افزایش سرعت آیفون 4 در iOS 7.1 + نمودار مقایسه

در این قسمت به مقایسه سرعت آیفون 4 با استفاده از آی او اس 7.1 و نسخه های قبلی می پردازیم.

اپل بالأخره هفته پیش iOS 7.1 را ارائه نمود، بهبودهای بزرگی در Siri و iTunes Radio ایجاد شده است و همچنین CarPlay ، محصول کاربردی اپل با طعم iOS نیز معرفی شده است؛ اما برای تعدادی از کاربران iOS 7، مانند افرادی که از آیفون 4 قدیمی استفاده می‌کنند، این به‌روزرسانی، چهار بهبودسازی مشهود را در سرعت دستگاه به ارمغان آورده است و تعدادی از ویژگی‌هایی که با به روی کار آمدن iOS 7.0 در سپتامبر گذشته برداشته شده بود را دوباره به آن بازگردانده است.

به دلیل پردازنده قدیمی و کند A4، کاربران آیفون 4 شاهد افت مشهودی در سرعت و روانی گوشی‌هایشان پس از به‌روزرسانی از iOS 6 به iOS 7 بودند. شما با دلایل خوبی که دارید، ممکن است تصور نمایید که انتشار نرم‌افزار جدید باید همه چیز را سریع‌تر نماید، درحالی‌که این امر تنها برای دستگاه‌های جدید صادق است، اما دستگاه‌هایی مانند آیفون 4 کمتر می‌توانند خود را با ویژگی‌های پیشرفته و انیمیشین ها که نیازمند پردازش سریع تر هستند مطابقت دهند که باعث می‌شود در نهایت همه چیز کند شود.

آیفون 4

افزایش سرعت آیفون 4 با آی او اس 7.1

زمانی که در مورد این موضوع صحبت می‌کنیم که میزان آسیب آیفون 4 از iOS 7.0 چه قدر بوده است، منظور ما تنها چند میلی‌ثانیه‎ی ناقابل است. با سیستم‌عامل iOS 6.1.3، آیفون 4 می‌توانست مرورگر موبایل Safari را در 1/13 ثانیه اجرا نماید، اما زمانی که iOS 7.0 روی کارآمد، 2/03 ثانیه یعنی تقریباً دو برابر آن، زمان می‌برد. یک ثانیه بیشتر، در مبحث تلفن‌های هوشمند، به منزله یک عمر است، پس می‌توانید تصور نمایید چقدر این موضوع برای کاربران آیفون 4 ناخوشایند بوده است، مخصوصا زمانی که زمان بوت سیستم‌عامل از 31 ثانیه در iOS 6 به مقدار عجیب 45 ثانیه در iOS 7.0 رسیده است.

اما حتی iOS 7.1 نیز چاره قطعی برای زمان‌های پاسخ اجرای برنامه‌ها یا بوت سیستم برای بازگشت به آنچه که در iOS 6.1.3 تجربه شده است نبوده است ولی قسمت‌های مختلف به صورت قابل‌تشخیصی سریع تر از آی او اس 7 شده‌اند. جالب اینجاست که در بخش Messages (پیام ها) شاهد رشد بیشتری در سرعت، نسبت به آی او اس 6.1.3 بوده ایم. در آزمون‌هایی که توسط Ars Technica انجام شد، بخش Settings (تنظیمات) که از 1/31 ثانیه در iOS 6.1.3 به 1/88 در iOS 7 رسیده بود، هم اکنون به مقدار قابل‌تحمل تر 1/37 ثانیه در iOS 7.1 رسیده است و بخش Messages در 1/5 ثانیه باز می‌شود که در مقایسه با iOS 6 حتی قدری سریع تر نیز شده است.

آیفون 4

همانند مشاهدات ما در اجرای برنامه‌ها، گفته شده است iOS 7.1 مشکلاتی که مربوط به «شلختگی رابط کاربری» است را بهبود داده است و مطابق گزارش، روی‌هم‌رفته، iOS 7.1 به میزان زیادی از iOS 7.0 برای کاربران آیفون 4، روان تر است.

بنابراین، اگر از آیفون 4، استفاده می‌کنید و دریافته‌اید این دستگاه تقریباً به فرمان‌ها پاسخ نمی‌دهد، شما واقعاً به iOS 7.1 نیاز دارید. جزییات بیشتر درباره آی او اس 7.1 و چگونگی دریافت آن از اینجا دنبال نمایید: دانلود ios 7.1

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا