سیستم استریم موسیقی اپل/بیتس رقیب اسپاتیفای

 

بر اساس مشاهداتی که واضح به نظر می‌رسد، نیویورک تایمز گزارش می‌دهد که یک سال پس از خرید کمپانی ۳ میلیاردی سازنده‌ی هدفون توسط کوپرتینویی‌ها، تیم مشترک اپل و بیتس در حال کار بر روی سرویس موسیقی دیجیتالی است که به طور مستقیم در رقابت با اسپاتیفای است. به گفته‌ی این نشریه، قیمت‌های این سرویس کمتر از رقیبان نیست و این شرکت تصمیم دارد این برنامه را در سال جاری اجرایی کند.

1

گفته می‌شود سرویس استریم جدید اپل بسیاری از ویژگی‌های سرویس قدیمی موسیقی بیتس را همراه با لیست پخش مدیریت شده و جاذبه‌های زنده‌ی بصری داراست. انتظار می‌رود اپل نام بیتس موزیک را حذف کرده و این سرویس را تحت برند آیتونز منتشر کند.

اپل در حال تلاش برای پایین آوردن قیمت‌های سرویس استریم خود است، اگرچه استودیوهای بزرگ راضی به این امر نیستند. اپل به دنبال قیمت‌های ارزان‌تر است اما اکنون قدرت در مذاکرات عرصه‌ی موسیقی در دستان طرف‌های مقابل است.

گزارش می‌شود که اپل در کنفرانس توسعه دهندگان خود در ماه ژوئن همراه با انتشار iOS 8.4 از این سرویس موسیقیایی پرده برداری می‌کند.

همچنین گزارش می‌شود که اپل در پاسخ به پاندورا که در سال ۲۰۱۳ معرفی شد و فقط محدود به ایالات متحده می‌باشد، در حال برنامه ریزی برای افزودن قابلیت‌های جدیدی به iTunes Radio است. با این قابلیت ایستگاه‌های رادیویی مناسب برای شنوندگان مناطق مختلف و آلبوم‌های اختصاصی بیشتری با کمک جیمی یووین، مدیر اجرایی بیتس در دسترس خواهد بود.

به گفته‌ی نیویورک تایمز، دی‌جی سابق رادیو بی‌بی‌سی و کارمند سابق اپل، زین لوو، برای راه اندازی مجدد رادیو آیتونز به کمک این شرکت خواهد آمد.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.