سونی از واقعیت مجازی و بازی‎های 2016 در پاریس سخن می‎گوید

با آنکه مایکروسافت حسابی خود را آماده کرده است تا در تعطیلات پتانسیل خود را رونمایی کند، سونی ساکت نشسته است. ولی این هفته چنین روندی در نمایشگاه هفته‎ی بازی‎ها در پاریس تغییر یافت، یعنی زمانی که سونی اعلام کرد سال بعد یا اندکی بعد از آن 21 بازی، همه منحصرا برای پلی استیشن 4، عرضه خواهند شد.

1

طرفداران پلی استیشن هم انتظار همچنین چیزی را داشته‎اند یعنی لیستی کامل از بازی‎های جدید.

این کمپانی برای اولین بار حضور خود در این نمایشگاه یک نمایشی از کنسول خود ارائه داد که نشان دهنده‎ی پتانسیل آخرین پلی استیشن این شرکت و هدست واقعیت مجازی پلی استیشن4 بود که به زودی عرضه می‎شود.

کمپانی سونی خبر از چند بازی جدید و آپدیت بازی‌های قبلی را داد

سونی آپدیت‎هایی برای بازی‎هایی که قبلا اعلام کرده است یعنیFighter V(PS4/PC), Uncharted 4 (PS4), Wild (PS4), Star Wars: Battlefront و دیگر بازی‎ها ارائه داد. حتی این کمپانی قول داد که بازی No Man’s Sky را در ماه ژوئن 2016 عرضه کند.

این کمپانی همچنین خبر از چند بازی جدید داد که دوتای آن‎ها براساس گفته‎ی Mike Schramm، رییس تیم آنالیز کیفی سایت EEDAR بسیار جالب است. این بازی‎ها عبارتند از Gran Turismo Sport و Quantic Dream’s Detroit: Become Human.

در بازی Gran Turismo Sport چند رخداد خاص در کنار هم قرار گرفته‎اند تا تجربه‎ی عالی ماشین سواری برای کاربران فراهم شود. بازی Detroit: Become Human یک بازی علمی تخیلی است که پشت آن همان تیمی قرار دارد که بازی Beyond: Two Soulsand Heavy Rain را ساخته‎اند.

Schramm در گفتگو با سایت TechNewsWorld گفت: سونی همچنین از یکسری گیم پلی عالی در بازی‎های Wild و Horizon Zero Dawn استفاده کرده است که خبر عرضه‎ی آن‎ها قبلا شنیده شده بود. هردو گیم پلی دارای جزییات جالب و جدیدی هستند، از قدرت‎های جادوگری متفاوت در بازی Wild گرفته تا جهان باز و وسیع در بازی Horizon: Zero Dawn.

بعضی از بهترین اخبار همزمان با هم اعلام نشدند یعنی: پلی استیشن واقعیت مجازی که قبلا اسم رمزی “Morpheus”را بر خود داشت یک رقیب جدید در دنیای واقعیت مجازی سال بعد است، و سونی دارای نرم افزاری برای موفق بودن هدست VR (واقعیت مجازی) طبق گفته‎ی Rob Enderle آنالیزور ارشد در Enderle Group دارد.

او در گفتگو با سایت TechNewsWorld اعلام کرد که “به نظر واقعیت مجازی بسیار واقعی و جذاب به نظر می‎آید، که با توجه به ظهور Oculus Rift بسیار مهم شده است”. او در ادامه‎ی صحبت‎های خود چنین اضافه کرد که “همچنین این نمایشگاه رخداد عظیمی برای سونی بود که معمولا چنین اخباری را برای نمایشگاه E3 نگه می‎دارد، این چیزها نشان از این دارد که پاریس و به طور کلی بسیار نسبت به گذشته مهم تر برای این شرکت شده‎اند.”

اعضای تیمی که در سایت تحقیقاتی IHS Research نیز قرار دارند بواسطه آنچه که سونی از هدست واقعیت مجازی خود نشان داده است بر این باور هستند که پروژه‎ی واقعیت مجازی پلی استیشن به نسبت Vive کمپانی HTC و Oculus Rift سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص خواهد داد.

برای آن دسته از افرادی که توجه بیشتری به بازی‎های مهم پلی استین به نسبت عنوان‎های واقعیت مجازی PS دارند، کنفرانس مطبوعاتی سونی دلپذیر نبود. طبق گفته‎ی Alex Mandryka، مشاور طراح بازی در Game Whispering سونی بیشتر جادوی خود را صرف خودنمایی در نمایشگاه E3 کرد تا نمایشگاه پاریس.

او در گفتگو با سایت TechNewsWorld چنین گفت “به طور کلی این کنفرانس به نوعی مایوس کننده بود، و فقط دنباله‎ای برای عناوین مختلف معرفی شد. چنین چیزی یقینا از حضور بسیار قوی سونی در نمایشگاه امسال E3 نشات گرفته است، ولی من بر این باور هستم که یک سری بسیار اندک از عناوین جدید دارای هویتی قوی باشند و همین باعث شده است که کلیت این نمایش تقریبا جالب نباشد.”

Enderle گفت یکی از عواملی که مایوس کننده بود تاریخ عرضه‎ی بازی‎های No Man’s Sky و بازی ماجراجویی Horizon Zero Dawn بود. بازی اول تا تابستان عرضه نخواهد شد و دومی را نمی‎توان تا نیمه‎ی دوم سال 2016 بازی کرد.

او گفت “تاکید زیادی بر بازی‎هایی است که شما نمی‎توانید درست قبل از تعطیلات برای بازی در تعطیلات بخرید.”

Schramm گفت بیشترین عامل مایوس کننده عدم وجود اخباری در رابطه با کنسول بازی Vita بود. جدول زمانی سونی برای Vita خالی بوده است، ولی با اینحال این امید وجود داشت که این کمپانی برای این کنسول دستی برنامه‎هایی دارد.

او گفت “بعضی از طرفداران به دنبال نشنیدن خبری در رابطه با بازی‎هایی که برای این کنسول می‎آید مایوس شده‎اند.”

توجه سونی در عرصه‎ی بازی به نظر می‎رسد مستقیما بر روی پلی استیشن 4، با یک مقدار قابل توجه پشتیبانی از PlayStation VR باشد.

 

technewsworld

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا