شارژ سریع خانواده اپلی؛ اصلا چنین راهی هست؟

مشکل و دغدغه شارژ شدن و باتری و برق و برق و برق معضلی شده بی پایان…! آیا بد میگم؟ فکر کنید برای سپری کردن اندکی زمان برای تفریح به بیرون رفته اید اما یک دفعه دینگ دینگ دینگ، مسئله ای خشم آور برای شما که البته دستگاه خم نیز به ابرویش نمی آورد!پس بهتر است تا هنگامی که تکنولوژی برای رفع این مشکل دست به کار شود، ما به فکر کاهش معضلات آن باشیم.

البته، قبل از این که به فکر درمان این مشکل باشیم، بهتر است فکر پیشگیری کنیم؛ مثلا اگر به طور معمول در جایی هستید و نیاز فوریتی به باتری دارید و از این مشکل نیز به دفعات بسیار رنج می برید، از گجت ها و قابلیت هایی تا به امروز ارائه شده اند و می توانند این مشکل را برایتان حل کنند استفاده کنید. اگر چه از آن به عنوان تامین کننده یک فول شارژ نمی توان بهره برد اما حداقل به قول معروف دست انسان به یک جایی بند است! که البتــــــــه سعی کنیم در آینده آتی به اکثر این گجت ها بپردازیم پس مرتب به سایت سر بزنید و نگران نباشید…!

اما اصل داستان… هر اسمارت فونی که با خود در مسافرت ها و گردش ها با خودمان این ور و آن ور می بریم (علی الخصوص تبلت ها که با اشغال فضایی بیشتر و گاهاً امکاناتی بیشتر در کنارمان هستند) از حسگر ها و قابلیت های خاصی بهره می برند؛ مثلا WiFi، 3G، اتصالات مخابراتی، LTE  و موارد دلخواهی چون GPS، NFS و خیلی چیز های دیگر که گاهی در ذهن نمی گنجند، همه و همه از، از بین برندگان نیرو و قدرت باتری هستند. البته جسارته می دونم، شما استاد هستید!

این تنزیل نیرو، علی الخصوص در مواردی که به آن ها نیازی نداریم واقعا منفجر می کند!!! شاید الان بگوئید این مواردی که گفتیم چه ربطی به شارژ کردن دارد؟ من با یک سوال پاسخ می دهم، مگر نمی گوئیم که این ها همه از باتری مصرف می کنند و همانطور که ما می دانیم نیز باتری از انرژی برق؟

پس با غیر فعال کردن آن ها چه دلیلی وجود دارد که این نباید به شارژ سریع تر بینجامد؟ برطرف کردن مانع همیشه بهترین راه است… با این کار بیش از 50% به افزایش سرعت شارژ می انجامد. پس یک توصیه دوستانه: به جای به زحمت انداختن خود گوشی را در حالت AirPlane قرار دهید؛ خواه آیپد باشد، آیفون یا حتی یک گوشی تنفر برانگیز اندرویدی یا حتی ویندوزی (دروغ گفتم!!! همه شان گرامیند!!).

مانا باشید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا