چطور یک موس دارای عملکرد تاخیری و آهسته را در مک درست کنیم

آیا زمان استفاده از موس جادویی اپل (Magic Mouse) یا دیگر وسایلی که با بلوتوث به مک متصل می‎شوند، مشکل کند بودن نشانگر موس یا پرش دار بودن آن را داشته‎اید؟ باید پذیرفت که چنین مشکلی ممکن است برای تمامی شما رخ نداده باشد، ولی اگر شما نظیر من از یک موس جادویی با یک مک بوک پرو استفاده می‎کنید، ممکن است با این مشکل دیوانه کننده برخورده باشید.

1.Magic-Mouse-400x400در این مشکل به دنبال استفاده از یک موس بلوتوثی با کند شدن عملکرد کلی موس، تاخیر داشتن پاسخ و پرش دار بودن نشانگر آن مواجه می‎شوید.یکسری کار است که می‎توانید برای عیب یابی و رفع آن انجام دهید، ولی من تمامی کار‎های مشخص و لازم را انجام دادم ولی هنوز نتوانستم مشکل را به درستی رفع کنم. تا اینکه متوجه شدم که احتمالا دلیل مشکلات من به یک جای دیگر بر می‎گردد.

خیلی خوب، قبل از اینکه بخوام راه حل این مشکل را با شما در میان بگذارم، یقینا باید بخواهید که هرگونه دلیل بالقوه آشکار برای مشکلات را از بین ببرید.

گام اول: باتری‎های موس خود را عوض کنید.

گام دوم: مک را ری استارت کنید.

گام سوم: از منفذ لیزر هرگونه گرد و غبار و کثیفی را پاک کنید.

گام چهارم: هرگونه دستگاه بی سیم الکترونیکی در اطراف را جابجا کنید چون ممکن است تداخل ایجاد کنند.

درست است،من تمامی این گزینه‎ها را انجام دادم، حتی تا آنجا پیش رفتم که یکسری از گزینه‎های موجود در بخش استارت آپ کامپیوترم هم پاک کردم که فکر می‎کردم در بروز این مشکل دخیل هستند.

ولی هیچکدام جواب نداد. ترک پد من به خوبی کار می‎کرد ولی موس جادویی من هنوز عملکرد آشغال و آهسته‎ای داشت. واقعا تجربه‎ی وحشتناکی بود، و تقریبا کار با موس جادویی را غیر ممکن ساخته بود.

ولی من توانستم به این نحو مشکل را برطرف کنم یعنی: درایو USB را از پورت USB مک بوک پروی خود خارج ساختم. من یک هارد درایو USB 3.0 داشتم که به مک بوکم متصل کرده بودم و مشخص شد که همه چیز زیر سر آن بوده است.

اپل در واقع در صفحات پشتیبانی خود اشاره می‎کند که چنین چیزی می‎تواند یک مشکل باشد:

گاهی اوقات زمانی که دستگاه‎های USB 3 را به کامپیوتر خود متصل می‎کنم با دستگاه‎های بلوتوثی یا وای فای مشکل دارم. مشکل از چه چیزی می‎تواند باشد؟

بعضی از دستگاه‎های USB 3.0 مخصوصا هارد درایو‎ها، می‎تواند فرکانس رادیویی ایجاد کنند که می‎تواند در عملکرد دستگاه‎‎های وای فای و بلوتوثی که در پهنا باند 2.4 GHz عملکرد دارند، اختلال ایجاد کنند درنتیجه به دنبال ارتباط با کامپیوتر شما با مشکل مواجه شوند.

هارد درایو‎ها یا دیگر دستگاه‎های USB را پشت مک بوک خود نزدیک لولای صفحه‎ی نمایش خود قرار ندهید. آنتن‎های دستگاه‎های بلوتوثی و وای فای آنجا قرار دارند و دستگاه‎های USB 3 که آنجا قرار داده می‎شود ممکن است در ارتباطات بیسیم شما تداخل ایجاد کنند. برای اطلاعات بیشتر اینجا را مشاهده کنید.

پس ریشه‎ی مشکل در فرکانس‎ رادیویی بوده است که توسط هارد درایو USB 3.0 ایجاد شده بود. اگر شما هارد درایو اکسترنال دارید، باید آن‎ها را نزدیکی لولای صفحه‎ی نمایش مک بوک خود دور کنید، جایی که رادیوی بلوتوث قرار دارد. من متوجه شدم که تا می‎شود این دستگاه را باید دور کرد.

راه حل همین بود. اگر من از این مسئله آگاه بودم، همانطور که توسط سند پشتیبانی اینتل در سال 2012 مطرح شده بود، همان موقع می‎فهمیدم چقدر احمقانه است که یک درایو اکسترنال USB 3.0 را نزدیک مک بوک خودم قرار دهم و انتظار هم داشته باشم موس جادویی 2.4GHz ام مثل بنز کار کند!

آیا شما با مشکل کند عمل کردن موس جادویی یا دیگر دستگاه‎های بلوتوثی مواجه شده‎اید؟ ما را از نظرات خود در بخش زیر آگاه سازید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا