سرویس جستجوی Spotlight در iOS 9 هوشمندتر می‎شود

سرویس جستجوی Spotlight کاملا برای iOS 9 دوباره طراحی شده است،

دارای یک اینترفیس جدید است، یک رابط کاربردی برنامه نویسی جستجوی جدید، لینک دهی عمیق به نتایج جستجو و بسیاری از ویژگی‎های جدید بیشتر است. با اینترفیسی که از روز‎های قبل از iOS 7 به یاد آورده می‎شود، جستجو حالا ابزار جدید قدرتمندی در iOS به شمار می‎رود.

1.Spotlight-iOS-9

برای دسترسی به اینترفیس جستجوی جدید، شما باید روی صفحه‎ی Home به سمت راست سوایپ کنید تا پنل جستجو آشکار شود. نه تنها کادر استاندارد وارد کردن عبارت جستجو شونده را به دست می‎آورید، بلکه پیشنهادات Siri نیز در اختیار شما قرار می‎گیرد، به همراه اطلاعات مجاور براساس موقعیت شما، اخبار، فیلم‎های Netflix، جداول زمانی مسابقات ورزشی و بسیاری از موارد دیگر.

2.iOS-9-Search
یکی از جالب‎ترین چیز‎ها در رابطه با اینترفیس جدید جستجو قابلیت آن لینک دادن عمقی به اپلیکیشن‎‎هایی است که روی گوشی خود نصب کرده‎اید. زمانی که روی یکی از لینک‎های اپلیکیشن که در اینترفیس جستجو فراهم شده است، به آرامی ضربه می‎زنید، شما مستقیما به اپلیکیشن‎‎‎های مربوطه، و نه تنها اینترفیس اصلی آن اپلیکیشن، هدایت می‎شوید یعنی به محل اپلیکیشن که با نتایج جستجو در ارتباط است.

سرویس جستجوی‎ Spotlight نسبت به آنچه که در iOS 8 ما در اختیار داریم مطلقا پیشرفت قابل توجهی پیدا کرده است. با توجه به رابط کاربردی برنامه نویسی جدیدی که در اختیار دارد به نظر جستجو در iOS به مراتب قوی تر شده است.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا