توقف دوباره برنامه های دانش آموزی آیپد توسط مقامات لس آنجلس

یک ماه پیش اعلام شد که رویای دانش آموزان لس آنجلس  در آیپد اجرا شده و ویژه دوران مدرسه خواهد بود  و در حال حاضر به حالت screeching درآمده و متوقف خواهد شد. این اتفاق مدت ها قبل نیز افتاده بود زمانی که دو سال قبل اعلام شد دانش آموزان دبستانی در کلاس های درس بلد شده اند آیپد دوستان خود را هک کنند! و این برنامه متوقف شد و پس از تغییرات جدید دوباره عرضه شد این تغییرات اینگونه بود که دیگر اجازه داده نشود دانش آموزان در برنامه های مخصوص مدرسه به اینترنت وصل شوند. مثلا گاهی دانش آموز دبستانی تبلت معلم خود را هک کرده و سوالات امتحانی را به دست می آورد!

ipad-school-lexie-flickinger-flickr

سرپرست این برنامه های آقای  John Deasy  یک قرار دادی را باشرکت اپل منعقد کرده بود که طی آن هر دوی آن ها برنامه هایی را وارد بازار کند که همیشه در حال تغییر است ولی اکنون یک سری نگرانی اخلاقی جدید دیگری  برای این برنامه ها مطرح شده است که این قرار داد را چالش برانگیز نموده است.

گفته می شود که ارائه دهنده برنامه های درسی پیرسون و معاون اول لینک های مربوط به برنامه های اپل یعنی Deasy خواسته است که تمامی برنامه هایی که در آیپد وجود دارد و برای دوران مدرسه می باشد دوباره از نو بررسی شوند.

به نظر می رسد مقامات بیشتر به فکر مطلوب بودن ها و محبوبیت های شخصی خود هستند و کمتر از آن به نیاز نوجوانان برای داشتن حساب کاربری توجه می کنند.

به نظر می رسد Deasy در تصمیمات خود خیلی سرعت عمل دارد و ادعا کرده است که تیم او فقط مشغول بررسی برنامه های آزمایشی آیپد و پیرسون هستند ، و بررسی آن ها مربوط به برنامه هایی که قبلا ارائه شده است و قرار دادهایی بر سر آن ها بسته شده است نمی باشد.

حالا چه این حرف درست باشد چه نباشد ، این توقف کردن موقتی نشان می دهد که ممکن است هرگز برنامه های مربوط به کلاس درس لس آنجلس در آیپد فعال نشود و قابل اجرا نباشد ، این احتمال بیشتر وجود دارد که سایر شرکت ها برای ارائه برنامه در آیپد دست به کار شوند و اجازه ندهند که این توقف لطمه ای به محبوبیت این دستگاه در میان نوجوانان بزند.

engadget

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا