تیم کوک سال گذشته 74 میلیون دلار درآمد داشته است

مدیر عامل شرکت اپل، تیم کوک کار آسانی ندارد. او نه تنها مسئول یکی از بزرگترین شرکت های جهان است، بلکه باید این کار را در سایه یکی از موفق ترین مدیران نسل ما انجام دهد در حالیکه در میان انتقادِ دائمِ کسانی که می گویند بهترین روزهای اپل، پشت سر گذاشته شده است..

تیم کوک

درآمد 74 میلیون دلاری تیم کوک

هرچند نیازی به نگرانی نیست، تیم به خوبی از پس آن برآمده است. بر اساس یک گزارش جدید، او در سال گذشته 4.3 میلیون دلار حقوق و مزایا به ارمغان آورده و یک 70 میلیون دلار نیز سهام اپل واگذار نموده است. تمام گفته ها حاکی از آن است که تیم کوک بیش از تمام مدیران عامل شرکت های فن آوری به جز مارک زوکربرگِ فیس بوک در سال 2013 درآمد داشته است…

به گفته USA Today:

در دریافت جوایز سهام واگذار شده و گزینه های آن در سال گذشته در میان مدیران عامل شرکت ها، تیم کوک از اپل 4.3 میلیون دلار حقوق و مزایا دریافت نمود. او همچنین قادر به گرفتن مالکیت بخشی از 376.2 میلیون دلار سهام محدود شده‎ای گردید که در سال 2011 برای به دست آوردن بهره 69.6 میلیون دلاری دریافت نموده بود.

درآمد 73.9 میلیون دلاری تیم کوک ، بالاتر از Meg Whitman از شرکت HP بود که با 17.3 میلیون دلار به مقام سوم رسید، اما هیچ کدام از آنها در برابر مارک زوکربرگ شانسی نداشتند. مدیر عامل 30 ساله این شرکت در سال گذشته، پس از افت تجاری 3.3 میلیارد دلاری در بازار سهام نزدیک به 4 میلیارد دلار درآمد داشت.

بحث بسته های جبرانی اجرایی (Opulent executive compensation packages) به یک موضوع داغ در سال های اخیر تبدیل شده است. برخی می گویند که شکاف دستمزد بین کارکنان اجرایی و دیگر کارکنان به مراتب بیش از حد گسترده بوده است. اما درباره اپل با فروش های بالا و سوابق درآمد آن تحت تصدی تیم کوک ، به سختی می توان گفت که به او اضافه پرداخت شده است.

ماه گذشته، Fortune در فهرست خود از 50 مدیر برتر جهان، تیم کوک را در رده 33ام قرار داد.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا