کتاب “شکل گیری استیو جابز” توسط اپل مورد تحسین قرار گرفت

اپل قبل از زمان عرضه آخرین کتاب بیوگرافی، در روز سه شنبه، که به زندگی بنیانگذار مرحوم این شرکت یعنی استیو جابز می‎پردازد، شروع به تمجید این کتاب کرده است. این کتاب با نام “شکل گیری استیو جابز” که توسط برنت شلندر (Brent Schlender) و ریک تتزایل (Rick Tetzeil) نوشته شده است باعث نشان دادن واکنش از سوی تیم مطبوعاتی اغلب ساکت اپل شده است، از این نظر که این تیم تصمیم گرفت به منظور تکمیل کتاب امکان ترتیب دادن مصاحبه با اعضای شرکت اپل را فراهم کند.

1

استیو داولینگ (Steve Dowling) یکی از سخنگویان شرکت اپل به نیویورک تایمز گفت که ” با توجه به زمان زیادی که از مرگ استیو گذشته است، ما یک نوع احساس مسئولیت حس کردیم تا در رابطه با استیوی که می شناخته ایم بیشتر صحبت کنیم،” ” ما تصمیم گرفتیم که در کتاب برنت و ریک سهیم باشیم چون برنت رابطه طولانی مدتی با استیو داشته است و همین باعث می‎شود او دیدی بی همتا نسبت به زندگی او کسب کرده باشد. این کتاب بهتر از هرچیز دیگری که ما دیده ایم در رابطه با زندگی استیو صحبت می‎کند و خود واقعی او را نشان می‎دهد، و ما خوشحال هستیم که تصمیم به مشارکت در این امر گرفته ایم.”

زندگی نامه استیو جابز

این امر آشکار است که طعنه ای به کتاب رسمی بیوگرافی جابز به قلم والتر ایزاکسون (Walter Isaacson) می‎باشد که اندکی بعد از مرگ او در سال 2011 منتشر شد. تیم کوک (Tim Cook) جانشین جابز در بخش مدیریت ارشد اجرایی شرکت اپل، هفته گذشته اعلام کرد که کتاب پرفروش ایزاکسون یک نوع “صدمه عظیم” به بنیانگذار اپل وارد کرده است.

کوک اعلام کرد که “این کتاب به خوبی شخصیت جابز را نشان نداد,” “شخصی که من در این کتاب در رابطه اش خواندم، شخصی نیست که هرگز من اصلا خواسته باشم با او کار کنم.”

رییس بخش نرم افزاری اپل یعنی ادی کیو (Eddy Cue) در توییتر خود کتاب “شکل گیری استیو جابز” را مورد تحسین قرار داد و گفت : “کتاب شکل گیری استیو جابز بهترین کتابی است که در رابطه با او چاپ شده است. این کتاب به خوبی نوشته شده و اولین کتابی است که در این زمینه (بیوگرافی جابز) درست عمل می‎کند”. اکانت iBooks اپل نیز هفته گذشته چنین توییت کرد که “کتاب شکل گیری استیو جابز” تنها کتابی است که توسط افرادی که او را به بهترین نحو می‎شناخته اند، توصیه می‎شود.”

در حال حاضر چندین بخش جالب از کتاب و گزیده‎هایی از آن به صورت آنلاین منتشر شده است.

شلندر و تتزایل به نیویورک تایمز اعلام کردند که جلب مشارکت اپل آسان نبوده است. ابتدا در سال 2012 آن‎ها در این رابطه با اپل مراجعه کردند، اپل به نویسندگان اعلام کرد که اعضای تیم اجرایی این شرکت هرگز مصاحبه نمی‎کنند. آن‎ها می‎گویند: ولی 18 ماه بعد اپل تصمیمش را عوض کرد.

این کتاب با عنوان، :شکل گیری استیو جابز: تحول یک تازه به دوران رسیده بی پروا به یک رهبر انقلابی، از روی سه شنبه برای فروش به بازار می‎آید. اپل یک نمونه از این کتاب را عرضه کرده است. علاوه بر بنر تبلیغاتی که در فروشگاه iBooks به صورت چرخ و فلکی در حال چرخیدن است، اپل از طریق ایمیل‎های بازاریابی iTunes نیز در حال تبلیغ یک نمونه رایگان از کتاب است.

این کتاب توسط گروه انتشارات Crown چاپ می‎شود و توسط ژورنال قدیمی وال استریت و گزارشگر سایت Fortune برنت شلندر و ریک تتزایل سردبیر مجله Fast Company نوشته شده است و دارای 464 صفحه است.

شما می‎توانید. از طریق فروشگاه iBooks اپل و فروشگاه Kindle آمازون به قیمت 15 دلار این کتاب را پیش خرید کنید. نسخه چاپی این کتاب که توسط انتشارات Crown منتشر می‎شود را نیز می‎شود از آمازون به قیمت 21.78 دلار سفارش داد.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا