تیم کوک : سهام اپل به میزان 100 دلار کاهش داشته است

تیم کوک می گوید فعالیت اپل در چین خوب است ولی $AAPL به میزان 100 دلار کاهش داشته است. مدیرعامل شرکت اپل آقای تیم کوک امروز با پاسخ دادن به ایمیل Jim Cramer از CNBC یک حرکت نادری انجام داد. نامه کوک حاوی گزارشی از تجارت سه ماهه شرکت اپل بود و در آن نوشته بود با فعالیت بیشتر اپل در چین همه چیز خوب پیش می رود.

Tim-Cook-waves-WWDC-2015

سهام اپل کمی در معرض خطر است ، زیرا گزارش سه ماهه نشان می دهد که فروش ایفون کمی پایین تر از حد انتظار سهام داران بوده است. امروز صبح $AAPL به میزان 100 دلار کاهش داشته است که نشان دهنده محدوده قرمزی برای اپل بود.

در اینجا می توانید ایمیل کوک را ببینید:

جیم،

همانطور که شما می دانید ، ما هیچ وقت گزارشی از سه ماهه خود را در اواسط سه ماهه نداشته ایم ، اما من می دانم درخواستم در ذهن بسیاری از سرمایه گذاران نیز می باشد.

ما هرروز گزارشی از عملکرد خود در چین را به دست می آوریم ، امروز صبح هم همین کار را کردیم ، و من می توانم به شما بگویم که فروش فوق العاده ای که در چین داشتیم در ماه خرداد و مرداد هم ادامه داشته است . ما شاهد بهترین فعالیت خود در کشور چین طی دو هفته اخیر بوده ایم.

مسلما من نمی توانم آینده را پیش بینی کنم ، اما عملکرد ما در هر سه ماهه ای که تا اینجا بررسی کردیم اطمینان بخش بوده است ، و من همچنان بر این باورم که چین هنوز زمینه هایی برای پیشرفت ما را فراهم خواهد کرد زیرا طبقه متوسط این کشور در آینده ای نه چندان نزدیک پیشرفته خواهند شد و مردم بیشتری به سمت محصولات ما روی خواهند آورد.

با این حال کاهش رشد اقتصادی در میان همین طبقه متوسط نوعی چکش کوبنده برای بازار اسمارتفون های پیشرفته ای نظیر آیفون محسوب می شود.

کاهش رشد اقتصادی چین طی چند هفته گذشته ، و کاهش غیرمنتظره ارزش یوان به اندازه دو برابر گذشته ، باعث شده است که میزان فروش در بازار کمی دچار تق و لق شود.

سهام اپل مثل شرکت های بزرگی مثل Dow Jones به میزان 6 درصد کاهش داشته است ؛ $AAPL به میزان $105.76 روز جمعه کاهش داشته است ، البته این میزان امروز به کمتر از صد دلار رسیده بود.

آخرین افت سهام اپل مربوط به مهر سال 2014 بود که سهام خود را به نسبت 7 به 1 تقسیم کرد.

Piper Jaffray تحلیل گر Gene Munster اخیرا گفته است که :

من فکر می کنم این یک ترس دیرینه از عوامل ناشناخته است . در این مورد خاص هم این ترس از اتفاقاتی است که در چین رخ می دهد . سرمایه گذاران نگران اتفاقات چین هستند ، نگران افت ارز در چین می باشند و بیشتر از آن نگران کاهش مصرف کننده هایشان هستند.

گفته می شود شرکت اپل در حال برنامه ریزی یک رویداد برای مرداد ماه سال جاری است ، رویدادی برای معرفی آیفون جدید ، آیپد و به احتمال زیاد نسل بعدی اپل تی وی که در تعطیلات امسال آن را عرضه کند.

اپل شرکت بزرگی است ، به قدری بزرگ که قادر است ترس های ناشی از عمکلرد ضعیف بازار را خیلی زود آرام کند.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا