نرم افزار سیری siri اینبار بر روی مک os x اپل

می دانید که سیری (به انگلیسیSiri) یک دستیار شخصی هوشمند و راهنمای دانا است که به عنوان یک اپلیکیشن برای آی‌اواس اپل کار می‌کند. این اپلیکشن توسط دستوراتی که از کاربر دریافت می کند فعال می شود و قابلیت یادآوری را دارد . در کنار این موضوع خیلی قابلیت های دیگر در این نرم افزار وجود دارد.

220px-Siri-screenshot

شرکت اپل به نصب سیری در مک هایی با سیستم عامل  OS X فکر میکند!

شایعات نشان می دهند که اپلیکشن سیری بعد از گذشت سال ها کاربرد در سیستم عامل OS X نیز به کار برده می شود ، اما این دستیار صوتی شخصی به تازگی در مک شروع به کار خواهد کرد . این برنامه ثبت شده جدید توسط حقوق ثبت اختراع در ایالات متحده و دفاتر تجاری سیستم عامل Os x  منتشر شده است و با اشاره هایی که در سایت خبرگزاری AppleInsider صورت گرفت بازار  این شایعات با توضیح یک دستیار صوتی هوشمند برای دسکتاپ مک بوک با ویژگی های فراتر از آنچه در OS X دیده می شود داغ شد.

siri_mac_patent_help

 

این اپلیکشن ثبت شده که در فوریه سال جاری به ثبت رسید و اساس طراحی آن اپلیکشن موقتی بود که از اوایل سال جاری به طراحی شده بود ، سیستمی را توصیف می کند که می تواند فقط برای یک بار در دسکتاپ قرار گیرد ، و با یک لمس و یا فرمان صوتی خاصی به شیوه ای مشابه سیری در سیستم عامل iOS به عنوان دستیار صوتی پس از وارد کردن نام کاربری کار خود را انجام دهد.

این اپلیکشن یک کاردیگری هم انجام می دهد و به کاربران اجازه می دهد علاوه بر استفاده از پنل لمسی و صفحه کلید همزمان بتوانند از ابزار صوتی استفاده کنند و با صدای خود کارهای خود را انجام دهند.روش ها و سیستم هایی مرتبط با فعال کردن دستیار صوتی دیجیتالی در صفحه نمایش قابل نصب و از پیش تعیین کردن می باشد:

1) در برخی از صفحه های لمسی  یک ابزار دیجیتالی  توسط کاربر فعال می شود که می تواند با یک الگوی از پیش تعیین شده مورد استفاده قرار گیرد.

2)  در برخی از صفحه های لمسی نیز یک دستگاه کاربری انتخابی با یک الگوی تعیین شده به کاربرده می شود و روش فرمان فعال کردن آن به صورت حالت گفتاری می باشد و بستگی به این دارد که در بخش متنی آن چه چیزی را وارد کنیم که هنگام گفتن آن عبارت این اپلیکشن فعال شود.

3) در برخی دیگر از صفحه های نمایشی نیز یک شکل گرافیکی وارد می شود و به عنوان رمز فعالیت به کار برده می شود و کاربر با ترسیم این تصویر گرافیکی می تواند این نرم افزار را فعال کند.

در برخی دیگر از صفحه های لمسی نیز یک ابزار دیجیتالی برای همکاری با کاربر مورد استفاده قرار می گیرد و هدف از این همکاری تکمیل فعالیتی است که کاربر به عنوان دستور وارد دستگاه کرده است.

siri_mac_patent_globe

 

اگرچه شرکت اپل بسیاری از جنبه های موجود در iOS را به OS X مانند یادآور و … منتقل کرده است اما هنوز به فکر ادغام نرم افزار سیری در دسکتاپ پلت فرم های جدید خود می باشد. هنگام رونمایی سیستم عامل  OS X Yosemite به این ویژگی اشاره نشده بود ، و هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد نسخه های آزمایشی  سیستم عامل Yosemite ممکن است نرم افزار سیری را در دسکتاپ محصولات جدید اپل مانند مک بوک ادغام کنند.

با این حال چیزی که روشن است این است که اپل در فکر استفاده از برنامه ای شبیه به سیری در سیستم عامل OS X می باشد.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا