مدیر عامل تسلا گفتگوی خود با شرکت اپل را تایید کرد

شایعه علاقه اپل به خرید شرکت Tesla در اویل همین هفته و بعد از انتشار گزارشی از SF Chronicle شروع شد. این گزارش مدعی بود که رئیس بخش M&A اپل و Elon Musk در بهار گذشته با یکدیگر دیدار داشته‌اند. در مصاحبه‌ای با شبکه Bloomberg، رییس شرکت خودروسازی تسلا آقای Musk گفتگوی خود با شرکت اپل را تایید کرد، اما نتوانست هیچ نظری در موارد صحبت شده و یا نتیجه حاصل شده بدهد.

Musk همچنین گفت که فروش Tesla بسیار بعید است، زیرا آن‌ها اخیرا هیچ نقشه‌ای برای بهبود احتمالی بازار خودرو‌های الکتریکی به صورت قانع کننده و مقرون به صرفه نداشته‌اند.

بخشی از صحبت‌های مدیر عامل تسلا:

من فکر می‌کنم این اتفاق بسیار بعید است، زیرا زمانی که شما تمرکز زیادی برای بدست آوردن بازار انبوه از ماشین‌های الکتریکی کنید، نگرانی بسیار زیادی در طرح این سناریو و نقشه به وجود می‌آید، هر کسی باشد، حتی خود ما از انجام این وظیفه بسیار پریشان و آشفته خواهیم شد، که البته این موضوع همیشه هدف رانندگی به وسیله خودرو‌های تسلا بوده است.

همچنین او ذکر می‌کند که گرچه نقشه‌ای برای این کار وجود داشت، می‌شد این وظیفه را بهتر انجام داد.”پس ممکن است منطقی باشد که این بحث‌ها را دنبال نکرد.”

فهمیدن دلیل علاقه اپل به صنعت خودرو سازی تسلا سخت نیست. اپل قصد دارد سیستم عامل آی او اس را برای خودرو‌ها توسعه بدهد و به عنوان جمع بندی باید بگوییم که اپل در کنفرانس توسعه‌دهندگان WWDC نقشه ورود آی او اس به ماشین‌ها را با اسم “iOS in the car” اعلام کرد. و قصد دارد سیستم عامل گوشی هوشمند خود را به سیستم داشبود و قسمت جلویی ماشین‌ها وارد کند. مدیر عامل اپل آقای تیم کوک اخیرا اعلام کرد که اپل در حال گسترش است و قصد ورود به عرصه جدیدی از محصولات را دارد.

می‌توانید صحبت‌ها مدیر عامل تسلا با شبکه بلومبرگ را از لینک مقابل مطالعه کنید: تسلا با اپل گفتگو کرده است

thenextweb

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا