تلفن‌های هوشمند با بزرگ‌ترین سنسورهای دوربین

چه چیزی یک دوربین تلفن هوشمند فوق العاده را می‌سازد؟ چه ما قبول داشته باشیم یا نه، دسته‌ی بزرگی از مشتریانی که سابقه‌ی فنی کمی دارند، معتقدند تعداد پیکسل بیشتر مساوی کیفیت تصویر بهتر است. دلایل این مسئله بسیار زیاد است، ولی بگذارید بگوییم که تولید کنندگان با سنگین کردن ارقام مگاپیکسلی هیچ لطفی به ما نکرده‌اند. ظاهراً اعداد مگاپیکسلی بزرگ‌تر یک مزیت معرفی می‌شود، هر چند بازخورد واقعی خیلی سریع اتفاق می‌افتد. از این رو، یک تصویر ۵ مگاپیکسلی برای جاپ شدن بر روی یک برگه‌ی A4 بیش از حد نیاز هم است.

These-are-the-smartphones-with-the-largest-camera-sensors-on-the-planet

پس دلیل چیست؟ در واقع به دست آوردن آن خیلی هم دشوار نیست. زمانی که تعداد زیادی پیکسل را در یک سنسور نسبتاً کوچک متمرکز می‌کنید، موجب افزایش قیمت آن می‌شوید، که البته این مسئله ملاحظه‌ای مهم در مبحث کیفیت تصویر است. قطعاً پیکسل کوچک‌تر موجب دقت کمتر در اندازه‌گیری وابستگی نوری تصویر است، و در نتیجه تصویری با نویز بیشتر و شفافیت کمتر به دست می‌آید. به همین خاطر است که همه چیز برابر می‌شود و تلفن‌های هوشمندی که سنسورهای بزرگتری دارند گزینه‌های بهتری برای تصویربرداری در تاریکی می‌باشند. دوباره می‌گوییم، جمع آوری هر چه بیشتر پیکسل‌ها در یک تلفن هوشمند ممکن است راه خوبی برای تبلیغات و فروش دستگاه باشد، ولی لزوماً مقدمه‌ای بر کیفیت بهتر نیست.

نمی‌توان گفت که پیکسل‌های کوچک‌تر مزیتی ندارند، اما در وضعیت فعلی، چنین موبایل‌هایی نتیجه‌ی احساس فشار بر روی تولید کنندگان برای اضافه کردن بیشتر و بیشتر مگاپیکسل‌هاست، در حالی که ضخامت آن به طور پیوسته در حال کاهش است (که در این صورت غیر ممکن است که به دنبال سنسور بزرگتری بروید و اوپتیک کوچک‌تری دریافت کنید). این مسئله فقط مربوط به دوربین‌ها نمی‌شود و در دیگر بخش‌ها هم مانند پردازنده و رزولوشن صفحه هم دیده می‌شود.

اکنون کدام تلفن دارای بزرگترین سنسور دوربین است؟ ما جواب را داریم، پس مستقیما به سراغ اسلایدشوی زیر بروید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا