خاصیت Autopilot به جای GPS برای خودرو های بدون راننده

ماشین های بدون راننده احتیاج به اطلاعات خیلی زیادی دارند تا بتوانند با امنیت کار کنند. Tesla و Elon Musk این را به خوبی می دانند.

شرکت تسلا موتورز به صورت رسمی خاصیت Autopilot را که مدت ها در انتظارش بودیم چهارشنبه رونمایی کرد

در واقع این امکان یک خودروی بدون راننده نیست، بلکه امکان خود مختاری است که به آن اضافه شده است. یکی از امکانات جدید Autopilot: شرکت Tesla در حال تولید نقشه های دیجیتال از زمین توسط GPS است.

2015-10-17_012401

تولید نقشه از GPS در ماشین ها سالهاست که وجود دارد، اما در حال حاضر فقط اطلاعات سطحی مورد نیاز برای خودروهای بدون راننده خود مختار را فراهم می کند.

Musk در اینجا تنها نیست. این همان دلیلی را دارد که Apple و Google برای ماشین های نقشه سازی شان دور زمین داشته اند و همان دلیلی که Uber برای خرید Nokia Here داشت قبل از اینکه سه شرکت Audi و BMW و Mercedes-Benz آن را با پیشنهاد بهتری خریداری کنند.

شرکت Tesla به این دلیل با بقیه متفاوت است که نحوه به دست آوردن داده هایش با دیگران فرق می کند. این کار توسط راننده ها انجام می شود. هر Tesla Model S با یا بدون Autopilot به داده های ابری متصل است. این شرکت همیشه در حال جمع آوری داده از هر کدام از ماشین هایش است. شرکت Tesla از این داده ها استفاده می کند و تصمیم دارد که داده های بیشتری برای تولید نقشه هایش جمع آوری کند.

Elon Musk این را “شبکه ی یادگیری ناوگانی” نامیده است که همه ی ماشین ها در تولید پایگاه داده ی آن شرکت دارند. Musk گفته: “وقتی یک ماشین چیزی را یاد می گیرد، همه یاد می گیرند.”

2015-10-17_012414

Musk به یک بخش از I-405 در کالیفرنیا اشاره می کند. یک آزادراه که خطوط آن بسیار بد علامت گذاری شده اند. با استفاده از اطلاعات راننده های Model S که از این بخش از آزادراه رد شده اند، Autopilot می توانند در اینجاحتی بودن علامت گذاری های خطوط جاده  به خوبی عمل کند.

او فکر می کند که این بزرگترین تفاوت Tesla و رقیبان دیگر در عرصه خودرو های بدون راننده است.

Musk گفته که باور دارد شرکت Tesla سه سال تا ارائه ی خودروی بدون راننده کاملاً خود مختار فاصله دارد (البته بدون در نظر گرفتن کارهای قانونی غیر قابل اجتناب برای آوردن تکنولوژی به صورت عمومی). البته نقشه های این شرکت همین الآن هم خوب تشکیل شده اند، همین طور که در نقشه خلیج سان فرانسیسکو در عکس زیر دیده می شود.

آپدیت Autopilot به عنوان بخشی از Tesla 7.0 می باشد که از چهارشنبه روی خودرو های Model S شروع به گسترده شدن کرده است. Autopilot یک نسخه ی آزمایشی عمومی است که رانندگی اتوماتیک، تغییر خط رانندگی و پارک کردن را فراهم می کند. البته شرکت Tesla توصیه کرده است که هنوز هم راننده ها دست خود را روی فرمان نگه دارند.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا