اسباب بازی BB-8 فیلم جنگ ستارگان

اسباب بازی BB-8 فیلم جنگ ستارگان ساخته شده توسط شرکت Sphero بهترین اسباب بازی برای تعطیلات این فصل می باشد

هر چه قدر که اسباب بازی BB-8 شرکت Sphero از لحاظ اندازه کوچک است ولی این کمبود را در کاراکتر و شخصیت دوست داشتنی اش جبران کرده است. این اسباب بازی نسخه شبیه سازی شده ربات اصلی BB-8 است که در فیلم آینده از سری جنگ ستارگان با نام Star Wars: The Force Awakens ، که در 27 آذر ماه قرار است به روی پرده های سینما برود ، است ، که در حال حاضر یکی از محبوب ترین عناصر این فیلم شناخته می شود.

1

در اواخر هفته قبل من بالاخره توانستم به یک نسخه مخصوص بررسی این اسباب بازی دست پیدا کنم و زمان کمی که با این وسیله شگفت انگیز گذراندم ، باعث کاهش ستایش و تحسین من از آن نشد.

این رباط رباط BB-8 که بر پایه رباط مشهور قبلی شرکت Sphero ساخته شده است ، راه اندازی بسیار آسانی داشته و بازی کردن با آن بسیار لذت بخش است و مطمئن باشید که ارزش هر پنی که روی هم گذاشته اید تا این رباط را که قیمتی بالغ بر 149.99 دلار دارد را خریداری کنید ، دارد.

این اسباب بازی در بسته بندی بسیار ظریف و شکیلی عرضه می شود که بیشتر از این که به بسته بندی یک اسباب بازی شباهت داشته باشد ، به بسته بندی یک رباط واقعی شباهت دارد. رباط BB-8 شرکت Sphero  فقط از دوقطعه تشکیل شده است – قسمت سر و قسمت بدنه اسباب بازی- که هر این قسمت ها به صورتی پایدار در بسته بندی ای از فوم سیاه وسفید به شما عرضه می شوند. در زیر این دو قسمت شارژر وایرلس دستگاه گذاشته شده است و در قسمت پایینی جعبه نیز قسمتی قرار دارد که کابل مخصوص قسمت شارژ وایرلس دستگاه در آن قرار داده شده است. شما می بایست این قسمت را با کابل مربوطه به پریز برق متصل کنید.

سر هم کردن این اسباب بازی – اگر اصلا بشود اسمش را سر هم کردن گذاشت – شامل قرار دادن قسمت سر کوچک رباط بر روی بدنه آن بود. وقتی که قسمت آهنربایی بدنه و سر دستگاه همدیگر را پیدا کنند می توانید مطمئن شوید که کارتان را درست انجام داده اید. البته سر این رباط هیچ وقت به معنای واقعی به بدنه آن متصل نمی شود ، چرا که بدنه آن می بایست بتواند به صورت آزادانه روی زمین چرخ بزند. دو گلایدر و دو چرخ کوچک در زیر قست سر این رباط اسباب بازی جاسازی شده اند که این امر را برای این رباط ممکن می سازند.

متصل کردن رباط BB-8 شرکت Sphero به برنامه iOS و اندرویدی آن بسیار آسان است و طبق متدی انجام می شود که شرکت آن را در مدت کار بر روی رباط توپی سابقش ، به کمال رسانده است. وقتی که شما نرم افزار را اجرا می کنید ، ابتدا آهنگ حماسی سری فیلم های جنگ ستارگان پخش می شود و سپس به شما آموزشی داده می شود که طی آن باید موبایل تان را نزدیک به رباط قرار دهید تا این دو با یکدیگر سینک شوند ، که این امر تنها چند ثانیه بیشتر طول نمی کشد.

نرم افزار این رباط عالی عمل می کند

این نرم افزار سه عمل اصلی را تحت اختیار شما قرار می دهد : رانندگی کردن ، پیام دادن و گشت زنی.

اگر شما می خواهید که خودتان این رباط را کنترل نید باید بدانید که در حال حاضر رباط فکر می کند به چه سمتی دارد حرکت می کند. نرم افزار رانندگی شامل قسمتی است که توسط آن شما همسویی خودتان و رباط را کنترل می کنید ، بدین صورت که شما می بایست چراغ آبی ای را که از درون سر رباط ساعت می شود را طوری قرار دهید که به سوی شما باشد. این نور به اندازه کافی آشکار است که شما بتوانید آن را به راحتی پیدا کنید. بعد از این که من این کار را انجام دادم ، قادر شدم که به راحتی این رباط را تنها با حرکت انگشت شستم بر روی کنترلر مجازی، به حرکت در بیاورم.

رباط BB-8 می تواند سریع ، کند و در هر سرعتی بین این دو حرکت حالت حرکت کند.

من واقعا شگفت زده شدم وقتی دیدم که این رباط با چه دقتی حرکت می کند و نه تنها سر آن در همه حال بر روی رباط باقی می ماند، بلکه همواره به سمتی که من رباط را به آن می فرستادم، اشاره می کرد. البته درست است که این رباط بعضی اوقات مانند افرادی که به سرشان ضربه خوده باشد حرکت می کرد ولی وقتی که من آن را به سمت مسیر مشخصی روانه می کردم ، کمی به سمت جلو متمایل شده و بدون هیچ تزلزلی شروع حرکت می کرد. عمر باتری آن نیز حداقل به اندازه یک ساعت می رسید. حتی وقتی که زمان شارژ شدن این رباط می رسید ، باز هم می توانست شما را سرگرم کند. بر روی ایستگاه شارژ این رباط دکمه ای وجود دارد که آن را به حالت آماده باش قرار می دهد. وقتی که BB-8 دراین حالت قرار داشت ، با این که از جایش تکان نمی خورد ، ولی از خودش نور های مختلف ساطع کرده و یا به اطراف نگاه کرده و یا بدن گردش را تکان می داد. این حرکات معمولا به اندازه پنج دقیقه طول می کشد.

2

من دیوانه نیستم و میدانم که بدون سرش ، این دستگاه BB-8 در واقع تنها یک توپ گرد و چرخنده هوشمند است. هرچند ، با اضافه شدن آن ، یک شخصیت و کاراکتر دوست داشتنی پیدا می کند. این رباط هیچ دوربینی ندارد ، اما بعضی وقت ها به نظر می رسید که به من نگاه می کند ( من واقعا از این امر که رباط همواره تشخیص می داد که سرش به کدام سمت اشاره دارد تحت تائیر قرار گرفتم ) .همچنین من با چرخاندن انگشتم بر روی کنترلر مجازی می توانم کاری کنم که سر این رباط به سمت های مختلف اشاره کند.

شرکت Sphero همچنین یک سری انیمیشن جالب از جمله بازجویی کردن ، پاسخ دادن به شما و تشخیص شخصیت فرد مقابل را در این نرم افزار قرار داده است که تمامی آن ها را می توانید از طریق منوی برنامه استفاده کنید . این انیمیشن ها خیلی سرگرم کننده هستند و نشان دهنده این امر هستند که این شرکت در آینده به احتمال بالا انیمیشن های دیگری را نیز به این نرم افزار اضافه خواهد کرد.

رباط BB-8 همچنین می تواند بدون کنترل شما خودش به گشت زنی بپردازد. حتی با این که دوربینی در آن تعبیه نشده است ، می تواند موانعی را که بر سر راهش قرار دارد و با آن ها برخورد می کند را شناخته و دفعه بعد از آن ها دوری کند ، مثل این که قادر باشد در درون خودش نقشه ای از محیط پیرامونش درست کند.

برداشتن این رباط از روی زمین به نظر می رسد که این نقشه را از درونش پاک می کند. صفحه نمایش گشت زنی برنامه به شما نقشه و مسافت طی شده و سرعت این رباط را نشان می دهد و با این که شما نتوانید آن را ببینید به شما می گوید که BB-8 در حال انجام چه کاری است.

البته نبود دوربین دراین رباط وقتی که به پشت وسیله ای مانند مبلمان می رفت مشکل زا می شد ، چرا که من نمی توانستم آن را پیدا کنم. همچنین این رباط نمی تواند از خودش صدا تولید کند ( به جز صدای موتور داخلش ). تمامی صداهایی که شما می شنوید مستقیما از درون برنامه پخش می شوند ، با این حال به قدری خوب هماهنگ سازی می شوند که من بعضی موقع ها اشتباه کرده و فکر می کنم که منبع صدا رباط BB-8 است.

همچنین با استفاده از این نرم افزار می توانید کمی واقعیت مجازی هم تولید کنید ، بدین صورت که شما ابتدا فیلمی را از طریق موبایل تان ضبط می کنید و سپس وقتی که از طریق صفحه موبایل تان ( مانند یک درگاه ) به رباط BB-8 نگاه می کنید ، این طور به نظر می رسد که رباط فیلم شما را به صورت هولوگرامی کمی جلو تر از خودش پخش می کند. درست است ، دقیقا مانند کاری که رباط R2-D2 در درون فیلم جنگ ستارگان انجام می دهد. این ویژگی خیلی باحال است ، ولی من ترجیح می دادم که هولوگرام پخش شده کمی بزرگتر باشد.

3

فراتر از یک اسباب بازی

وقتی که رباط BB-8 روشن و متصل به نرم افزار است ، گاهی اوقات سرش را طوری تکان می دهد که واقعا به نظر می رسد زنده است. این رباط بعضی وقت ها کارهای جالب و دور از انتظاری انجام می دهد. به عنوان مثال ،اگر من سرش را نگه دارم ، به شکل بامزه ای شروع به تکان تکان دادن خودش می کند.

رباط BB-8 بعضی وقت ها سرش می افتاد ، مخصوصا وقتی که من آن را در حالت توربو قرار داده و تصادفا به دیوار برخورد می کردم. ولی فقط کسری از ثانیه طول می کشد تا بتوانید آن را دوبازه متصل کنید.

علاوه بر این ، این رباط خیلی مقاوم است. بدنه توپی آن به گونه سفت است که در مقابل دست انداز ها و سقوط های کوچک مقاومت می کند و سرش نیز در موقع پایین رفتن از پله ها مقاومت کرده و بدون هیچ مشکلی کار می کند – حتی آنتن های کوچکی که بر روی آن قرار دارند هم خیلی انعطاف پذیر بوده و و در طی تست من نشکستند.

در نهایت ، رباط BB-8 ساخته شرکت Sphero از تست ها سربلند بیرون می آید چرا مه چیزی بیشتر از یک اسباب بازی است . این رباط یک همراه دیجیتالی است که طرفداران مجموعه جنگ ستارگان در تمام سنین را می تواند سرگرم کند. من پیش بینی می کنم که ، حتی با قیمت 149.99 دلاریش ، این رباط یقینا می تواند بزرگترین و پرفروش ترنی محصول در تعطیلات باشد.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا