آخرین آمار از سیستم‎عامل گوشی های هوشمند

طبق آخرین آمار منتشر شده از سیستم‎عامل گوشی های هوشمند، 95% گوشی های هوشمند از سیستم عامل اندروید و iOS استفاده می کنند .

 

سیستم‎عامل گوشی های هوشمند

شرکت تحقیقاتی IDC، آخرین گزارش خود را درباره سیستم‎عامل گوشی های هوشمند در سراسر جهان که مرتبط با آخرین فصل سال 2013 می باشد منتشر کرده است. هر دو سیستم عامل اندروید و iOS حدود 95.7% از تمامی سیستم‎عامل گوشی های هوشمند را در فصل چهارم سال 2013 در اختیار داشته اند. این درصد برای سال قبل تر حدود 91.2% بوده است. اما آن چیز که مهم است رشدی است که اندروید و iOS داشته است. همانطور که اشاره شد اندروید و آی او اس95.7% را به خود اختصاص داده است و این به معنای وجود بیش از 800 میلیون گوشی ساخته شده با استفاده از این دو سیستم عامل در سراسر جهان می باشد.

آی او اس بالا ترین رشد مثبت را هم برای آخرین فصل و هم برای کل سال داشته است که به ترتیب برابر 6.7% و 12.9% می باشد. که به طور کلی عملکرد خوبی در بازار محسوب می شود. اگر اپل می خواهد در بازار گوشی های هوشمند محبوب تر شود باید همراه توزیع یک آیفون با صفحه نمایش بزرگ به سمت به یک آیفون ارزان قیمت واقعی هم حرکت کند تا بتواند با سایر شرکت های رقیب رقابت کند. IDC معتقد است که شرکت اپل، آیفونی با صفحه نمایش بزرگ را در سال 2014 منتشر خواهد کرد.

اپل رشد 6% و سهم 17.6% از بازار را در سه ماهه چهارم 2013 در اختیار داشته است. رشد اندروید همانطور که در تصویر دیده میشود از 70% در سال گذشته به 78.1% برای امسال رسیده است. البته بیشترین رشد در جهت منفی همانطور که در چارت IDC دیده می شود به BlackBerry و دیگران تعلق دارد. ویندوز موبایل نیز تنها از 2.6% به 3.0% رسیده است.

در این فصل به گفته IDC اندروید 226.1 میلیون دستگاه از کل 793.6 میلیون متعلق به خود در سال را به فروش رسانده است که در برابر 51 میلیون اپل این فصل از کل 153.4 میلیون در کل سال 2013 می باشد.

چارت زیر فروش تمامی برند ها در طول سال 2013  در سراسر جهان را نشان می دهد:سیستم‎عامل گوشی های هوشمند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا