تیغ های لیزری شرکت Skarp Razor در دسترس عموم

ما الان در سال 2015 هستیم ، پس منطقی به نظر می رسد اگر که بخواهیم موهایمان را با استفاده از لیزر کوتاه کنیم . درست نیست ؟

درست شنیدید. به همین دلیل است که شرکت Skarp Razor قصد دارد که تیغه های معمولی ژیلت ها را با لیزر تعویض کند و همچنین قصد دارد که این محصول را به زودی در دسترس عموم نیز قرار دهد.

با استفاده از این تیغ های لیزری ، اصلاح کردن صورت برای شما دیگر هیچ وقت مانند گذشته نخواهد بود

این طور که از پروژه Kickstarter ( پروژه هایی که در آن شرکت های مستقل برای تولید محصولات شان از کمک هایی مردمی استفاده می کنند ) شرکت Skarp Technologies برای ما به وضوح مشخص شده است ، قطعا برای این محصول خانگی بازار خوبی در بین مردم وجود دارد. این پروژه کارش را در 30 شهریور شروع کرد ، و تنها دو روز بعد از این کار ، این شرکت میزان سرمایه هدفی که برای خودش تعیین کرده بود ، بالغ بر 160000 دلار ، را از طرف مردم دریافت کرد. در حال حاضر که این پست را برای شما حاضر می کنیم ، سرمایه حمایتی از طرف مردم این شرکت به 790612 دلار افزایش پیدا کرده و این طور که به نظر می رسد روند پیشرفت این مقدار توقفی ندارد.

2015-09-30_063156

شرکت Skarpe در مورد این که چرا ما لازم است که تیغ های قدیمی خودمان را دور بی اندازیم و از دست آن ها خلاص شویم مورد خوبی را ارائه کرده است. سازمان EPA تخمین زده است که تنها در کشور آمریکا هر ساله بیش از دو میلیارد تیغ اصلاح بیرون انداخته می شود. به خاطر خطراتی که این محصولات برای سلامتی می توانند ایجاد کنند ، نمی توان آن ها را بازیافت کرد ، پس این محصولات در درون زباله ها و در کنار دیگر موارد دور ریختنی قرار گرفته و فقط همین طور فضا اشغال می کنند. علاوه بر این مشکلات ، مشکل واضح دیگری هم در استفاده از این محصولات وجود دارد و آن هم سوختن ها و بریدن ها و … است.

آقایان مورگان گوستاوسون ( Morgan Gustavsson ) و پاول بینون ( Paul Binun ) که موسسین شرکت Skarp هستند ، با در نظر گرفتن این فاکتور ها در ذهن نشان ، این طور تصمیم گرفته اند تا تیغی را تولید کنند که باعث حساسیت و بریدگی نمی شود ، به راحتی و نرمی اصلاح می کند و به شما کمک میکند تا میزان زباله های تان را کاهش دهید.

بنا بر مطالبی که از صفحه Kickstarter این شرکت مشخص شده است ، آقای گوستاوسون به مدت سه دهه است که در صنعت پزشکی و همین طور صنعت زیبایی فعالیت می کرده اند. در سال 1989 ، وی نور با شدت و پالس بالایی را اختراع کرد ، که هنوز هم امروزه یکی از متد های مناسب و ترجیح داده شده در برداشت دائم مو و درمان های مشکلات پوستی می باشد. وی ایده تولید یک تیغ اصلاح لیزری را از سال 2001 در سر داشت ، منتهی تکنولوژی آن زمان برای تولید این چنین محصولی کافی نبود.

بعد ها طول موجی از نور توسط یافت شد که می توانست مو های سیاه را ببرد ولی مو های سفید و خاکستری را نمی توانست ببرد ، پس تا سال 2009 طول کشید تا این که بالاخره توانستند موجی از نور را پیدا کنند که می توانست هر تار مو با هر رنگی را ببرد. چهار سال بعد ، آقای بینون نیز به این پروژه پیوستند و کمک کردن تا راه حلی برای تولید این محصول ایجاد شود.

دلیلی که به خاطر آن تیغ شرکت Skarpe می تواند مو ها را ببرد ، ملکولی به نام کروموفور است ، که تنها ساختار ادامه داری در مو ها است که در تمامی انسان در هر سن ، با هر جنسیت و یا هر نژادی ، مشترک می باشد. کروموفور ها وقتی که در معرض طول موج خاصی از نور قرار می گیرند ، می توانند بریده شوند. لیزر می تواند می تواند ساقه مو را ذوب کند ، بنا براین زبری ای که ناشی از استفاده از تیغ ها معمولی ، به خاطر برش زاویه دار شان می شد ، دیگر مزاحم و درد سری برای شما نخواهد بود.

2015-09-30_063252

باید بگویم که این تیغه ها از خودشان نور ماورای بنفش تولید نمی کنند و قدرت این لیزر آن قدر ضعیف هست که به پوشت شما آسیبی نمی رساند. مهم تر از همه این ها ، بنا به اطلاعت منتشر شده در صفحه Kickstarter این محصول ، این مسئله است که این لیزر به درون مو نفوذ نمی کند ، لذا مشکلات و دردسر هایی که به دلیل استفاده از لیزر های مرسومی که در کلینیک های برداشت مو استفاده می شوند ممکن است برای شما ایجاد شود ، با این وسیله اتفاق نخواهند افتاد.

از محصول Skarpe می توانید با استفاده کنید ، ولی استفاده از آن الزامی نیست ، که بدین معنی است که استفاده کنند گان از این محصول همچنین می توانند میزان آبی را که هنگام اصلاح و برای تولید کف استفاده می کنند را نیز کاهش دهند.

این لیزر طول عمری برابر با 50000 ساعت دارد و با استفاده از یک باتری تریپل ای ( AAA Battery ) قدرت خود را تولید می کند

شرکت Skarpe اظهار داشته است که آن ها در حال حاضر با تولید کنندگان مربوطه به توافق رسیده اند و تنها برای شروع به کار و تولید این محصول و گرفتن سفارشات نیاز به سرمایه بیشتر دارند. و این طور که به نظر می رسد آن ها در مورد مسائل مالی به مشکل بر نخواهند خورد. کمپین Kickstarter این گروه تا 20 روز دیگر خاتمه می یابد.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا