ارائه‌ی قابلیت‎های Dark Mode و Split Screen برای آیفون در سیستم‎عامل iOS 10

استفاده از تم تیره‎ در وب‎سایت کنفرانس جهانی توسعه‎دهندگان اپل و اپلیکیشن WWDC اشاره به پتانسیل قرارگیری یک حالت تیره (Dark Mode) در آیفون دارد که قرار است بخشی از iOS 10 باشد. وب‎سایت iHelpBR تصاویری را منتشر کرده است که طی آن تصور می‌شود که استفاده از این حالت در دستگاه‎های iOS چه تغییری در ظاهر آن‎ها ایجاد خواهد کرد.

this-is-what-ios-10-with-a-dark-theme-could-look-like-504952-6

در این تصاویر وجود یک حالت تیره در تمامی بخش‎های سیستم‎‎عامل دیده می‎شود که نشان می‌دهد پس‎زمینه‎های تیره در اپلیکیشن‎هایی نظیر Messages, Mail, Contacts, News و موارد متعدد دیگر، چگونه به نظر خواهد آمد. این وب‎سایت فرض می‎کند که باید انتظار داشت در زمان غروب آفتا‎ب این قابلیت به صورت خودکار فعال شود و به دنبال آن کل بخش‎های سیستم‎عامل تیره شود، همانند با چیزی که در حال حاضر در اپلیکیشن Maps رخ می‎دهد.

این وب‎سایت تصور می‎کند که حالت تیره (Dark mode) که به اپلیکیشن‎های داخلی اپل و منوی سیستمی و هم‎چنین اپلیکیشن‎های شخص ثالث بسط داده می‎شود از رابط برنامه‌نویسی Dark mode بهره می‎برد.

this-is-what-ios-10-with-a-dark-theme-could-look-like-504952-5

ویژگی مفهومی دیگر معرفی شده در سایت iHelpBR شامل پشتیبانی از قابلیت‎های تصویر در تصویر و تقسیم صفحه به منظور انجام دادن چندین کار می‎شود. به این ترتیب شاهد این خواهیم بود که در زمان استفاده از آیفون در حالت افقی این قابلیت‎های آی‎پد به آیفون نیز آورده شود. مشخص نیست که اپل ارائه‎ی این قابلیت‎ها را در آیفون به دلیل اندازه‎ی صفحه‎ی نمایش کوچک‎تر در مقایسه با آی‎پد در نظر دارد یا نه، ولی قطعاً برخی از کاربران از این قابلیت استقبال می‎کنند.

از سال 2014 و عرضه‎ی OS X Yosemite، سیستم عامل OS X دارای یک حالت تیره است به نحوی که نوار منو، داک و منوهای سیستمی تیره‎تر می‎شوند و از آن زمان، بسیاری خواهان قرار دادن این قابلیت در iOS بوده‎اند. با وجود ظاهر تیره‎تر اپلیکیشن WWDC اپل و وب‎سایت WWDC، هیچ گواه قاطعی مبنی بر شکل‎گیری این احتمال وجود ندارد و همه چیز در حد حدس و گمان است.

this-is-what-ios-10-with-a-dark-theme-could-look-like-504952-4

iOS 10 به همراه OS X 10.12 و نسخه‎های جدید watchOS و tvOS در هفته‎ی بعد معرفی خواهند شد. انتظار می‎رود که اپل در زمان ارائه‎ی نکات کلیدی در کنفرانس جهانی توسعه‎دهندگان خود از سیستم‎عامل‎های جدید رونمایی کند، رویدادی که در 24 خرداد در ساعت 10 صبح به وقت منطقه‎ی زمانی اقیانوس آرام آغاز می‎شود.

به دنبال این معرفی، اپل به احتمال زیاد نسخه‎های بتای‎ سیستم‎عامل‎های جدید را در اختیار توسعه‎دهندگان قرار می‎دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا