فیلم جدید استیو جابز نامزد دریافت جوایز ویژه

ممکن است فیلم استیو جابز ، در گیشه موفق نبوده باشد، ولی نامزدی جوایز زیادی را به دست آورده است. فیلم استیو جابز که به نوعی بمب شگفتی‌آور گیشه بوده است تا کنون نامزد جوایز زیادی شده است که از جمله‌ی آن، سه جایزه‎ی بافتا (BAFTA) است، که از آن به عنوان مهم‌ترین جایزه‎ی فیلم بریتانیا یاد می‎شود.

فیلم بحث بر انگیز کارگردان انگلیسی، دنی بویل، که فیلمنامه‌ی آن را Aaron Sorkin نوشته است در رشته‎های بهترین فیلمنامه‌ی اقتباسی، بهترین بازیگر نقش مکمل زن، و بهترین بازیگر مرد، نامزد شده است.

Steve-Jobs-biopic-780x555

این فیلم که نامزدی بهترین فیلمنامه‎ی اقتباسی (فیلمنامه‌ای براساس کتاب زندگینامه‎ی جابز در سال 2011 است که به قلم والتر ایزاکسون نوشته شده است) را بر عهده دارد، در این رشته با فیلم‎هایی به نام Room و Brooklyn و Carol و The Big Short رقابت خواهد کرد.

نامزدی بهترین بازیگر نقش مکمل زن، اشاره به اجرای کیت وینسلت در نقش Joanna Hoffman دارد. زنان دیگری که در این رشته، نامزد هستند عبارتند از رونی مارا برای فیلم Carol، آلیشا ویکاندر برای فیلم Ex Machina، جولی والترز برای فیلم Brooklyn، و جنیفر جیسون لی برای فیلم The Hateful Eight.

برای نامزدی بهترین بازیگر، جای شگفتی ندارد که بازیگر تحسین شده‎ی مایکل فاسبندر در نقش خود جابز را داریم که با ادی ردماین برای فیلم The Danish Girl، لئوناردو دی کاپریو برای فیلم The Revenant، برایان کرانستون برای فیلم Trumbo، و مت دیمون برای فیلم The Martian در این زمینه به رقابت می‎پردازد.

فیلم استیو جابز همچنین نامزدی 4 جایزه‎ی گلدن گلوب را نیز دریافت کرده است، در حالیکه که به تازگی، مایکل فاسبیندر جایزه‎ی ستاره‎ی بین المللی را در جشنواره‎ی فیلم بین المللی Palm Springs که اخیراً برگزار شد، برده است.

این فیلم با اینکه به نظر می‎رسد در فصل جوایز، به خوبی عمل می‎کند، اما با نظرات مختلفی روبرو شده است. اکثر منتقدین، دره‎ی سیلیکونی را به خاطر نابودن کردن یکی از خودشان سرزنش کرده‎اند. فیلم استیو جابز همچنین توسط دسته‎ای از مراجع “شناخته شده‎ی” فیلم، مورد نکوهش قرار گرفته است، از جمله‌ی آن، عقیده‎ی منتقد وطنی Rex Reed است که از آن به عنوان بدترین فیلم 2015 یاد کرده است.

برندگان جوایز فیلم بافتا در 14 فوریه ( 25 بهمن) معرفی خواهند شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا