پد هوشمند شارژ و همگام سازی ؛ پتنتی نو از اپل

چندی پیش از شایعه ی شارژ خورشیدی آیفون 6 برایتان نوشتیم و گفتیم که احتمال ارائه ی چنین سرویسی برای اپل وجود خواهد داشت اما اپل کار را از آیفون فراتر برده و گویا قصد دارد آن را فراگیر کند!

این پد خیالی به دستگاه شما امکان شارژ یا همگام سازی با دیگر گجت ها را می دهد یا متناسب با حالتی که در آن هستید هر دو را برایتان به ارمغان بیاورد!

apple-charging-pad-dock-patent

پد شارژ بیسیم آیفون ویژگی ای که دارد، می تواند موبایل شما را شارژ یا همگام سازی کند. اپل یک اختراع به ثبت رسانده که این پد هوشمند بسته به اینکه شما گوشی را چطور روی آن قرار دهید میتواند بفهمد که شما کدام را نیاز دارید .

روز سه شنبه اختراعی با نام “جهت گیری دستگاه بر اساس عملکرد های گرایشی” توسط دفتر ثبت امتیاز اختراعات و علائم تجاری آمریکا به ثبت رسید. این اختراع مهم ترین کارش اینست که بدون آن که کاربر را به زحمت بیندازد تنها با قرار دادن یک یا چند دستگاه، تلفن های همراه گوناگون را با یکدیگر همگام سازی یا شارژ کند.

همانطور که در اصل سند اختراع شرح داده شده، شما می توانید صفحه نمایش موبایل خود را رو به بالا یا رو به پایین، در یک جهت مشخص، در یک مکان مشخص، یا در یک فاصله مشخص از دستگاه دیگر قرار دهید و در عوض پد به طور اتوماتیک یک عملکرد مشخص بروز دهد. برای مثال، قرار دادن صفحه موبایل رو به پایین به پد دستور می دهد که آن را شارژ کند و قرار دادن آن رو به بالا همزمان هم گوشی را شارژ می کند و هم به رایانه دستور همگام سازی اطلاعات با گوشی را می دهد.

شما میتوانید در آن واحد چند موبایل و دستگاه را بر روی پد قرار دهید و این به گونه ای باشد که همه ی آن ها همزمان یا شارژ شوند یا همگام سازی شوند یا از هر دو ویژگی بهره ببرند.

قضیه تنها به همین جا ختم به خیر نمی شود؛ اپل یک گام جلوتر پیش نهاده و پیشنهاد داده که چنین پدی میتواند درون یک لپ تاپ ساخته و تعبیه شود و به شما امکان شارژ گوشی در کنار لپ تاپ را هم بدهد [دیگر خیلی خوش به حالمون میشه!].

متن سند پد هوشمند هم از این می گوید:
“تمامی سیستم ها و روش هایی که برای انواع داکینگ گوشی و دیگر دستگاه های کاربر بر اساس جهت گیری فیزیکی آماده سازی شده اند، درون یک دستگاه انباشته شده اند. این دستگاه ممکن است شامل یک رویه باشد که موبایل یا دستگاه های دیگر بر روی آن قرار گیرند. ممکن است عملکرد های گرایشی مانند شارژ، انتقال و همگام سازی اطلاعات، عیب یابی یا دیگر موارد وایسته به نحوه قرار یافتن دستگاه انتخاب شده و اجرا شوند.”

منبع : Cnet

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.