دستگاه Smart B-Trainer شرکت سونی

شرکت سونی تصمیمی به جا گرفته و قصد دارد تا مربی ورزشی شما را در درون گوش هایتان قرار دهد

شما می دانید که نرم افزار های بررسی و ردیابی فعالیت های چه چیزی هستند، و همین طور همه می دانند که هدفون ها محصولات شناخته شده و بزرگی هستند ، ولی آیا هدفون های ردیابی و بررسی کننده فعالیت های ورزشی هم محصوالاتی جدید هستند ؟

مثل این که شرکت سونی فکر می کند که این نوع محصولات یک گروه جدید هستند ، که به همین دلیل هم دستگاه Smart B-Trainer را در ماه ژانویه معرفی کرده است. البته این شرکت اولین کمپانی ای نبوده که سعی کرده است ، دستگاه ها و تکنولوژی های ردیابی فعالیت های ورزشی را در هدفون ها جای دهد ( که به احتمال زیاد آن شرکت ، شرکت LG بود که چنین محصولی را چند سال قبل معرفی کرد ) ، اما این محصول جدید بر روی چیزی پایه گذاری شده است که شرکت سونی مدت هاست بر روی آن در حال کار کردن است : هدفون هایی که کاری بیشتر از تنها انتقال دادن صدا انجام می دهند.

2015-09-17_235406

هدفون های بی سیم در اواخر سال 2000 به بازار عرضه شدند. هدفون های واکمن ، که دارای فضایی برای ذخیره کردن آهنگ داشتند ، در سال 2011 وارد بازار شدند و شرکت سونی نسخه ی زیر آبی آن را نیز – بله نه فقط ضد آب بلکه زیر آبی- را در سال 2013 به بازار عرضه کرد.

پس ساخت یک هدفون ردیاب فعالیت های ورزشی آن چنان قدم بزرگ و غیر ممکنی برای این کمپانی حساب نمی شود.

جدا از فضای داخلی 16 گیگابایتی ، هدفون های Smart-B Trainer شامل سنسور هایی هستند که میزان سرعت و ضربان قلب شما را اندازه گیری می کند ، و با این حال آن ها هنوز هم خیلی سبک هستند. این کمپانی اوایل امسال فروش این محصولات را در ژاپن شروع کرده است و قرار است این محصول را پاییز امسال روانه بازار های آمریکا نیز بکند.

هنگامی که برای اولین بار این محصول را در نمایشگاه شرکت سونی به صورت آزمایشی تست کردم ، به نظرم این هدفون ها خیلی راحت رسیدند. من رنگ صورتی این هدفون ها را انتخاب کردم ، که بسیار از مدل طلایی آن خوش رنگ تر است – این مطلب را هم باید ذکر کنم که این محصول در رنگ های سبز و مشکی نیز عرضه می شود. گوشی های این دستگاه به راحتی مستقیما داخل گوش می شدند و به هیچ وجه آن طور که به نظر می رسند گوش شما را اذیت نمی کنند. به طور هوشمندانه ای ،شرکت سونی سیم رابط بین این دو گوشی را خیلی شل طراحی نکرده است ، بلکه آن ها را به قدری خم کرده است که مانع و مزاحمتی برای دویدن شما نباشد.

کمپانی Spotify در بهار امسال پیش دستی کرده و هدفون هایی را معرفی کرد که می توانند سرویسی را ارائه دهند که موزیک را بر اساس سرعت شما تنظیم می کند ، ولی هدفون های شرکت سونی از این هم بهتر عمل می کنند. گوشی های محصول B-Trainer می توانند موسیقی شما را براساس ضربان قلبتان تنظیم کنند.

برای این که قابلیت های این دستگاه را بررسی کنم ، برنامه دو تمرینی ای را با همراهی این نرم افزار شروع کردم. بعد از این که این نرم افزار ضربان قلب در حال استراحت من را چک کرد ( که 71 بود ) ، سرعت مناسبی را که من می توانستم با آن کنار بیایم برای دویدنم پیشنهاد داد ، و به محض این که من شروع به دویدین کردم ، این برنامه موسیقی هیپ هاپ تندی را برای من شروع به پخش کردن کرد که من را تشویق به سریع تر دویدن کند.

من به روی تردمیل موجود در محوطه ازمایشی رفتم و شروع به راه رفتن سریع کردم. بنا به گزارش برنامه B-Trainer ضربان قلب من ناگهان به 98 bpm پرش کرده بود. در این هنگام موسیقی به چیزی معتدل تر تغییر کرد . به دنبال آن ، اگر من سریع تر تلاش به دویدن می کردم ، این برنامه سعی می کرد که با یک موسیقی آرام جاز من را آرام تر کند.

به این دلیل که موسیقی ها درون این برنامه ذخیره می شوند ، نیازی نیست که شما گوشی خودتان را همراه خودتان داشته باشید ، ولی اگر این کار را بکنید ، می توانید هر موقع که خواستید ضربان قلبتان را از طریق صفحه نمایش چک کنید. رابط کاربری این برنامه خیلی تصویری است : میزان ضربان قلب شما در وسط تصویر و در یک دایره قرار دارد ، و محدوده هدف شما نیز به طور واضح با رنگ قرمز در گوشه تصویر مشخص شده است. البته ، این مقادیر هر چند وقت یکبار به روز رسانی می شوند.

نرم افزاری که محصول B-Trainer را همراهی می کند قابلیت های بسیار بیشتری از چک کردن سرعت شما و انتخاب موسیقی مناسب دارد. بنا بر گفته شرکت سونی ، نرم افزار Smart B-Trainer حتی می تواند برنامه کامل رژیمی تمرینی را برای شما ترتیب دهد. فقط کافی است وزن هدفتان و میزان زمانی که قصد دارید در آن به این هدف دستیابی پیدا کنید را به این برنامه بدهید ، و این نرم افزار برنامه جلسات تمرینی مخصوصی را بر اساس هدف شما و پروفایل و تاریخچه کارکردتان ، برای شما تنظیم می کند. هرچند ، برنامه های تمرینی گسترده تری چون ماراتن ها جزو بخش ویژه محسوب می شوند و به احتمال زیاد نیاز به خرید درون نرم افزاری دارند.

اما بهترین چیزی که می توان در مورد Smart –B Trainer کاربرد گسترده تر آن است : ساعت های هوشمند هم این گونه قابلیت ها را دارند ، اما نقطه ضعف آن ها این است که شما مجبورید برای استفاده از آن ها ابزار دیگری را هم استفاده کنید. برای استفاده از این ساعت ها شما به هر حال مجبورید از هدفون ها هم استفاده کنید ، خب پس چرا تمام این قابلیت ها را درون همان هدفون ها قرار ندهیم ؟ برای آن دسته از شما که دست از استفاده از ساعت های هوشمند کشیده اید ، و دیگر قصد بازگشت به آن ها را ندارید ، محصول Smart B-Trainer شرکت سونی محصول بسیار خوبی است تا با استفاده از آن تمرینات خودتان را وشمندانه تر کنید.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا