ربات های عنکبوتی مناسب برای استفاده کودکان

ما تا به حال ربات هايي زيادي را ديده ايم كه در ساختشان از طبيعت الهام گرفته شده است – كه بيشتر آن ها توسط دانشمندان و محققان دانشگاهي و يا آزمايشگاهي توليد شده اند – اما واقعا چه مي شد اگر شما مي توانستيد ربات خودتان را با دستان خودتان ساخته و آن را با استفاده از گوشي موبايل هوشمند تان كنترل كنيد ؟

ربات هاي عنكبوتي سر هم كردني جديد با اين هدف ساخته شده اند تا به كودكان كمك كنند تا بهتر با علم رباتيك و دنياي آن آشنا شوند

ربات STEMI – كه در واقع نام آن گرفته شده از نام اختصار STEM مي باشد ، كه به معني دانش ، تكنولوژي ، مهندسي و رياضيات مي باشد – يك كمپين اختصاصي با سرمايه گذاري عمومي به منظور ايجاد يك ربات هشت پا كه به مانند يك عنكبوت حركت مي كند مي باشد. هرچند برخلاف ربات هاي تبليغاتي ديگري كه شما تا به حال ممكن است ديده باشيد ، اي ربات در يك بسته بندي با تكه هاي جداگانه و همچنين چندين فايل هاي رسانه اي آموزشي عرضه مي شود كه به شما كمك مي كند بفميد كه چگونه مي بايست آن را سر هم كرده و ربات را به كار بيندازيد.

2015-10-27_152624

اگر چه اين ربات در اصل براي كودكان عرضه شده است ، ولي ربات STEMI ربات كوچك بسيار قابلي بوده و مي تواند حتي براي افراد بزرگ سال نيز مناسب و جذاب باشد. اين ربات قادر است كه حركات بسيار پيچيده اي را انجام دهد ، ارتفاع خودش را تغيير دهد ، به سه طريق متفاوت ، كه تمامي آن ها از طبيعت الهام گرفته شده اند ، حركت كند و حتي اگر بخواهيد مي تواند حركات موزون هم انجام دهد. شما مي توانيد اين ربات را با استفاده از نرم افزار مخصوص گوشي هاي موبايل هوشمند آن كنترل كنيد. اين نرم افزار كه از سنسور هاي ژيروسكوپيك قرار داده شده در درون ربات استفاده مي كند ، به شما اين امكان را مي دهد تا با تمايل دادن گوشي تان به طرفين ، مانند فرمان اتومبيل ، نحوه حركت كردن اين ربات را كنترل كنيد.

با استفاده از این ربات چه کارهایی میتوانیم انجام دهیم؟

اما سر هم كردن اين ربات تنها نيمي از تفريحي است كه مي توانيد با اين محصول انجام دهيد. بنابر نوشته هاي موجود در سايت گروه سازنده اين ربات ، با سر هم كردن و ساختن اين ربات ، شما با اصول اوليه مدل سازي سه بعدي ، مدار هاي الكترونيكي ، كدنويسي نرم افزار هاي موبايل و همچنين برنامه نويسي مدل Arduino آشنا شويد.

پلتفرم و زير ساخت هاي ربات STEMI به طور كامل باي دسترسي آزاد هستند و اين بدين معني است ، كه هر فردي كه توانايي آنرا داشته باشد مي تواند هر كدام از جنبه هاي مختلف اين ربات را كه مي خواهد تغيير دهد. سازندگان و بنيان گذاران اين محصول قول داده اند كه تمامي جنبه هاي اين ربات از ، كد هاي منبع آن گرفته ، تا نقشه هاي رسم فني و حتي مدل هاي سه بعدي آن را براي استفاده عموم آزاد گذاشته و در دسترس همه قرار دهند.

من فرصتي پيدا كردم تا بتوانم نسخه آزمايشي ربات STEMI را در كنفرانس Shift Split كه در ماه ژوئن امسال برگذار شد ، امتحان كنم. بايد بگويم كه تجربه اي كه در استفاده از اين ربات داشتم تا حدودي عجيب و غريب بود – هر چه نباشد اين ربات ، يك ربات عنكبوتي است – اما در عين حال جذاب و اعجاب آور نيز بود ، به طوري كه هر رهگذري كه از آن قسمت نمايشگاه در حال عبور بود با ديدن اين ربات كوچك ايستاده و به تماشاي حركات آن مشغول مي شد. مطلب جالب توجه اين است كه دو تا از پا هاي آن نسخه آزمايشي شكسته بودند ( ظاهرا يكي از افراد تصادفا بر روي آن پا گذاشته بود و پا هاي آن را شكسته بود ) اما با اينحال ربات هنوز هم كار مي كرد.

بسته به مقدار پول اهدا شده ،‌ مزيت هاي زيادي براي افرادي كه از كمپين ساخت اين ربات پشتيباني كرده اند در نظر گرفته شده است. اما قيمت 235 دلار حداقل قيمتي است كه براي بسته بندي اين ربات در نظر گرفته شده است ( كه هزينه هاي ارسال در آن لحاظ نشده است ) و با پراخت قيمت 279 دلار شما مي توانيد يك كاور مخصوص را نيز همراه با اين محصول دريافت مي كنيد ( و سازندگان عنوان كرده اند كه در آينده اي نزديك شما قادر خواهيد كه كاور هاي انتخابي خودتان را به صورت پرينت سه بعدي دريافت كنيد ). اين كمپين ، كه از روز دوشنبه آغاز به كار كرده است ، اگر در طي 40 روز بتواند مبلغ 16000 دلار را دريافت كند ، موفقيت آميز تلقي شده و شروع به ساخت انبوه اين ربات خواهد كرد.

mashable

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا