Slide to unlock توسط اپل ثبت شد

slide to unlock اسلاید تو آنلاک ، حالت باز کردن گوشی که استیو جابز آن را با iPhone 2G در سال 2007 جهانی کرد وسپس در دیگر آیفون ها و آیپد و آیپاد نیز به کار برده شد. این سیستم باز کردن گوشی که در iPhone, iPod و iPad وجود دارد اکنون نیز توسط اپل ثبت اختراع شده است.

دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده، امروز این سیستم باز کردن گوشی را به نام شرکت Apple ثبت اختراع کرد. به این معنا که دیگر هیچ شرکتی اجازه ی استفاده از این حالت را در گوشی های خود ندارند و یا حداقل باید از شرکت Apple اجازه کسب کنند.
سایت دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده این اختراع را به نام استیو جابز نیز ثبت کرد. تاریخ این اختراع December 25 2005 ثبت شده است.
امروز سازمان ثبت اختراعات آمریکا به صورت رسمی حق بهره برداری از اختراع Slide to unlock را به صورت انحصاری به شرکت اپل اعطاء کرد.
اپل در این مورد می گوید این ثبت اختراع شامل یک روش جدید کنترل کردن دستگاه در صفحات لمسی است که شامل نمایش تصویر بر روی صفحه در حالت قفل است و کاربر می تواند با کشیدن این رابط لمسی مبادرت به بازکردن گوشی کند .
استیو جابز این نرم افزار را در تاریخ ۲۳ دسامبر ۲۰۰۵ اختراع کرد و در تاریخ ۲۵ اکتبر سال جاری با کد ۸٫۰۴۶٫۷۲۱در اداره مذکور ثبت شد .
به شخصه امیدوارم با نبودن جابز فقید در اپل ایده های خلاقانه این شرکت ته نکشد!.
همچنین در دادگاه شکایت اپل مبنی بر آنچه کپی ظاهری آیفون 3g توسط سامسونگ گالکسی اس خوانده شده را وارد دانست ولی هنوز حکم سامسونگ که احتمالا یک جریمه نقدی بالاست اعلام نشده.

slide to unlock

اپل چندی پیش از سامسونگ به دلیل کپی برداری از محصولاتش شکایاتی کرد مانند شارژر که دادگاه وارد ندانست اما در مورد گوشی این شکایت را وارد دانست
جالب این است که سامسونگ هم شکایتی به اتحادیه اروپا کرده در مورد استفاده اپل از تکنولوژی وایرلسش توی آیفون 4s که می گن احتمال محکوم شدن اپل زیاده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا