دسته‌ها
اپل

احتمالات: معرفی سیستم کنترل هوشمند خانگی در WWDC

به گزارش فایننشال تایمز اپل در کنفرانس توسعه دهندگان یا WWDC پلتفرم کنترل هوشمند خانگی را برای آیفون معرفی خواهد کرد. با این پلتفرم می‌توان به محض ورود به خانه چراغ‌ها را روشن کرد، زمان خروج از خانه سیستم امنیتی را چک کرد و از طریق آن تمام گجت‌هایی که بتوان از راه دور بر آن‌ها کنترل داشت را تحت اختیار آیفون گرفت.

از نظر نویسنده فایننشال تایمز اپل با استفاده از این پلتفرم قرار است به بازی بزرگی با رقیبان خود در بخش کنترل هوشمند خانگی وارد شود. البته هنوز مشخص نیست که کنترل از راه دور وسایلی همچون لامپ‌ها و سیستم‌های امنیتی خانه چگونه است و باید تا WWDC صبر کنیم. اما می‌دانیم که همه این موارد به دو محصول و آپدیت آینده اپل یعنی iOS 8 و آیفون 6 وابسته است.

nest

در این گزارش آمده:

برنامه‌ای شبیه به آنچه “Made for iPhone” ساخته خواهد شد که با هدفون‌ها، اسپیکر‌ها و دیگر لوازم جانبی متصل می‌شود منتها با برند و لوگویی جدید. همچنین ممکن است اپل فاکتور‌های امنیتی دیگری به محصولات خود اضافه کند که کنترل آن‌ها توسط هکر‌ها را بسیار سخت کند.

کمپانی مستقر در کوپرتینو همیشه به مسائل امینیتی بسیار بها داده، اینبار و در این سیستم کنترل خانگی هوشمند نیز اپل تمام تمام توان خود را برای امنیت بیشتر به کار خواهد بست.

هدف اپل از ورود به سیستم کنترل هوشمند خانگی چیست؟

در این گزارش همچنین به تغییر برنامه‌های همیشگی اپل اشاره شده و گفته: احتمال اینکه برنامه‌های اپل تغییر کند و کلا این مورد در WWDC معرفی نشود وجود دارد. اما همانطور که می‌دانید اپل قصد دارد زندگی انسان‌های اطراف خود را هوشمندتر کند و در همین امسال به عرصه‌‌های جدیدی وارد شده. می‌توان پلتفرم CarPlay برای ورود به ماشین‌ها را یک مثال از این موضوع در نظر گرفت.

اگر به فروشگاه خرده فروشی اپل نیز مراجعه کنید متوجه می‌شوید که تحت عنوان “اینترنت چیز‌ها” اپل سهی در هوشمند سازی محیط زندگی مردم را دارد. برای مثال در همین فروشگاه‌های اپل می‌توان سیستم ترموستات هوشمند Nest که از شرکت گوگل است و در بالا تصویر آن را مشاهده می‌کنید و همچنین لامپ‌های بسیار جالب Philips Hue  که از طریق وای فای می‌توان کنترلشان کرد را نام برد.

شرکت‌های بزرگی همچون گوگل و ال‌جی هم‌اکنون به عرصه کنترل هوشمند خانگی و اینترنت چیز‌ها روی آورده‌اند و هر کدام سعی در هوشمند سازی بخشی از زندگی مردم دارند. اپل اگر بتواند سیستم کنترل هوشمند را در آیفون نهادینه کند بسیاری از مردم را به صورت بالقوه با سیستم‌های کنترل هوشمند خانگی درگیر می‌کند و گام بلندی را در این جهت برخواهد داشت.

macrumors

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *