رمز های عبور بسیار ساده انتخاب می شوند

مطالعات نشان می دهد که قفل های الگویی اندروید مانند پسوورد ها بسیار ساده انتخاب می شوند

طبق تحقیقاتی که توسط خانمی به نام مارتالوگ ( Marte Loge ) ، فارغ التحصیل دانشگاه علوم و تکنولوژی نروژ ، انجام شده است ، مشحص شده است که کاربران الگو های شاده و مشابهی را برای قفل کردن گوشی هایشان انتخاب می کنند که ممکن است افراد دیگر آن را به راحتی حدس بزنند. این مطالعه به منظور جمع آوری داده به 4000 الگو که توسط کاربران مختلف ایجاد شده بود دقت کرد و پی برد که 77 درصد از الگو ها از یکی از 4 گوشه شروع شده بودند و 44 درصد الگو ها از گوشه بالا سمت چپ شروع می شدند.

Study-finds-that-Android-lock-patterns-tend-to-be-too-simple-just-like-passwords.jpg

البته مشخص است که هر چه تعداد گره های بیشتری در تولید یک الگو استفاده شود ، تعداد ترکیبات ممکن آن بیشتر شده و پی بردن به آن ها برای فرد متجاوز سخت تر خواهد بود . تعداد متوسط گره ای که در این مطالعات توسط کاربران استفاده شده بود، 5 گره بود که نشان می دهد که الگوی انتخاب شده توسط آنها یکی از 7152 حالت ممکن با 5 گره بوده. همچنین تعداد زیادی از کاربران فقط از 4 گره استفاده کرده بودند که یعنی الگو انتخابی آن ها یکی از 1624 حالت ممکن با 4 گره بوده است. در مقایسه با این باید گفت که افرادی که از 8 یا 9 گره برای تولید الگو هایشان استفاده کرده بودند ، در واقع یکی از 140000 حالت ممکن را برگزیده بودند.

برای یک الگوی رمز مناسب و کارآمد، بیشترین تعداد گره را استفاده کنید

خانم Loge که این مطالعه را برای تز خودش تهیه کرده بود، از افرادی که در آن شرکت کرده بودند درخواست کرده بود که سه الگو درست کنند. یکی برای یک برنامه بانکداری فرضی ، دیگری برای یک نرم افزار خرید فرضی و آخری برای بازگشایی قفل تلفن هوشمندشان بود. بیشترین تعداد مردان و زنان از الگو های دارای 4 گره استفاده کرده بودند و بعد از آن بیشترین گره استفاده شده 5 گره بود. اگر چه ترکیباتی که با 9 و 8 گره تولید می شدند تعداد حالت ممکن شان با هم یکی بود ، ولی به دلیلی نامشخص تعداد کمتری از کاربران الگو هایی با 8 گره را انتخاب می کردند. در حقیقت الگو های 8 گره کمترین گزینه انتخاب شده را برای باز کردن قفل گوشی به خود اختصاص داده بودند.

از بحث تعداد گره های انتخابی که بگذریم، الگو های پیچیده تر را سخت تر می توان حدس زد. درست همان طور که تحقیقات نشان داده است که معمول ترین رمز های انتخابی توسط کاربران (1234567) ، ( Password ) و ( letmein ) هستند، مطالعات این خانم نشان داده است که 10 درصد از الگو های انتخابی کاربران هم به صورت شکلی از حروف الفبا انتخاب شده بودند. حروف انتخاب شده هم معمولا حروف اول اسم همسر یا فرزندشان بود. همچنین مطالعات خانم Loge نشان دادند که افراد جوانتر رغبت بیشتری دارند که الگوهایی را بسازند که پیچیده بوده و حدس زدنشان سخت تر باشد.

خانم Loge می گوید که برای این که یک الگوی رمز مناسب و کارآمد را درست کنیم ، بیشترین تعداد گره را استفاده کنید ، الگو ها را با اشکال پیچیده و خطوط مورب بسازید و گزینه الگوی من را پدیدار کن ( make pattern visible ) را غیرفعال کنید تا هیچ کس نتواند در هنگام ورود الگو از پشت سرتان نحو ورود شما را تماشاکرده و به الگویتان پی ببرد.

Phonearena

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا