عرضه‌ی اتومبیل جدید مدل ایکس (Model X) شرکت تسلا

شرکت تسلا بالاخره سیستم تنظیم آنلاین اتومبیل مدل ایکس (Model X) را راه‎اندازی کرده است، اما در حال حاضر این قابلیت تنها با استفاده از طرح استفاده از دعوت‎نامه در دسترس می‎باشد. هرچند، آن دسته از افرادی که به اندازه کافی خوش‎شانس بوده‎اند تا بتوانند به این طرح دسترسی پیدا کنند، به مدل کاملا تازه و جدیدی از اتومبیل‎های این شرکت دسترسی پیدا خواهند کرد که با قیمت شروع 80000 دلار در دسترس آن‎ها قرار خواهد گرفت.

با پرداخت این قیمت، خریداران می‎توانند یک اتومبیل مدل ایکس 70 دی (Model X 70D) دیفرانسیل کامل را دریافت کنند که با استفاده از بسته باتری 70 کیلووات ساعتی قرار داده شده بر روی آن می‎تواند تا مسافت 220 مایل را بدون هیچ مشکلی طی کرده و همچنین می‎تواند خودش را در زمان 6 ثانیه از سرعت صفر به 60 مایل بر ساعت برساند. البته، تسلا خیال شما را راحت‎تر کرده و اظهار داشته که قیمت اصلی اتومبیل با کم کردن مالیات آن و میزان هزینه‎ای مه به خاطر سوخت آن پس انداز می‎کنید، در آخر تنها چیزی حدود 61000 دلار خواهد شد. هرچند، مقدار زمانی که طول می‎کشد تا این مسئله در انتخاب خریداران اهمیت بالایی پیدا کند، از آنجا که قیمت بنزین و گاز در حال حاضر بسیار ارزان است، هنوز نامشخص است. ما تخمین میزنیم که این پروسه سال‎ها زیادی به طول بینجامد.

1

هرچند این قیمت تنها قیمت پایه‎‎ی این اتومبیل است و شامل تجهیزات اضافه‎ای که بر روی آن قرار خواهد گرفت، مثل بسته‎ی بکسل 750 دلاری این اتومبیل (که قابلیت حمل وزنی تا به اندازه‏‎ی 5000 پوند را دارا می‎باشد) یا بسته‎ی آب و هوای سردسیر 1000 دلاری آن، که شامل فرمان دارای قابلیت گرمایشی، صندلی‎های ردیف دوم و سوم دارای گرمایش و تعدادی دیگر از ویژگی‎های راحتی مسافران اضافه شده می‎باشد، نخواهد بود.

البته، اگر شما از آن دسته افراد طرفدار خریداری کردن اتومبیل‎های الکتریکی بدین مدل و شکل نیستید، هنوز هم می‎توانید از شرکت تسلا مدل اتومبیل مشخصه‎ی P90D 132000 دلاری را خریداری کنید. و اگر هم دلتان می‎خواهد حالت شتاب ویژه‎ای را به آن اضافه کنید، می‎توانید با پرداخت قیمت 10000 دلار این‎چنین سیستمی را، که می‎تواند از سرعت صفر تا 60 نایل بر ساعت را در 3.2 ثانیه پرکند، به اتومبیل‎تان اضافه کنید.

2

اگر برایتان سوال پیش آمده که چه میزان برای دریافت کردن اتومبیل مدل ایکس شرکت تسلا صبر کنید، طبق تخمینی که شرکت تسلا زده است، بسته به مدلی که شما انتخاب می‎کنید، زمان دریافت شما تقریبا در حوالی سال 2016 خواهد بود. در کنار گفته شدن این حرف‎ها، آقای ایلان ماسک (Elon Musk) مدیرعامل شرکت تسلا، اعتراف کرده است که در سه ماهه اخیر این کمپانی با مشکلات زیادی حول درهای رو به بالا باز شدنی این اتومبیل روبرو شده‎ که هنوز نتوانسته آن‎ها برطرف کند. پس به نظر می‎رسد که زمان تحویل این اتومبیل‎ها کمی دیرتر از مقدار گفته شده طول بکشد.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا