گوشی های هوشمند جدید 4K سونی چندان واقعی نیستند

گوشی‌های هوشمند با کیفیت 4K جدید شرکت سونی تنها برخی از اوقات 4K واقعی هستند

قطعا مهمترین و بزرگترین خبر گوشی های هوشمندی که از نمایشگاه IFA حاصل شد ، بدون هیچ شکی معرفی گوشی Xperia Z5 Premium و صفحه نمایش فوق العاده شفاف و با قابلیت 4K آن بوده است.

2015-09-17_233815

ما نمی خواستیم خیلی غر بزنیم و مثل همیشه از طراحی بیش از حد مستطیل تیز شکل این گوشی ها شکایت کنیم ، ولی شرکت سونی با اغراق ها و شیطنت هایی که در سالن نمایش اش به اجرا گذاشت خودش ما را مجبور به گفتن حقایق کرد. بر خلاف تکنولوژی واقعیت مجازی معرفی شده این شرکت ، ما سریعا دروغ بودن گفته این شرکت مبنی بر وجود صفحه نمایش های واقعا 4K بر روی گوشی های هوشمند اش را تشخیص داده و بیان کردیم ، و شرکت سونی به تازگی خودش صحت این واقعیت را اعتراف کرده است.

تاخیر در عرضه ساعت هوشمند WatchOS 2 اپل

طی بیانیه ای که توسط سایت PhoneArena ارائه شده است ، شرکت سونی بیان کرده است که صفحه نمایش 4K گوشی Z5 Premium تنها وقتی که در حال نمایش دادن فایل های ویدیویی و تصویری باشد می تواند از قابلیت 3840 x 2160 پیکسل اش استفاده کامل را ببرد. در غیر این صورت ، بقیه محتوا ها ( مثل سیستم عامل ، وبسایت ها ، نرم افزار ها و… ) با کیفیت برابر با 1080p و یا کمتر نمایش داده خواهد شد.

هنوز کاملا مشخص نیست که نرم افزار های واقعیت مجازی این شرکت از قابلیت و مزایای 4K بهره مند خواهند شد یا نه.

دلیل که شرکت سونی برای این کارش آورده است این است که نمایش دادن محتوا ها به صورت 4K ، آن هم در همه حالت ، باعث کاهش شدید عمر باتری خواهد شد. با ارائه دادن اکثر مطالب به صورت 1080p ، باتری این گوشی هنوز می تواند تا دو یا سه روز دوام بیاورد.

پس ، درست است که این گوشی از واقعیت 4K بهره مند است ، اما شما تفاوتی را احساس نخواهید کرد ( همان طور که ما بارها و بارها بیان کرده ایم ) مگر این که با گوشی تان در حال تماشای ویدیو ها و بازدید از تصاویرتان باشید ، و یا این که چشمانتان را خیلی به تصویر نزدیک کنید. ولی حتی در آن صورت هم ممکن است مقدار رزولوشن بیشتر را تشخیص ندهید.

وقتی که ما در نهایت توانستیم گوشی Z5 Premium را در یک غرفه فروشنده اروپایی پیدا کنیم ، وقتی که در حال گشت و گذار کردن در صفحه خانه گوشی نتوانستیم تفاوت رزولوشنی را حس کنیم. خب ، مشخص است که ما نمی توانستیم این تفاوت را ببینیم – چون که این گوشی در حال پردازش تصاویر در 1080 p بود و نه با کیفیت 4K.

اگر بخواهیم رو راست باشیم ، این خبر خیلی هم ناراحت کننده نیست. امروزه عمر باتری گوشی اهمیت خیلی بیشتری از رزولوشن صفحه نمایش گوشی دارد. یک گوشی از شارژ خالی شده ، یک گوشی به درد نخور است ، و در این حالت هیچ اهمیتی ندارد که چه مقدار پیکسل را دارا است.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا