استیو جابز تاثیر گذارترین مدیر تجارت در 25 سال گذشته شد

استیو جابز بنیان‌گذار و مدیر پیشین شرکت اپل توسط CNBC متحول کننده‌ترین و با نفوذ‌ترین مدیر دنیای تجارت در 25 سال گذشته شد.  این لیست منتشر شده توسط CNBC شامل بیست و پنج شخص از دنیای کسب‌ و کار و تجارت می‌باشد. رقیب اصلی جابز در این لیست بنیان‌گذار شرکت ماکروسافت یعنی بیل گیتس است. بیل گیتس در رتبه دوم این لیست قرار گرفته و بنیانگذاران یا مدیر عام‌های شرکت هایی مثل گوگل، آمازون، فیسبوک، اوراکل و غیره در جایگاه‌های بعدی قرار دارند. اما جابز در رتبه نسخت لیست قرار گرفته است.

Steve_Jobs_Headshot_2010-CROP

استیو جابز چرا در رتبه اول این لیست قرار گفته؟

استیو جابز تنها بخاطر مدیر ‌عامل بودن شرکت اپل این جایگاه را کسب نکرده، بلکه استیو جابز بخاطر شخصیت گسترده‌ای که در دنیای فرهنگ مردم خودش دارد و همچنین تاثیر گذاری که در زندگی شخصی مردم ایجاد کرده است این مقام را کسب کرده است. تمرکز هیئت تحریریه CNBC برای تهیه این لیست بر روی تجارت و کسب و کار، سیاستمداران و مدیران دولت‌ها بوده است.

بخشی از صحبت های CNBC درباره جابز:

نبوغ انقلابی او نه تنها در صنعت و محصولات تولید شده توسط او پیداست بلکه این نبوغ همه چیز را از موسیقی و فیلم گرفته تا گوشی‌های هوشمند تحت تاثیر قرار داده است. استیو جابز توانست با ساخت پلتفرمی برای دیگران زمینه ساخت و توزیع برنامه‌هایی را فراهم کند که با وجود خلاقیت بتوان به حوزه‌های گسترده‌تری کشیده شود. بنیان‌گذار و مدیر عامل پیشین شرکت اپل به عنوان برترین، با نفوذ‌ترین و متحول‌کننده‌ترین مدیر دنیای تجارت و کسب و کار در ربع قرن اخیر انتخاب می‌شود. او با دیدگاه خاص خود باعث تغییراتی ماندگار نه تنها در صنعت محصولات هوشمند بلکه در زندگی و فرهنگ مردم شده است.

حرفه و شغل استیو جابز در شرکت اپل بدون آشفتگی و سختی نبوده است، او در سال های اولیه مجبور به ترک شرکت شد، او توانست NeXT و Pixar را تشکیل دهد و دوباره در سال 1997 به شرکت اپل بازگشت تا تعداد زیادی محصولات جدید و خلاق را بسازد و نگاه به دنیای کامپیوتر و وسایل الکترونیک را تغییر دهد. از زمانی که او دوباره به اپل بازگشت توانست آی مک، آیپاد، آیفون و در نهایت آیپد را خلق کند و به دنیا عرضه کند.

با اینکه او در سال 2011 از میان ما رفته است اما میراث گرانبهای استیو جابز هنوز با ما همراست، تنها لازم است نگاهی به گوشی هوشمند یا کامپیوتر خود بیندازید. اگر استیو جابز و اپلی وجود نداشت اکنون این وسایل هوشمند و گجت‌ها کاملا با شکل امروزی تفاوت داشتند.

این لیست 25 نفره را می‌توانید از اینجا مشاهده کنید.

imore

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا