لنز DSLR این بار برای اسمارتفون های سونی

سونی برخلاف دیگر رقبایش معمولا عادت ندارد گجت هایش را چند کاره بسازد . یعنی توقع یک دوربین بیست مگاپیکسیلی را روی گوشی های این شرکت ژاپنی نداشته باشید . اما یک عادت خوب دارد : همیشه ابزاری را جهت تکمیل گوشی ها یا نسل هوشمند آن ها منتشر می کند ! اگر به گذشته تقریبا دور شش هفت سال قبل بازگردیم سونی ( آن زمان سونی اریکسون ) برای گوشی هایی که مجهز به دوربین بودند ولی فلش نداشتند گجتی تهیه کرده بود که با اتصال به گوشی همزمان با گرفتن عکس فلش می زد ! ابتکار جالبی بود که مطمئنا مقدمه تولید گجت های تکمیلی برای اسمارتفون های آینده اش شد . این دفعه به گذشته نزدیک سری می زنیم در نمایشگاه IFA 2013 سونی نسلی از لنزها و سنسورهای عکاسی را برای اسمارتفون هایش آماده کرده بود که قدرت بالایی در عکاسی و فیلم برداری به اسمارت فون هایش می داد .

BNNOORSony-E-MountBNNOOR

اما امسال سونی پا را فراتر گذاشته و لنز DSLR را برای اسمارتفون ها معرفی می کند . ایده ای که در ابتدا به یک افسانه شباهت داشت اما سونی ثابت کرد که می شود لنزهای هوشمند و پرقدرت را در یک ارتباط بازگشتی با اسمارتفون های اندرویدی اش به کار گرفت .

لنز DSLR

اما لنز DSLR چیست؟ برای درک این موضوع ابتدا شما را با دوربین های کامپکت یا لنز ثابت آشنا می کنیم . این گونه دوربین ها لنز ثابتی دارند و تصاویر را با تجزیه دیجیتالی دریافت و پردازش می کنند . تا به حال سعی کرده اید با گوشی خود ( که دوربین کامپکت دارد ) یا یک دوربین دیجیتال معمولی از ماه عکس بگیرید؟ تصویری که در نمایشگر گوشی یا دوربین شما نمایش داده می شود بسیار متفاوت از چیزی است که می بینید . دلیل آن عدم درک لنزهای ثابت از محیط اطراف است . شاید بتوانید با یک اپلیکیشن نور را افزایش داده و یا کیفیت را کمی بالا ببرید اما باز هم نتیجه دلخواه را ندارید . اما داستان برای لنز DSLR متفاوت است شما در نمایشگر دوربین های مجهز به این لنز دقیقا همان چیزی را که با چشم می بینید مشاهده می کنید . لنز DSLR به دلیل متحرک بودن و عکس برداری آینه برای هر نوع عکاسی از ورزشی گرفته تا طبیعت مناسب است .

لنز DSLR سونی

BNNOORQX1-6BNNOOR

پس با این وجود به نظر می رسد سونی با ایجاد این لنز تحول جدیدی در کیفیت عکس برداری اسمارتفون ها ایجاد کند !

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا