بررسی اپلیکیشن SoundShare: یک شبکه‎ی اجتماعی برای عاشقان موزیک

از 1 اکتبر (9 مهر) من به صورت رسمی یکی از افرادی هستم که آبونمان سرویس اپل موزیک شده‎‎ام. برای اولین بار در چند سال گذشته است که من برای یک استریم سازی موزیک پول پرداخت می‎کنم. چون من از اپل موزیک زیاد خوشم می‎آید، کمی تست کردن اپلیکیشن‎های استریم سازی موزیک بدون مقایسه‎ی آن‎ها با چیزی که من فکر می‎کنم بهترین در این زمینه باشد، وجود ندارد.

11

با SoundShare شما زیاد به استریم سازی موزیک نمی‎پردازید چون براساس علاقه‎ مندی‎هایی که در دنیای موزیک دارید با دیگر افراد دوستی برقرار می‎کنیدو مشابه با فید توییتر و فیسبوک، شما می‎توانید دیگران را آگاه سازید که به چه کاری مشغول هستید. امروز مال به بررسی کامل SoundShare می‎پردازیم.

هدف کلی پشت این اپلیکیشن

دیگر کاربران SoundShare را پیدا و دنبال کنید تا بهترین تجربیات را در کشف موزیک‎های جدید داشته باشید. پروفایل خود را براساس به اشتراک گذاری فید خود با دیگران کامل کنید تا آن‎ها نگاهی به سلیقه شما در موزیک داشته باشند. به لطف اکستنشن‎های به اشتراک گذاری، شما می‎توانید از اپل موزیک آهنگ‎ها را به SoundShare ارسال کنید، تا در دسترس دوستان و تعقیب کنندگان شما قرار گیرد.

طراحی

اینترفیس این اپلیکیشن خوب اندکی بدون زرق و برق است. هرچیزی که به شکل لیست نمایش داده می‎شود جذابیت بصری بسیار اندکی دارد. صفحه‎ی پروفایل شما جالب ترین قسمت است. فید آهنگ‎های شما، تعقیب کنندگان، لیست پخش و عکسی از شما را نشان می‎دهد اگر آن را خواسته باشید اضافه کنید.

شما می‎توانید فید افرادی که شما را تعقیب می‎کنند مشاهده کنید تا ببینید چه چیز‎هایی پست کرده‎اند، چه موزیک‎هایی در iTunes و SoundShare طرفدار دارد و به آهنگ روز گوش کنید.

اگر در رابطه با سلیقه‎ی خود در دنیای موزیک می‎خواهید به صورت اختصاصی تر عمل کند (به عنوان مثال به تیلور سیفت یا جاستین بیبر علاقه دارید) شما می‎توانید از طریق فیسبوک یا پیدا کردن یوزر‎های مشابه، به دنبال افراد مختلف برای دنبال کردن باشید.

12

استفاده از اپلیکیشن

من اکثر وقتم را به دنبال تست این اپلیکیشن در اپل موزیک صرف کردم تا بتوانم آهنگ‎هایم را در فیدم به اشتراک بگذارم. گرچه جنبه‎ی مبتنی بر نظیر بودن (Peer) این اپلیکیشن به صورت بالقوه عالی است، ولی دقیقا مورد محبوب همه نیست. هیچکدام از دوستان من هنوز از آن استفاده نکرده‎اند. با گذشت بیشتر زمان این اپلیکیشن می‎تواند نظیر یک پتری دیش کشف موزیک باشد که در آن تمامی سلیقه‎ها نشان داده می‎شود، حتی عجیب ترین ژانر‎های موسیقی

با استفاده از اکستنشن‎های به اشتراک گذاری در اپل موزیک، ولی من قادر به این بودم لیست پخشی براساس موزیکی که به دنبال گوش کردن به سرویس استریم اپل پیدا می‎کنم، ایجاد کنم. سپس، من می‎توانم این لیست پخش‎ها را با دوستان خود با اضافه کردن آن‎ها به اشتراک بگذارم تا آن‎ها بتوانند به آن گوش کنند حتی اگر از اپل موزیک استفاده نمی‎کنند.

آهنگ‎ها از یوتیوب یا SoundCloud ایجاد می‎شوند. بنابراین اگر به آهنگ Lost Themes از جان کارپنتر در اپل موزیک گوش می‎دهید، می‎توانید آهنگ‎ها را در SoundCloud به اشتراک بگذارید و سپس دوستان خود را به لیست پخشتان اضافه کنید تا آن‎ها نیز بتوانند به آن گوش کنند، چه آبونمان سرویس اپل موزیک باشند، چه نباشند.

افرادی که به لیست پخش شما دسترسی دارند همچنین قادر به اضافه کردن موزیک هستند. بنابراین دوستان شما می‎توانند دیگر ساندتراک‎های جان کارپنتر را به لیست پخش اگر مناسب باشد، اضافه کنند.

بعضی از موزیک‎هایی که به آن در اپل موزیک گوش می‎دهید ممکن است قابل دسترسی در SoundShare نباشد. احتمال این قضیه می‎تواند محدودیت‎ها یا اختلاف‎های اسمی در یوتیوب باشد. به عنوان مثال، به دنبال ایجاد لیستی از موزیک‎های مخصوص هالووین، من آهنگ “Lullaby” فیلم بچه‎ی رزماری را از طریق اکستنشن‎های به اشتراک گذاری اپل موزیک اضافه کردم. ولی، زمانی که سعی در پخش آن در SoundShare داشتم، “پیام فایل صوتی پیدا نشد” را دریافت کردم. این قضیه زیاد برای افرادی که به موزیک علاقه دارند رخ نمی‎دهد. ظاهرا، ساندتراک فیلم بچه‎ی رزماری یک آلبوم موفق نبوده است.

13

جنبه‎های خوب اپلیکیشن

من عاشق توانایی ارسال ترک‎های موسیقی از اپل موزیک به SoundShare هستم تا در فید من به نمایش در آیند و افراد مختلف متوجه شوند در حال گوش دادن به چه چیزی هستم.

ولی، ویژگی همکاری در اضافه کردن آهنگ به لیست پخش یک کاربر واقعا نکته‎ی موفقیت این اپلیکیشن است، اگر شما قصد دارید با دوستان خود مهمانی برای گوش دادن به آهنگ‎های مورد علاقه‎ی خود ترتیب دهید، این ویژگی مفید است تنها با این تفاوت که نیاز نیست در یک اتاق باشید.

جنبه‎های بد اپلیکیشن

این اپلیکیشن یک سری نقص دارد. من متوجه شدم که در فیدم، موزیک افرادی را نشان می‎دهد که از 26 هفته قبل تعقیب می‎کنم، حتی با آنکه افرادی که من تعقیب می‎کنم افرادی هستند که فعال هستند و در 24 ساعت گذشته کمتر غیر فعال بوده‎اند.

گاهی اوقات، من از SoundShare یک آهنگ را به یک لیست پخش اضافه کردم، تنها برای اینکه پیام “Audio Not Found” را دریافت کنم. اگر فایل صوتی در یوتیوب یا SoundCloud برای یک آهنگ خاص نیست، نباید در این اپلیکیشن از اول حتی لیست شود.

قیمت اپلیکیشن

SoundShare رایگان است و هیچگونه تبلیغی در خود ندارد. تنها هزینه‎ای که باید بکنید صرف کردن زمان در کشف موزیک‎های جدید و به اشتراک گذاری با دوستانتان است.

نتیجه گیری

اگر آبونمان اپل موزیک هستید، شما باید واقعا این اپلیکیشن را تست کنید. اگر نمی‎خواهید از آن استفاده کنید باز هم ارزش یک بار نگاه کردن را دارد. یکسری از ویژگی‎های عالی شبکه‎های اجتماعی در آن به چشم می‎خورد که باعث ارزشمندتر شدن آن شده است. آن را همین امروز از اپ استور دانلود کنید.

نظیر شما در رابطه با این اپلیکیشن به اشتراک گذاری موزیک چیست؟ ما را نظرات خود در این زیر آگاه سازید.

 

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا