علت سنگینی آیفون 6 اس و 6 اس پلاس نسبت به آیفون 6 و 6 پلاس

دلیل اینکه آیفون 6 اس و 6 اس پلاس وزن بیشتری به نسبت آیفون 6 و 6 پلاس دارند

یک حقیقت کنجکاوانه‎ای که در رابطه با آیفون‎های جدید تازه رونمایی شده‎ی اپل یعنی آیفون 6 اس و 6 اس پلاس وجود دارد این است که هردوی این گوشی‎های هوشمند همراه به نسبت دستگاه‎هایی که جایگزین آن‎ها شده‎‎اند، وزن بیشتری دارند.

192 گرم برای آیفون 6 اس پلاس در برابر 172 گرم در گوشی آیفون 6 پلاس و 143 گرم برای آیفون 6 اس در برابر 129 گرم در آیفون 6.

1.iPhone-3D-Touchچنین چیزی تقریبا تحت توجه‎ی کسی قرار نگرفته است، بویژه با توجه به این امر که اندازه‎‎های صفحه‎ی نمایش تغییری نداشته‎اند. برای کمپانی که توجه زیادی به کاهش ضخامت و وزن دارد، تقریبا اینکه نسل جدید گوشی‎های هوشمند خود را سنگین تر سازد یک ایده‎ی عجیب به نظر می‎رسد، ولی بدون دلیل این کار صورت نگرفته است.

در نگاه اول، چنین چیزی به ظاهر قطعی بود که دلیل وزن اضافی استفاده از آلیاژ جدید آلومینیوم سری 7000 می‎باشد که در عوض آلیاژ سری 6000 به کار گرفته شده که در نسل قبلی آیفون استفاده شده بود.

این دلیل، ما تنها می‎تونیم فرض کنیم به این دلیل بوده است که جلوی خم شدن غیرعمدی آیفون‎های افراد گرفته شود که شاهد آن در آیفون 6 پلاس و 6 بودیم. وجود فلز قوی تر احتمال خم شدگی را به شدت کاهش می‎دهد، و آنطور که طبق تئوری می‎توان پیش برد، باعث می‎شود که آیفون 6 اس و 6 اس پلاس به نسبت نسل سابق خود سنگین تر باشند. و تا یک حدی چنین چیزی درست است.

2.iphone-6-6s-materials

طبق گفته‎ی اپل، فلز آیفون 6 اس پلاس تنها دو گرم وزن بیشتر به نسبت آیفون 6 پلاس دارد، و فلز استفاده شده در آیفون 6 اس در واقع به نسبت آیفون 6 سبک تر است. بنابراین این وزن اضافی از کجا می‎آید؟

به نظر، وزن اضافه از ویژگی جدید لمس سه بعدی اپل نشات گرفته است، که نیاز به یک لایه‎ی اضافی از سنسور‎های فشار نوع خازنی زیر صفحه‎ی نمایش دارد.در حقیقت تکنولوژی جدید صفحه‎ی نمایش به نسبت گوشی‎های هوشمند که این مدل‎های جدید جایگزین آن‎ها شده‎اند، دو برابر بیشتر وزن دارد.

همین باعث می‎شود که آیفون‎های جدید اپل به شکل نامشخصی به نسبت نسل سابق خود ضخیم تر و دارای وزن بیشتر باشند، ولی چنین چیزی اشکالی ندارد.

3.Screen-Shot-2015-09-10-at-4.52.22-AM

تجزیه‎ی صفحه‎ی نمایش آیفون 6 اس و 6 اس پلاس به بخش‎های مختلف خود که نشان دهنده‎ی وجود لایه‎ی اضافی از سنسور‎های فشار لمس سه بعدی است
اضافه شدن قابل چشم پوشی وزن به همراه تغییر در آلیاژ فلزی و همچنین استفاده از تکنولوژی لمس سه بعدی باعث می‎شود میزان افزایش وزن در هر دو دستگاه به میزان 11 درصد باشد که اگر وزن کل بیشتر می شد ما با مشکل روبرو می‎شدیم.

هیچکدام از آیفون‎های 6 اس و 6 اس پلاس چیزی نیستند که ما اسم آن را سنگین بگذاریم، و هر دوی آن‎ها با ضخیم بودن یقینا فاصله‎ی زیادی دارند، بنابراین آیا این میزان افزایش ضخامت و وزن واقعا مهم است؟

ما خوب می‎دانیم که ترجیح می‎دهیم به جای اینکه چند گرم وزن کمتر باشد، ویژگی لمس سه بعدی را داشته باشیم.

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا