کفش هوشمندی که راه درست را به شما نشان می دهد!

یکی از پیشرفت های اخیر تکنولوژی این بوده که به شما کمک کند مسیر درست را بدون تکیه مطلق بر گوشی هوشمند خود پیدا کنید! مثلااین روزها تا صحبت از وسایل پوشیدنی هوشمند می‌شود، به یاد عینک‌ها یا ساعت‌های هوشمند می‌افتیم، اما کارکرد این وسایل می‌تواند چیزی فراتر از اینها باشد زیرا این پیشرفت ها هنوز هم شما را به خود وابسته می کنند و ممکن است نتوانید از تماشای مناظر اطراف لذت ببرید.

hapticfootwear

در این راستای یک شرکت فناوری هندی تصمیم دارد تمامی این حسگرهای لازم برای مسیریابی را در کفش قرار دهد! کفش هوشمند Lechal ( که در زبان هندی به معنای “برویم” است) توسط  آنیرود شارما یکی از کارکنان آزمایشگاه  MIT به گونه ای طراحی شده است که هنگامی که شما به مکانی که مدنظر داشتید و وارد جی پیاس  این کفش کرده اید می رسید پای چپ یا راست شما می لرزد و این بستگی به تنظیمات شما دارد. این وسیله می تواند برای افراد نابینا بسیار مفید باشد. البته این کفش نمی‌تواند به فرد نابینا در مورد ناهمواری‌ها و موانع مسیر راه هشدار بدهد و در آینده باید با فناوری‌های دیگری، این کفش مجهزتر شود

انتظار می رود که این وسیله تا ماه سمپتامبر عرضه شود شما هم می توانید کفش کامل را خریداری کنید یا فقط کف های هوشمند را خریداری کرده و در کفش معمولی خود قرار دهید. در صورت علاقه به این محصول می توانید همین حالا  در سایت Ducere ثبت نام کنید و پس از پرداخت 150 دلار به زودی یک جفت از این کفش ها را داشته باشید. البته باید به یاد داشت باشید که طراحی این کفش کمی مربوط به گروه کمدی فرانسوی Red Dwarf  است که 26 سال قبل این ایده را در برنامه های خود داده اند.

engadget

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا