بررسی احتمال هک شدن حساب iCloud افراد معروف

به گفته سایت ریکورد اپل به علت شکایت چند تن از افراد معروف و بازیگر بابت اینکه حساب کاربری آن ها در بخش iCloud هک شده است و این باعث شده تعدادی از عکس های خصوص آن ها در رسانه ها منتشر شود به صورت جدی و فعالانه در حال بررسی این موضوع بوده تا این مشکل را حل کند.

icloud_icon_blue

اپل طی اطلاعیه گفته است که:

با عرض معذرت فراوان از کاربران به صورت فعالانه در حال بررسی این نقض مربوط به iCloud بوده و عامل هک شدن تصاویر خصوصی بازیگران هالیوود را به زودی افشا کرده و این تصاویر را از سراسر وب سایت ها جمع آوری خواهد کرد.

همچنین سخنگوی سایت اپل اقای Natalie Kerris طی مصاحبه ای گفت:

مهم ترین مسئله ای که ما در عرضه محصولات و طرح های خود به آن توجه می کنیم حفظ حریم شخصی کاربران است و به همین دلیل شرکت ما در بین سایر شرکت ها موفق ترین کمپانی در زمینه حفظ حریم شخصی کاربران بوده است. این نقضی که به تازگی ایجاد شده نیز در اولویت تمام برنامه های ما قرار گرفته و به صورت تمام قوا و خیلی جدی در جهت حل این مشکل برآمده ایم و خیلی زود آن را برطرف خواهیم کرد.

این طور که به نظر می رسد طی هفته گذشته چند مورد عکس بسیار شخصی از بازیگران معروف هالیوود در رسانه ها و پیش از آن در سایت معروف 4chan منتشر شد و آن ها ادعا کردند که حساب کاربری iCloud  آن ها هک شده است . در این مورد نیز اپل به اعضای سایت 4chan  کمی مشکوک شده است.

محققان امنیتی معتقدند که دو عامل هک شدن حساب های کاربری ضعیف بودن رمز عبور و عدم احراز هویت دقیق می باشد . البته به تازگی یک اسکریپت پایتون در Github  به اشتراک گذاشته شد که موجب آسیب پذیری حساب کاربری iCloud  و دسترسی هکر ها به این حساب شد.

این موضوع اینگونه است که به هکرها اجازه داده شده بارها و بارها بدون قفل شدن صفحه آن ها رمز عبور را تکرار کنند . اپل پیش از رسیدگی به این مشکل پیش آمده ابتدا صبح امروز یک طرحی را در ورود به صفحه کاربری اجرا کرد که طی آن بعد از اینکه 5 بار امتحان شد حساب کاربری قفل شده و به کاربر اطلاع داده می شود .

یک سیستم تایید هویت در مارس 2013 معرفی شد که به گفته محققان به کارگیری آن در حساب های کاربری iCloud   امنیت را چندین برابر خواهد کرد. طی این سیستم جدید علاوه بر رمز عبور دو مرحله دیگر برای ورود به حساب کاربری وجود دارد که سوالاتی از پیش تعیین شده را از کاربر می پرسد.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا