نحوه‎ی مرتب کردن اطلاعیه‎های سیستم‎عامل iOS

سیستم‎عامل iOS همیشه هشدار‎های موجود در بخش اطلاعیه‎های (Notification) سیستمش را بسته به ترتیبی که آن‎ها را دریافت کرده مرتب‎سازی می‎کند. اگر شما با تعداد زیادی اطلاعیه‎ متفاوت از برنامه‎ها و سرویس‎هایی که بطور روزمره مورد استفاده قرار می‎دهید روبرو شوید، این سیستم درهم و برهم می‎تواند به سرعت شما را گیج کرده و اطلاعیه‎های مهم را از دید شما پنهان کند.

2015-11-28_065530

با شروع انتشار سیستم‎عامل iOS 9، حالا شما می‎توانید با استفاده از سیستم جدید تعبیه شده، نحوه‎ی نمایش اطلاعیه‎ها را نسبت به برنامه‎ی منشاء آن‎ها و ترتیبی که خودتان تعیین می‎کنید، بخش‎بندی کرده و به نمایش بگذارید.

در این آموزش که ما برای شما تهیه دیده‎ایم، ما با جزئیات کامل به شما نشان می‎دهیم که چگونه می‎توانید تقسیم‎بندی برنامه‎ها در بخش اطلاعیه‎های آیفون، آیپاد تاچ و آیپد خودتان تنظیم‎ کرده و مدیریت کنید.

نحوه‎ی تقسیم‎بندی اطلاعیه‎های گوشی آیفون براساس نرم‎افزار مربوطه آن‎ها

گام اول: قسمت تنظیمات گوشی آیفون، آیپاد تاچ و یا آیپدتان، که می‎بایست یه سیستم‎عامل iOS 9 یا بالاتر مجهز باشد، را انتخاب کنید.

گام دوم: حالا وارد بخش اطلاعیه‎ها شوید.

گام سوم: در این‎ قسمت گزینه‎ی گروه‎بندی براساس نرم‎افزار (Group by App) که زیرشاخه بخش نمایش اطلاعیه‎ها (Notifications View) می‎باشد را انتخاب کرده و فعال کنید.

2015-11-28_065545

گام چهارم: حالا دکمه ترتیب تقسیم‎بندی (Sort Order) در بالای این عبارت را انتخاب کنید.

گام پنجم: در صفحه‎ی بعد، گزینه‎ی تنظیمات دستی را انتخاب کنید.

انتخاب این گزینه باعث می‎شود که اطلاعیه‎هایکوجود در بخش اطلاعیه‎های گوشی شما نسبت به نرم‎افزار منشاءشان به نمایش گذاشته‎ شوند. به منظور یادگیری این که چگونه می‎توانید ترتیبی قرارگیری هشدار‎های نرم‎افزار‎های خاصی در بخش اطلاعیه‎هایتان را به صورت دستی تغییر دهید، بخش پیش‎رو را مطالعه کنید.

2015-11-28_065556

نحوه‎ی تنظیم دستی هشدار‎های برنامه‎ها در بخش اطلاعیه‎ها

گام اول: قسمت تنظیمات گوشی آیفون، آیپاد تاچ و یا آیپدتان، که می‎بایست یه سیستم‎عامل iOS 9 یا بالاتر مجهز باشد، را انتخاب کنید. سپس وارد بخش اطلاعیه‎ها، و بعد از آن وارد بخش ترتیب تقسیم‎بندی شوید.

2015-11-28_065556

گام دوم: با قرار دادن ترتیب تقسیم‎بندی بر روی تنظیم دستی، لیستی از نرم‎افزارهایی که سیستم نمایش هشدار در بخش اطلاعیه‎ها برایشان فعال شده، به شما نمایش خواهد شد.

گام سوم: هرکدام از نرم‎افزارهای مورد علاقه‎تان را که ترجیح میدهید کشیده و به مکان بالاتری در لیست منتقل کنید. به عنوان مثال، من دلم نمی‎خواهد که هیچ‎کدام از پیامک‎هایم از دیدم پنهان بمانند، پس برنامه پیام‎ها را به بالاترین نقطه‎ی لیست منتقل می‎کنم.

حالا تنها کاری که باقی مانده این است که از این صفحه خارج شده، به بخش اطلاعیه‎ها رفته و چک کنید که این ترتیب انتخاب شده خوب به نظر می‎رسد یا نه.

2015-11-28_065642

به این ترتیب دفعه‎ی بعدی که تعداد زیادی از اطلاعیه‎ها و هشدار‎ها بخش اطلاعیه‎های گوشی من را آشفته و شلوغ کردند، حداقل خیالم راحت است که پیامک‎ها، ورای زمانی رسیدنشان، همواره در بالاترین نقطه لیست دردسترس من قرار خواهند گرفت.

نحوه‎ی تقسیم‎بندی اطلاعیه‎ها براساس زمان رسیدنشان به گوشی

به منظور این که به حالت عادی نمایش اطلاعیه‎ها براساس زمان رسیدنشان برگردید، بخش رویداد‎های اخیر (Recent) را در تنظیمات انتخاب کرده، به بخش اطلاعیه‎ها رفته، سپس وارد بخش ترتیب تقسیم‎بندی شده و گزینه‎ی گروه‎بندی براساس نرم‎افزار موجود در این بخش را به حالت غیرفعال درآورید.

ضمنا، اگر شما یک دستگاه آیپاد دارید، حتما متوجه شده‎اید که در حال حاضر بخش اطلاعیه‎ها این دستگاه در حالت افقی دارای طراحی دو ستونه شده است.

2015-11-28_065655

این طراحی جدید، همان‎طور که در عکس بالا نشان داده شده است، به شما این امکان را می‎دهد که در یک ستون بخش اطلاعات امروز (Today section) را داشته و در ستون دیگر بخش اطلاعیه‎ها و اطلاعیه‎ها و هشدارهای نرم‎افزار‎هایتان را داشته باشید.

شما ترجیح می‎دهید نرم‎افزارهایتان را در سیستم‎عامل iOS 9 گروه‎بندی کنید؟

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا