تیم کوک آماده‎ی اهدای کبدش به جابز بوده است

تا به حال، تعداد زیادی کتاب مدعی داشتن داستان واقعی زندگی استیو جابز بوده‎اند. حتی با وجود زندگی نامه‎ی رسمی نوشته شده توسط والتر ایساکسون (Walter Isaacson)، هنوز هم نکاتی زیادی برای دانسنن در مورد مردی که شرکت اپل را بنا کرد، وجود دارد. کتابی جدید که 24 مارس فروشش آغاز می‎شود، ممکن است بینش جدیدی نسبت به زندگی استیو جابز پیش روی ما قرار بدهد.

این کتاب با عنوان ” استیو جابز شدن : تکامل یک تازه به دوران رسیده‎ی بی پروا به رهبری با ذکاوت” نوشته شده توسط دو خبرنگار به نام‎های برنت اشلندر (Brent Schlender) و ریک تتزلی (Rick Tetzeli)، کتابی شده که همه عوامل اپل بی صبرانه منتظر انتشارش هستند. چیزی که ما دستگیرمان شد این بود که این کتاب در حینی که فضاهای خالی قابل توجه‎ای از زندگی استیو جابز را پر می‎کند، ابعاد شخصیت وی را بیشتر از قبل روشن می‎سازد.

2

این کتاب هم اکنون قابل پیش خرید شدن است و سایت آمازون نیز در قالب ویژگی “نگاهی به داخل کتاب بیندازید”، بخش کوتاهی از این کتاب را برای خواندن در دسترس قرار داده است. بخشی که الان دیگر خیلی کوتاه شده است در اصل تصویر بسیار جذابی از کل کتاب را در ذهن می‎ساخت. Cult of Mac، توانسته نگاهی به این بخش منتشر شده بیندازد و اگر کل کتاب هم همینطور باشد، پس یکی از آن کتاب‎هایی است که باید حتما خوانده شود.

احتمالا مهم ترین خبری که درباره این کتاب منتشر شد، فاش شدن این راز بود که تیم کوک آماده بوده تا کبد خود را، عضوی که جابز به آن بسیار نیاز داشت، به وی اهدا کند. جابز البته و ظاهرا بدون هیچ درنگی، به دلیل زیادی خطرناک بودن این کار، از قبول کردن پیشنهاد دوستش خودداری کرده است. کوک مخصوصا به این قضیه اشاره کرده تا ثابت کند، جابز آن آدم مغروری که سایر کتاب‎ها از وی ساخته‎اند، نبوده است.

1

کوک طرفدار کتاب‎های قبلی به خصوص کتاب رسمی ایساکسون نیست و عقیده دارد که کتاب او “صدمه‎ی بزرگی به جابز زد”. جونی آیو هم قبلا بدون پنهان کردن احساسش این کتاب را بی‎ارزش می‎داند؛ افراد دیگری هم احساس می‎کنند که هنگام نوشتن این کتاب فرصتی عظیم از دست رفته است.

خبر جالب دیگری که از چکیده‎ی منتشر شده در آمازون بیرون آمده، این بود که به نظر می‎آید استیو جابز قصد داشته، یاهو را با باب ایگر (Bob Iger) مدیر دیسنی خریداری کند. خرید این غول جستجو، دسترسی اپل به چیزهایی مانند Yahoo! Mail و ثروت این کمپانی در مورد تکنولوژی back-end را ممکن می‎ساخت. با بدنام بودن اپل در چنین چیزهایی، خرید تنها در صورتی معنا پیدا می‎کرد که بحث اشتراک‎گذاری دانش و تکنولوژی‎ها در میان می‎بود.

کتاب از 24 مارس به فروش می‎رسد و از الان قابل پیش خرید شدن است. علاقه مندان می‎توانند کتاب را با جلد محکم به قیمت 21.78 دلار، جلد کاغذی با 18.26 دلار، کیندل با 11.99 دلار و نسخه‎ی iBooks را به قیمت 12.99 خریداری کنند.

ما که برای خواندن این کتاب لحظه شماری می‎کنیم!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا