سونی می‎خواهد گوشی شما تصاویر سلفی مداومی بگیرد

جهانی را تصور کنید که در آن گوشی‎های هوشمند همراه به طور مداوم تصاویر سلفی می‎گیرد.

سونی برای ثبت حق انحصاری درخواست کرده است که طی آن تکنولوژی به گوشی هوشمند همراه شما اجازه خواهد داد در سراسر روز تصاویر سلفی از شما بگیرد. تصاویر سپس به یک سرور با استفاده از یک مسیر امن فرستاده می‎شود. چیزی که چنین چیزی را جالب می‎سازد نرم افزار ویژه‎ای است که این تصاویر سلفی را در دسته بندی‎های مختلف براساس حالات احساسی نمایش داده شده در تصویر قرار می‎دهد.

s-1
کاربران قادر به این خواهند بود که سلفی‎های شاد یا غمگین را فرا بخوانند.

تصاویر با حالت احساسی کم، یا تصاویری که در آن نرم افزار قابل به شناسایی حالت احساسی درست نباشد، حذف می‎شوند. می‎توان براساس پاسخ‎های احساسی به حوادث یک نوع timeline ایجاد کرد.

زمانی که سونی می‎گوید که این سلفی‎ها به صورت مداوم گرفته می‎شوند، آن‎‎ها در حال شوخی کردن نبوده‎اند.

این برنامه به صورت مداوم تصویر می‎گیرد، حتی زمانی که شما خواب هستید. چنین چیزی می‎تواند در واقع به شما کمک کند که دلیلی که هرروز صبح سرحال و هشیار بیدار نمی‎شوید، چه چیزی است.

از درخواست ثبت حق انحصاری سونی در رابطه با این حق انحصاری چنین گفته شده است: “یک سیستم و روشی که شامل تعیین رخداد‎های احساسی پیش بینی شده مرتبط با یک پاسخ احساسی به یک موضوع است، شکل دادن یک جدول زمانی براساس رخداد‎های احساسی پیش بینی شده، و به دست آورده داده‎های تصویری مرتبط با موضوعی که براساس جدول زمانی به دست آورده می‎شود.

تعیین رخداد‎های احساسی پیش بینی شده می‎تواند شامل شناسایی تصاویر احساسی، شناسایی رخداد‎‎های احساسی قبلی مرتبط با تصاویر احساسی، و تعیین رخداد‎های احساسی پیش بینی شده براساس رخداد‎های احساسی قبلی.

تعیین رخدادهای احساسی پیش بینی شده براساس رخدادهای احساسی قبلی می‎تواند شامل: شناسایی محتوای دیجیتالی مرتبط با رخداد احساسی پیشین، تعیین یک صفت برای محتوای دیجیتالی، شناسایی دیگر محتوای دیجیتالی مرتبط با آن صفت و تعیین رخداد‎های احساسی پیش بینی شده براساس دیگر محتوای دیجیتالی.”

این حق انحصاری به صورت جهانی با WIPO ثبت شده است و زمان ثبت اولیه‎ی آن به شب سال نوی سال 2013 بر می‎گردد، درست زمانی که موج سلفی‎ها در حال اوج گیری بود.

این امر می‎تواند منجر به یکی از آن ایده‎هایی شود که به نظر خوب می‎آید و روی کاغذ حتی بهتر به نظر می‎آید، ولی می‎تواند بواسطه‎ی مسائل مربوط به حقوق حریم خصوصی و دیگر مسائل حقوقی مخالفت شود.

phonearena

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا