تیم کوک سال گذشته 9 میلیون دلار درآمد داشته است

تیم کوک به عنوان مدیرعامل اپل در سال گذشته، کمی بیش از 9 میلیون دلار درآمد داشت.

تیم کوک

درآمد تیم کوک

مطابق یک پرونده‌ی SEC جدید از این شرکت، تیم کوک برای کارش به عنوان مدیر عامل اپل در سال گذشته 9.22 میلیون دلار حقوق و مزایا دریافت نمود. بلومبرگ با اشاره به این اسناد، می‎گوید که تیم کوک 1.75 میلیون دلار حقوق دریافت کرده و 6.7 میلیون دلار نیز به عنوان مزایای تشویقی غیر سهامی در سال مالی که در ماه سپتامبر پایان یافت دریافت نموده است.
این مقدار بیش از دوبرابر مبلغی است که تیم کوک در سال 2013 دریافت نمود، که بیشتر آن به خاطر افزایش ارزش سهام اپل در سال گذشته به بالاترین مقدار خود تا امروز می‎باشد. اپل در پاییز از چند محصول جدید پرده برداری کرد، از جمله آیفون‎های با صفحه نمایش بزرگ که مدت‎ها بود همه منتظرشان بودند، یک سیستم پرداخت جدید، و یک دستگاه دیگر که انتظار می‌رود در مال مارس فروش خوبی داشته باشد.

فایل یاد شده، که می‎توانید آن را در اینجا مطالعه کنید، حقوق و مزایای دیگر مدیران اپل را هم ذکر می‎کند. SVP نرم افزار و سرویسهای اینترنتی، ادی کیو، مجموعا 24 میلیون دلار در سال درآمد داشته، همینطور SVP عملیات‎ها، جف ویلیامز. آنجلا آرنتز بیشترین درآمد را در میان مدیران داشتند، با 73 میلیون دلار به صورت نقد، سهام و مزایا.
به یاد داشته باشید که سیستم پرداختی مدیران اپل و ساختار پاداش و تشویقی آن بیشتر بر مبنای عملکرد است، و بیشتر به صورت واگذاری سهام پرداخت انجام می‎شود. این به معنی آن است که گرچه تیم کوک فقط (بله، فقط) 9 میلیون دلار در سال گذشته‌ی میلادی درآمد داشت، او می‎تواند چندین برابر همین مبلغ را در سالی که مقداری از سهامش به مرحله قابل فروش برسد و او تصمیم به فروش آنها بگیرد به دست آورد.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا