شش راهنمایی آی اپل سنتر به خریداران آینده آیفون 6

در بین دوستان و خانواده و اطرافیان هر روز از شایعات مربوط به آیفون 6 اپل می‌شنویم، و آنقدر شایعات مختلف در مورد این اسمارت فون در سایت‌ های تکنولوژی خوانده‌ایم که دیگر حسابی گیج شده ایم. و نمی‌دانیم بالاخره کدام درست و یا کدام غلط از آب در‌می‌آید. در حالی که ما همه جواب‌های شما را در اختیار نداریم اما اگر شما قصد خریدن نسل بعدی آیفون اپل را دارید، چند راهنمایی ارزشمند را برای تصمیم آینده‌تان می‌کنیم. معتقدیم که صبر کردن برای از راه رسیدن این محصول آسان نیست اما بالاخره آیفون 6 به همراه ویژگی‌های بسیار جدید و جذاب منتشر خواهد شد.

iPhone-6-Martin-Hajek-007

در حالی که توجه بسیاری از افراد اکنون بر روی بهترین اسمارت فون‌های اندرویدی یعنی سامسونگ گلکسی S5 و اچ تی سی M8 جلب شده است، که با فاصله چند هفته دیگر رونمایی خواهند شد، اما قطعا وجود دارند کسانی که چشم به راه یکی دیگر از بهترین گوشی‌های هوشمندی هستند که در اواخر همین سال 2014 عرضه خواهد شد.

هر سال اپل نسخه جدیدی از آیفون‌های خود را عرضه می‌کند. سال قبل آیفون 5S و آیفون 5C عرضه شد، اما امسال کاربران، آیفون 6 را انتظار می‌کشند. برخی شایعات می‌گویند که اپل در واقع یک محصول بالاتر از آیفون نیز در آستین خود به همراه دارد، که البته از بازار اسمارت فون‌ها خارج نیست و قرار است سلطه عرصه مربوط به خود را در اختیار بگیرد.

شایعات مربوط به آیفون 6 در این زمان بسیار زیاد شده‌اند و این تعجب آور است، زیرا اپل هیچگاه تا زمان انتشار اجازه گسترش پیدا کردن این همه شایعات را نمی‌داد و تا زمانی که کاربران آنچه را دوست دارند بشنود این روند متوقف نخواهد شد. به هر حال اکنون با پرسش‌های زیادی در مورد آیفون 6 مواجه هستیم. ما سعی می‌کنیم تا با بیشتری توانایی و بهترین اخبار موجود، جواب‌های برخی سوالات را بدهیم و گمان می کنیم که مناسب است توصیه‌های ما را حتی به دوستان و خانواده خود نیز برسانید.

در اینجا می‌خواهیم شش راهنمایی به کسانی بکنیم که آیفون 6 را به عنوان گوشی هوشمند بعدی خود انتخاب کرده اند و امیدواریم که کمک کننده باشند.

1. عرضه آیفون 6 در تابستان یا پاییز

یکی از سوالات اصلی که به صورت مستمر پرسیده می‌شود زمان انتشار آیفون 6 است، در واقع این سوال در مورد همه گوشی‌های هوشمند با برند بزرگ، بسیار پرسیده می‌شود. چه زمانی آیفون 6 عرضه خواهد شد؟ در حالی که هنوز تاریخ خاصی مشخص نشده است، ولی ما می‌توانیم دو گزینه محتمل‌تر برای زمان عرضه آیفون 6 را بدین صورت بیان کنیم:

اولین احتمال در فصل تابستان است. WWDC یا همان کنفرانس توسعه دهندگان اپل که در ماه‌ شهریور برگزار می‌شود و زمان احتمالی این رونمایی خواهد بود و درست در همین زمان محصولات اپل می‌تواند یک سکو به بالا پرتاب شود. زمان رونمایی از سه آیفون پیشین را از تابستان و کنفرانس WWDC تغییر دادند، اما شایعات می‌گویند به احتمال زیاد رونمایی آیفون 6 به کنفرانس سالانه و جایی که اولین آیفون رونمایی شد باز خواهد گشت. و اگر این حقیقت داشته باشد، باید منتظر این دستگاه و آی او اس 8 در اواخر شهریور باشیم.

iphone-6-release1

احتمال دیگر خبر از رونمایی و عرضه در پاییز می دهد. آیفون 4S، آیفون 5 ( مشخصات و ویژگی های آیفون 5s اپل ) و آیفون 5S همگی در پاییز و در بین ماه‌های سپتامبر و اکتبر رونمایی شدند. و این یک احتمال دیگر برای زمان عرضه بهترین و ارتقایافته ترین محصول اپل یعنی آیفون 6 است. در همین زمان قرارداد آیفون 4S به انتها خواهد رسید و این درست قبل از فصل تعطیلات است که اپل می‌تواند در ماه‌های نوامبر و دسامبر به همه تقاضا ها از خرید آیفون 6 جواب مثبت دهد.

نه ما دقیقا نمی‌دانیم در چه زمان آیفون 6 رونمایی خواهد شد اما می‌دانیم اپل همیشه از تابستان یا پاییز برای زمان رونمایی محصول جدیدش استفاده می‌کند، و ما به کاربران مشتاق توصیه می‌کنیم که تا ماه‌های ژولای، سپتامبر و یا اکتبر منتظر این محصول شگفت انگیز بمانند.

2. منتظر صفحه نمایش بزرگ‌تر باشید

ما در این زمان هنوز چیز‌های زیادی در مورد آیفون 6 نمی‌دانیم. شایعات در مورد سامسونگ گلکسی S5 و آیفون 6 متفاوت هستند و هنوز قطعات زیادی از این پازل مانده است تا درکنار هم قرار بگیرد. البته شایعات مختلفی از آیفون 6 وجود دارد که مقداری از این پازل را در مورد این گوشی هوشمند درست کرده است.

iphone6-3-

یکی از آن‌ها صفحه نمایش بزرگ‌تر این اسمارت فون است. این همان چیزی است که شایعات از منابع مختلف معتبر و غیر معتبر آن را تایید کرده‌اند و به همین خاطر نمی‌توان نادیده‌اش گرفت و به احتمال بسیار زیاد آیفون 6 همراه با صفحه نمایش بزرگ‌تر نسبت به نسل‌های قبل خواهد بود.

وال استریت ژورنال معتقد است که آیفون 6 همراه با دو مدل که یکی صفحه نمایش 4.5 اینچ و دیگری بزرگتر از 5 اینچ است رونمایی خواهد شد. NPD DisplaySearch معتقد است که آیفون 6 در دو مدل و با رزولوشن بیشتر در سال 2014 از راه می‌رسد. بر اساس گزارشی از KDB Daewoo صفحه نمایش آیفون 6 از OLED جدید و در دو مدل بهره خواهد برد.

Ming-Chi Kuo در KGI یکی از افرادی است که به دقت بسیاری از ویژگی‌های آیفون 5S را پیش بینی کرد، او فکر می‌کند که اپل، آیفون 6 را در دو مدل  4.5 اینچ و 5 اینچی برنامه ریزی کرده است. این چند دسته بندی از احتمالات مختلف است:

  • 4.5 اینچ صفحه نمایش ـ WSJ
  • 4.7 اینچ صفحه نمایش ـ 900×1600 رزولوشن ـ NPD
  • 4.7 اینچ  تا 4.8 اینچ صفحه نمایش ـ 1080× 1920 رزولوشن ـ KDB
  • 4.5 اینچ تا 5 اینچ صفحه نمایش ـ Kuo
  • بیشتر از 5 اینچ صفحه نمایش ـ WSJ
  • 5.5 اینچ صفحه نمایش ـ 1080×1920 رزولوشن ـ NPD
  • 5.5 اینچ صفحه نمایش ـ 1280×2272 رزولوشن ـ KDB

پس اگر تک تک منابع ذکر شده در اینجا نیز کاملا درست نگفته باشند، باید انتظار داشته باشیم آیفون 6 به همراه صفحه نمایش بزرگتر از 4 اینچ رتینا موجود در آیفون 5S، آیفون 5 و آیفون 5C باشد. در حالی که هیچ چیزی تایید نشده است ولی اینکه فرض کنیم یک مدل از آیفون 6 با صفحه بزرگتر باشد بسیار عالی است. و نیز احتمال دارد که از یاقوت کبود ساخته شود، چیزی که عملا آن‌ را نشکن می‌کند. خب در این صورت این توصیه ما به شما است.

اگر شما سال‌ها برای صفحه نمایش بزرگتر آیفون صبر کرده‌اید، الان زمانی است که باید صبرتان را بیشتر کنید، زیرا تمام نشانه‌های نقطه به نقطه می گویند که آیفون 6 همراه با صفحه نمایش بزرگتر در اواخر 2014 از راه خواهد رسید.

3. آیفون 6 با ویژگی‌هایی عالی

سوال دیگری که بارها و بارها پرسیده‌ایم این است که: آیفون 6 چه ویژگی‌هایی دارد؟ ما نمی‌توانیم دقیقا جواب این سوال را بدهیم اما می‌توانیم بگوییم که شما باید منتظر آیفون 6 با ارتقا سخت افزاری و بسیار دوست داشتنی‌تر از آیفون 5S، آیفون 5C و آیفون 5 باشید. اپل هر سال پیشرفت‌های بسیار زیاد خود را در آیفون به کار می‌بندد و این بسیار عجیب خواهد بود اگر در آیفون 6 پردازنده و یا دوربین آیفون 5S را ببینیم. و بیشتر احتمال می‌رود که ویژگی‌های سخت افزاری بهتر و پیشرفته‌تر بشوند.

Screen-Shot-2014-02-10-at-10.57

فرض بجایی است اگر آیفون 6 را بهتر و با عملکرد هوشمندانه‌تر از آیفون 5S ببینیم. منظور این است که تمام ویژگی‌ها شامل بازی‌ها، مولتی تسکینگ و به طور کلی سرعت سیستم عامل بهبود یافته باشد. شایعاتی نیز از پیشرفت دوربین این گوشی خبر می‌دهند. آیفون 5S واقعا یک گوشی هوشمند بسیار قوی است، اما به طور قطع آیفون 6 قوی‌تر است. و این برای کاربرانی بسیار مهم است که از گوشی خود چیزی بیشتر از برقراری تماس تلفنی می‌خواهند.

4. همه شایعات را باور نکنید

احتمالا بدون اینکه ما بگوییم خودتان می دانید اما مهم است که در اینجا ذکر کنیم. هر شایعه‌ای که از الان تا زمان انتشار آیفون 6 بیرون می‌آید را باور نکنید. اپل سنتر نهایت تلاشش را می‌کند تا مطمئن و معتبر‌ترین اخبار را به اطلاع شما برساند. اما با این وجود ممکن است باز هم بعضی از آن‌ها درست از آب درنیایند.

اپل شبیه به هر تولید کننده دیگر اسمارت فون ها، از طریق آزمایش تعداد زیادی نمونه‌های قبل از انتشار برای تصمیم گیری و انتخاب بهترین عناصر نسخه نهایی اقدام به آزمایش و تجزیه و تحلیل می‌کند. احتمالا به همین دلیل است که شایعات مربوط به صفحه نمایش نسل بعدی بسیار زیاد شده است. و همچنین بدین معنی است که اپل می‌خواهد ویژگی‌های بسیار عالی و شسته رفته‌ای را در آخرین نسخه‌ای که رونمایی می‌کند، جای دهد.

شایعات آیفون معمولا تا چندماه پیش از انتشار ادامه خواهد داشت و قابل باور‌ترین آن‌ها، معمولا آن‌هایی هستند که بارها و بارها تکرار می‌شوند. نظیر شایعات مربوط به صفحه نمایش آیفون 6.

iphone6-2

و باید بگوییم که چیز‌هایی شبیه به قیمت و حافظه ذخیره سازی این دستگاه معمولا در ماه‌هایی آخر شایعه‌شان شروع می‌شود و حتی ممکن است تا زمان رونمایی نیز هیچ شایعه‌ای به وجود نیایید و هیچ کس از آن خبری نداشته باشد، درست شبیه وقتی که آیفون 5S قرار بود منتشر شود و هیچ‌کس از مقدار حافظه قابل ذخیره سازی یا قیمت این دستگاه مطلع نبود. البته می‌توانستیم حدس‌های بسیاری نزدیکی را در این موارد بزنیم.

و در نهایت در مورد کانسپت های منتشر شده از آیفون 6 باید بگوییم، دلیلی وجود دارد که آن‌ها را کانسپت اسم گذاشته‌اند. پس با حال اینگونه شایعات معمولا از یک شرکت ثالت طراحی شده است و نه طراحان شرکت اپل پس خیلی قابل اعتماد نیستند.

5. کم کم شروع به پس‌انداز کنید

در این روزها گوشی‌های هوشمند ارزان نیستند. ممکن است گوشی‌های میان رده را بتوان با قیمت بسیار پایین‌تر تهیه کرد اما خریداران آیفون 6 می دانند که قیمت این گوشی هوشمند به لطف ویژگی‌های منحصر به فرد و سخت افزار و برند خاص خود بسیار گران تر از گوشی‌های هوشمند میان رده است، شاید حتی سه یا چهار برابر گران‌تر باشند. پس با فاصله‌ای چند ماه‌ای که از الان تا زمان عرضه آیفون 6 وجود دارد، وقت بسیار خوبی است که از همین حالا پول‌ خود را پس انداز کنید تا در زمان معرفی و عرضه این محصول بسیار هیجان انگیز به راحتی بتوانید آن را تهیه کنید و لذت ببرید.

iPhone-6-price-rumors

و یکی از چیز‌هایی که باید در نظر گرفت نوسانت بازار است و همانطور که گفتیم اگر خواهان آیفون 6 به عنوان گوشی هوشمند بعدی خود هستید از هم‌اکنون به پس‌انداز پول‌های خود بپردازید و اگر اکنون یکی از آیفون‌های اپل را دارید مثل آیفون 5S، می‌تواند بسیار به هزینه‌ای که می‌خواهید برای آیفون 6 کنید کمک کند.

6. انتخاب‌های خود را محدود نکنید

در حالی که شما آیفون 6 را در بالای لیست انتخاب های خود برای تلفن هوشمند خود در آینده قرار داده‌اید. به شما توصیه می‌کنیم که به محصولات رقایب آیفون 6 نیز نگاهی بیندازید. که این محصولات می‌تواند شامل آیفون 5S، ایفون 5c و آیفون 4s شود و همچنین تعدادی از گوشی‌های هوشمندی باشد که از اکنون تا تابستان منتشر خواهند شد.

gottabemobile

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا