنگامی که در راه همیشگی منزل محترمه هستید آیا چیزی جز فوران انرژی باتری برایتان به همراه خواهد داشت؟ نه، من از شما می پرسم؟
پس فقط بگوئید Cancel navigation تا علاوه بر صرفه جویی در باتری کمی هم آرامش داشته باشید…

رادیو آیتیونزی، به به!

دلتان کمی سالار عقیلی می خواهد؟ولی…. فراموشش کنید…! [این فناوری حالا حالا ها مانده به ایران برسد!!!] اما در عوض می توانید کمی راک اند رول / دَفت پانک گوش کنید. یا حتی اگر دلتان کمی مصاحبه با هنرپیشگان یا رادیو های بزرگسال می خواهد، کافی است آن را از سیری بخواهید.
عجب چیزی است این Siri… =))))

امیدواریم که با ارائه آموزش بالا توانسته باشیم به استفاده بهتر شما از دستگاه i تان کمکی کرده باشیم…
با توضیحات بالا با فضائل بالای سیری آشنا شدید، اگر موردی به ذهنتان تراوش می کند که از مجموعه بالا جای مانده است موجب خرسندی ما خواهد بود آن را از زبان شما بشنویم 🙂
مانا باشید

  1. متاسفانه من نميتونم از سيري استفاده كنم اي و اس من هفت هست و ايپد مينى تو دارم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا