روزنامه واشنگتن پست باز هم هک شد

این اولین باری نیست که هکر های عزیز لطف می کنند و مجله معتبر خبری واشنگتن پست را هک می فرمایند. در سه سال اخیر، این دومین هک است و در این یکی، متاسفانه یا خوشبختانه به نام های کاربری و رمز های عبور کارمندان هم دسترسی پیدا کردند که موجب شد این شرکت به سرچشمه اش که چین می باشد مظنون شود.

scoopSTILL_562x316
در این اتفاق که روز چهارشنبه خبرش علنی شد، به نظر می رسد هیچ یک از اطلاعات شخصی مشترکین یا سیستم تشر مجله لو نرفته باشد اما  این رویداد شرکت را به شک به صیلتش در چین واداشت چرا که مسبب آن سروری بود که توسط کارکنان یک روزنامه خارجی مورد استفاده قرار گرفته بود. همچنین این روزنامه اعلام کرد که اسنادی قطعی مبنی بر حمله هکر های چینی که پشت هک 2011 پایگاه داده شغل یابی روزنامه پنهان شده بود، وجود دارد که ناشی از ایجاد شکاف های شبکه ای در طول سه ماه اخیر رویداده است.
‘کارشناسی این رویداد همچنان در دست بررسی است، اما معتقدیم  این رخداد طی چند روز روی داده است.’ گفته های کریس کوراتی، سخنگوی واشنگتن پست

اگر چه، وسعت از دست دادن اطلاعات فوراً مشخص نبود و گذرواژه ها هم  کدگزاری (Encrypted) شده بودند ، این شرکت به تمامی کارکنانش توصیه کرده تا نام های کاربری و پسوردشان را سریعاً تغییر دهند.
ژوئن 2011 بود که به حدود 1.27 میلیون نام کاربری و آدرس ایمیل متعلق به مردمی که جویای کار در سایت کاریابی بودند طی یک شکاف داده ای مورد هک واقع شد که البته این شرکت اعلام کرد هیچ گذرواژه یا دیگر اطلاعات شخصی تحت تاثیر این حمله سایبری قرار نگرفته است.

منبع : Cnet

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا