سونی اکسپریا زد 3 و کامپکت رکورددار طولانی ترین عمر باتری

سونی از زمانی که وارد بازار شده است در بین تلفن های همراه هوشمند دیگر طولانی ترین عمر باتری را داشته است و لقب پادشاه باتری ها را به خود اختصاص داده است.

سونی اکسپریا زد3 و زد 3 کامپکت رکورد دار طولانی ترین عمر باتری

ما دو گوشی سونی اکسپریا زد 3 و زد 3 کامپکت را با معیارهای خود در مدت بیش از یک هفته مورد بررسی قرار دادیم و آن ها توانستند در گروه خود تمام رکورد ها را بشکنند. گوشی اکسپریا زد 3 توانست به مدت 9.5 ساعت شارژ نگه دارد درحالی که در تمام مدت صفحه نمایش روی روشنایی یکنواخت تنظیم شده بود و آماده برای اجرای برنامه ها بود. و این مدت زمان بیشترین مدت است که تا کنون برای انواع گوشی تلفن همراه و فبلت اندازه گیری شده است و حتی بیشتر از گوشی هوآوی اسند میت 7( Ascend Mate 7) می باشد، که مجهز به باتری با ظرفیت 4100 میلی آمپری است در حالی که زد 3 یک باتری 3100 میلی آمپری در یک بدنه ضد آب نازک 7.33 میلیمتری دارد.

از سوی دیگر زد 3 کامپکت توانست به طور مطلق همه رکورد ها را با اختلاف زیادی بشکند. در تستی که ما انجام دادیم این رکورد معادل 14 ساعت و 44 دقیقه بود. به گفته کاربران ، این گوشی با صفحه نمایش 4.6 اینچی و باتری 2600 میلی آمپری می تواند حدود سه روز در صورت استفاده نرمال از آن همچنان شارژ داشته باشد که این بهترین رکورد در میان سایر برند ها می باشد.

گوشی های لنوو مدل پی 780 و اس 860 با باتری 4000 میلی امپری نیز در روشی مشابه امتیازی مشابه دریافت کردند. اما مشخصات گوشی های لنوو متفاوت است و می توان گفت که اکسپریا با ضخامت کمتر با اقتدار پرچمدار گوشی های هوشمند است. در حقیقت ما هم اکنون در حال انجام تست دوباره اکسپریا زد کامپکت هستیم تا اینکه برای بار دیگر رکورد آن را بررسی کنیم. اما تست های دیگری هم انجام شده است که نتایج مشابهی ارائه می دهد. و حتی خود سونی گفته است که این گوشی به مدت 38 روز می تواند در حالت استند بای بماند.

سونی اکسپریا زد3 و زد 3 کامپکت رکورد دار طولانی ترین عمر باتری

اگر فکر می کنید کاری که سونی انجام داده تصادفی است. ما با نگاهی ساده به 10 رقابت برای تشخیص عمر باتری گوشی های همراه به شما خواهیم گفت که این یک مورد تصادفی نبوده است.

در تمام گوشی های هوشمند علت اصلی مصرف بالای باتری وجود صفحه نمایش می باشد و سونی توانسته است با استفاده از یک فناوری بسیار صرفه جو عمر باتری را به حد اکثر برساند که این اقدام سونی قابل ستایش است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا