Snip : برنامه جدید عکس گرفتن از صفحه

مایکروسافت بالاخره تصمیم گرفت که گرفتن Screenshot از صفحه نمایش را راحت تر نماید

این شرکت امکان جدیدی را برای گرفتن عکس از صفحه به اسم Snip معرفی کرد که با استفاده از این برنامه می توانید صدا و نوشته دلخواهتان را به عکسِ گرفته شده بیفزایید.

2015-08-29_021956

این برنامه سبک وزن، به صورت شناور در بالای صفحه نمایش قرار می گیرد تا در حین مرور صفحات اینترنتی یا فعالیت روی برنامه های دیگر، راحت تر بتوان به آن دسترسی داشت. با Snip می توانید از تصاویر Webcam خود نیز عکس بگیرید یا اگر بخواهید می توانید با انتخاب گزینه مداد، عکس را تبدیل به تخته سیاه کنید.

البته کار برنامه Snip تنها به عکس های ساکن محدود نمی شود. شما می توانید با استفاده از امکان ضبط صدا، تصاویر گرفته شده را تبدیل به فیلم آموزشی نمایید و آن را از طریق ایمیل، لینک و کدهای مخصوص مایکروسافت با بقیه به اشتراک بگذارید.

علی رغم اینکه این برنامه در مرحله آزمایشیBeta قرار دارد، تقریبا بدون مشکل و بسیار راحت است. ما که الان Mac استفاده می کنیم، همیشه از Screenshot گرفتن در ویندوز متنفر بودیم. ولی برنامه Snip علاوه بر اینکه این مشکل را به طور کامل برطرف کرده، امکانات بسیار جالب و مفیدی را نیز به ویندوز اضافه نموده است. ضبط صدا همراه تصویر، کمک می کند تا مطلبی را به صورت آموزشی تهیه کرده و یا قسمتی از عکس گرفته شده را به صورت صوتی توضیح دهیم.

همانطور که گفتیم، فعلا نسخه اولیه برنامه در دسترس است و در حالت آزمایشی به سر می برد؛ ولی جالب است ببینیم در آینده مایکروسافت چه امکاناتی را به آن اضافه خواهد کرد. این شرکت به نظر می رسد که قصد دارد به زودی نسخه نهایی Snip را عرضه نماید و فعلا منتظر نظرات کاربران می باشد. با توجه به تعداد بسیار زیاد نظرات مردم درباره این برنامه در روز اول عرضه آن، می توان به این مسئله پی برد.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا