محل پورت لایتنینگ Magic Mouse 2 مشکلی نیست که بزرگ جلوه داده شود

به محض اینکه من محل پورت لایتنینگ Magic Mouse 2 جدید شارژی اپل را دیدم، می‎دانستم که به زودی یکسری اندکی از افراد عصبانی خواهند شد. اندکی طول کشیده است ولی من فکر می‎کنم حالا دیگر همه این موس را دریافت کرده باشند. بنابراین، اجازه دهیم آن عصبانیت بروز پیدا کند!

1

آیا اپل با قرار دادن پورت لایتنینگ در انتهای موس و بی استفاده کردن آن هنگام شارژ این دستگاه، اشتباهی کرده است؟ آیا واقعا اصلا این قضیه‎ی مهمی است؟

همانطور که سعی شد در بررسی این موس توضیح داده شود، محل شارژ Magic Mouse 2 چیزی مهمی نیست، چون عملا شارژ مجدد آن برای در اختیار داشتن شارژ برای یک استفاده‎ی یک ساعتی توسط کاربر تنها 60 ثانیه طول می‎کشد!

توجه دارید فقط 60 ثانیه یعنی به میزان زمانی که شما صرف خواندن این پست می‎کنید و در همین فاصله موس شما برای استفاده به مدت یک ساعت دیگر شارژ خواهد شد.

بررسی من از موس جادویی 2

من متوجه می‎شوم که چرا اپل تصمیم گرفته است پورت شارژ را در انتهای موس قرار دهد. دلیل آن خیلی راحت به این خاطر است که جایی برای آن در جلوی موس قرار نداشته است که بشود طراحی فعلی آن را حفظ کرد. برای من، این موس طراحی کاملی دارد، خیلی راحت باید بگویم عاشق آن هستم. من خیلی خوب می‎دانم که طراحی این موس خودش می‎تواند بحث کاملی را پیش آورد، بنابراین در این زمینه حرفی نمی‎زنم.

تنها مکان منطقی دیگری که اپل می‎توانسته است یک پورت شارژ قرار دهد نوک جلویی موس بوده است و همانطور که اشاره شد، چنین چیزی به سادگی با توجه به طراحی فعلی امکان پذیر نبوده است. امکان قراردادن پورت در کنار موس، یا در بخش پشتی موس نیز وجود نداشته است. بنابراین محل منطقی دیگر کجا می‎توانسته است باشد؟ کف موس.

2

وجود پورت شارژ در جلوی موس به معنی طراحی متفاوت آن بود

با وجود عصبانیت، انتهای Magic Mouse 2 تنها مکانی است که برای قرار دادن پورت شارژ منطقی است. یا اپل باید طراحی موس خود را تغییر می‎داده است، یا این طراحی را حفظ و پورت لایتنینگ را در انتهای موس قرار می‎داده است. من فکر می‎کنم اپل تصمیم درستی گرفته است.

و لازم به اشاره به این نیست که چقدر حس و زیبایی این موس تغییر پیدا می‎کرد اگر سیمی با خود می‎داشت. Magic Mouse از ابتدا به صورت بیسیم بودن در ذهن طراحی شده است. داشتن سیمی که از آن بیرون آمده باشد زمان استفاده می‎توانسته تعادل و حس دنبال کردن آن را تغییر دهد. اپل به احتمال زیاد مدل سیمی آن را تست کرده است. تمامی احتمالات را به نوعی اپل باید در آزمایشگاه‎های خود تست کرده باشد، بنابراین فکر اینکه احتمال استفاده از مدل سیمی را در حین شارژ در نظر نگرفته شده باشد، یقینا درست نیست.

آیا داشتن یک کابل لایتنینگ که از انتهای Magic Mouse 2 در حین شارژ آن بیرون آمده باشد اندکی عجیب نیست؟ درست است، عجیب است. اگر اینچنین باشد واقعا عجیب می‎بود.

3

شوخی در رابطه با محل جالب قرارگیری پورت لایتنینگ جالب است ولی آنقدر‎ها هم این موضوع جدی نیست

این قضیه آنقدر هم حاد نیست دوستان. درست است مسخره کردن آن خیلی خنده دار است، یعنی به خاطر موقعیت مضحک پورت شارژ، حتی من هم به آن اشاره داشتم. و حتی خیلی خنده دار است که چقدر قراردادن این پورت در جلوی موس و حفظ قابلیت کاربردی آن به هنگام شارژ برای اپل می‎توانسته “آسان” باشد. ولی حقیقت این ماجرا در بالا توضیح داده شد.

 

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا