استفاده دیگر ماشین های الکتریکی از ایستگاه شارژ تسلا

شرکت اتومبیل سازی تسلا با این امر که اتومبیل های الکتریکی کمپانی های دیگر از شبکه ایستگاه های سوپر شارژ این کمپانی استفاده می کنند ، هیچ گونه مشکلی ندارد.

حتی اگر شما نمی توانید از پس هزینه خرید یکی از اتومبیل های شرکت تسلا بر بیایید ، ولی به زودی قادر خواهید بود که اتومبیل الکتریکی تان را مانند اتومبیل های این شرکت شارژ کنید.

شرکت ها و کمپانی های اتومبیل سازی معمولا در مورد تکنولوژی هایی که ایجاد می کنند ، خیلی محافظ کارانه عمل می کنند، اما باید به شما بگویم که خوشبختانه شرکت تسلا جزو این دسته از کمپانی ها نیست. در حقیقت ، در سال پیش ، این کمپانی خزانه و منبع اختراعات خودش در زمینه اتومبیل های الکتریکی را بر روی عموم برای استفاده باز کرد. در حال حاضر نیز آقای ایلان ماسک ( Elon Musk ) مدیر عامل و یکی از بنیان گذاران شرکت تسلا نیز به گروهی که توسط وزارت امور اقتصادی و انرژی سازمان فدرال آلمان میزبانی می شود بیان کرده است که او و کمپانی اش با این که اتومبیل های الکتریکی شرکت های برند اتومبیل سازی دیگر از شبکه ایستگاه های سوپر شارژ شرکت تسلا استفاده بکنند ” هیچ گونه ” مشکلی ندارد.

2015-10-02_034309

این شبکه ایستگاه های سوپر شارژ ، که مجموعا از 520 ایستگاه در سر تا سر دنیا تشکیل شده است ، به دارندگان اتومبیل های الکتریکی شرکت تسلا اجازه می دهد تا بتوانند اتومبیل هایشان را با سرعت بالا شارژ کنند.

هر کدام از این ایستگاه های سوپر شارژ می تواند به اندازه ای انرژی تولید کند تا بتواند یک اتومبیل مدل S شرکت تسلا را به اندازه 80 درصد آن هم در زمان 40 دقیقه شارژ کند و همچنین می تواند این اتومبیل را فقط در زمان 75 دقیقه به طور کامل شارژ نماید.

منطق پشت حرف هایی که آقای ماسک بیان کردند این است که ایشان بسیار مشتاق هستند تا بتوانند وسایل نقلیه الکتریکی و استفاده از آن ها را ، حالا از هر شرکت و یا برندی باشند ، را ترویج دهد – و به بیان دیگر می توان گفت که او با این کارش دارد استفاده از اتومبیل های الکتریکی را تبلیغ می کند.

با این که این پیشنهاد از این شرکت بسیار سخاوت مندانه است ، و یکی از دلایلی است که به خاطر آن می توان شرکت تسلا و آقای ماسک را بیش از پیش تحسین و تمجید کرد ، ولی باید گفت که جدیت آن ها در مورد این ادعا یشان سوال برانگیز است. در اواسط ماه اوت بود که شرکت تسلا نامه ای را به یک سری از استفاده کنندگان همیشگی و مکرر ایستگاه های سوپر شارژ خودش ارسال کرد ، و در آن نامه بیان نمود که آن ها می بایست از تعداد دفعات ملاقات و استفاده شان از این ایستگاه ها بکاهند. در درون این نامه فرستاده شده به استفاده کنندگان اتومبیل های تسلا پیشنهاد شده بود که سعی کنند تا جای ممکن ، به جای این که از این ایستگاه های سوپر شارژ استفاده کنند ، اتومبیل هایشان را در خانه شان شارژ کنند ، چرا ه به گفته آن ها انجام این کار سبب می شود که ” کل جامعه مالکان اتومبیل های تسلا بتوانند تجربه بهتری را داشته باشند “.

چه این که شرکت تسلا از این که صف های طولانی در ایستگاه های سوپر شارژ ها ایجاد شود نگران بود ، و چه این که می خواست از مصارف برق کمپانی اش به طریقی بکاهد ، به نظر می رسد که در دسترس قرار دادن این ایستگاه ها برای اتومبیل های الکتریکی دیگر کمپانی ها تنها مشکلات این کمپانی در زمینه این ایستگاه ها و استفاده از آن ها را تشدید خواهد کرد.

بیاید به خاطر آینده شرکت تسلا و آقای ماسک و دارندگان اتومبیل های سری S تسلا هم که شده ، به این امید داشته باشیم که این وقایع و باز شدن در این ایستگاه ها به روی دیگر کمپانی ها ، به جای این که آن را به نابودی بکشاند ، تنها به بزرگتر شدن و قدرتمند شدن جامعه دارندگان اتومبیل های شرکت تسلا کمک کند.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا