پشتیبانی از سنسور اثر انگشت برای آیپد در کد‌های iOS 7.1

زمانی که آیفون 5s همراه با سنسور جدید و فوق‌العاده تاچ آیدی در سال 2013 عرضه شد، همراه دوستداران محصولا اپل منتظر بودند که آیپد 5 (آیپد ایر نام گرفت) و آیپد مینی نسل دوم به این سنسور مجهز شوند، اما اپل اینکار را انجام نداد. شاید اپل عرضه تاچ‌آیدی برای آیپد را کمی زود می‌دانست و منتظر بازخورد کاربران از طریق نحوه عملکرد آن در آیفون 5s بود یا شاید نمی‌خواست همه محصولات سال 2013 به این ویژگی مجهز باشند و به عبارتی تنها پرچم‌دار آیفون دارای این ویژگی باشد.

touch_id_ipad_biometrickit

در هر صورت بر اساس گزارشات مختلف و متنوع به نظر می‌رسد که اپل امسال عزم خود را جزم کرده تا آیپد‌های شرکت را نیز به این ویژگی فوق‌العاده همراه کند. گزارشی که امروز از تحلیلگر KGI Securities منتشر نشان می‌دهد که هر دو آیپد ایر 2 و آیپد مینی نسل سوم دارای سنسور اثر انگشت تاچ آیدی خواهند بود.

مدرک اصلی پشتیبانی از سنسور اثر انگشت تاچ آیدی برای آیپد موجود در کد‌های iOS 7.1 توسط یک فرانسوی توسعه دهنده iOS به بیرون درز کرده است. در این مدرک مطلبی مبنی بر پشتیبانی از بسته نرم‌افزاری کیت بیومتریک برای iOS آمده است، این بسته نرم‌افزاری در واقع فریم‌ورک قابلیت تاچ‌آیدی است. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، در کد‌های iOS 7.1 پشتیبانی از سنسور اثر انگشت تاچ‌ آیدی برای هر دو آیفون و آیپد آمده است.

اپل دستگاه‌های آی او اس خود را به سه طبقه‌بندی مجزا تقسیم کرده است، گروه آیفون/آیپاد که در طبقه 1 است، آیپد دارای شماره 2 است، اپل تی وی در طبقه 3 جای گرفته است. با توجه به تصویر بالا قابلیت پشتیبانی از BiometricKit در طبقه های 2 و 3 وجود دارد و این بدین معنی است که‌ هر دو خانواده آیفون و آیپد از این قابلیت پشتیبانی خواهند کرد.

زمان انتشار آیپد همراه با سنسور اثر انگشت خوان

به احتمال بسیار زیاد اپل به همان چرخه انتشار نسل‌های بعد آیپد وفادار است و در آخر همین سال میلادی نسخه‌های جدید آیپد را همراه با سنسور اثر انگشت خوان رونمایی و عرضه خواهد کرد. پیش‌بینی می شود که آیپد های جدید در اواخر سه ماهه سوم سال 2014 همراه با آیفون جدید و احتمالا ساعت آی‌واچ عرضه شود.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا