رادیو آیتونز اپل سومین سرویس پخش موسیقی محبوب آمریکا شد

بر طبق گزارشی از تحقیقات Edison و Statista کمتر از شش ماه بعد از عرضه رادیو آیتونز در کنار  آی او اس 7 در ماه سپتامبر سال گذشته میلادی، اکنون رادیو آیتونز اپل رتبه سوم محبوب ترین سرویس پخش موسیقی در ایالات متحده آمریکا را کسب کرده است.

streaming_services_chart_mar_14-800x570

رتبه بندی سرویس‌های پخش موسیقی

در حالی که Pandora و iHeartRadio در مقام‌های اول و دوم قرار گرفته‌اند و هر کدام به ترتیب 31 درصد و 9 درصد از بازار را در اختیار دارند. سهم رادیو آیتونز 8 درصد و بیشتر از 20 میلیون کاربر است، این رقم و طرفدار توانسته به راحتی Spotify با سهم 6 درصد را پشت سر بگذارد. اپل همچنین از سرویس‌های پخش موسیقی رقیب مثل Google Play All Access ،Rhapsody ،Slacker و TuneIn Radio با اقتدار تمام پیشی گرفته است.

در حالی که کاربران می‌توانند آزادانه بین سرویس‌های موجود انتخاب کنند (طبق گزارشی 92 درصد از شنوندگان سرویس پخش موسیقی رادیو آیتونز از سرویس پاندورا نیز استفاده می‌کنند)، این ارقام و گزارش‌ها نشان می‌دهد که پخش موسیقی رادیو آیتونز با سریع ترین نرخ رشد بین خدمات و سرویس‌های دیگر پخش موسیقی در حال حرکت است و به احتمال زیاد تا سه ماهه آینده یا سه ماه بعد از آن از iHeartRadio نیز پیشی می‌گیرد و به رتبه دوم محبوب‌ترین سرویس پخش موسیقی آمریکا خواهد رسید.

به نقل از معاون ارشد نرم‌افزار‌ها و سرویس‌های اینترنتی آقای Eddy Cue:

در ماه قبل اپل پخش موسیقی رادیو آیتونز را در استرالیا راه‌اندازی کرد، و کمپانی نقشه دارد تا این سرویس را به بیش از 100 کشور دیگر وارد کند. اپل قادر خواهد بود بسیار سریع‌تر از کمپانی‌های رقیب سرویس‌های خود را به کشور‌های دیگر گسترش دهد، زیرا کمپانی حقوق بین‌المللی بیشتری نسبت به شرکت‌های رقیب، نظیر همکاری با گروه موسیقی جهانی (Universal Music Group) و شرکت‌های پخش دیگر دارد.

این اتفاق همزمان با شروع اولین فستیوال آیتونز در آمریکا رخ داده است و این نشان می‌دهد که اپل در زمینه موسیقی نیز در حال جمع آوری مخاطبین بسیار زیادی است. چه بسا همین انجام جشنواره آیتونز برای اولین بار در آمریکا، باعث محبوبیت بیشتر سرویس پخش موسیقی اپل شده است. اگر می‌خواهید درباره جشنواره آیتونز در آمریکا که هم اکنون در حال برگزاری است اطلاعات کسب کنید به این مطلب و این مطلب مراجعه کنید.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا